Суспільство
Вихователька з Чернігова врятувала 30 дітей-сиріт (ВІДЕО)
Вихователька Наталія Песоцька врятувала 30 дітей-сиріт під час атаки росіян на Чернігів. Про її подвиг розповідає ШоТам.
Понад два тижні вона ховала дітей від російських бомбардувань у підвалі, а потім вивезла в безпечне місце. Наталія Песоцька — вихователька Чернігівського центру реабілітації, про яку тепер говорить весь світ!
Вона якраз проводила заняття з дітьми, які не мають батьків, коли росіяни почали атакувати місто.
Найменшому її вихованцеві було три з половиною роки, а найстаршому — 16. Наталя встигла сховати дітей у підвал, коли в будівлю влучила російська ракета.
Той жах я вам передати не можу, коли на тебе сиплеться штукатурка, а оці всі труби — вони обмотані скловатою. Я собі сиджу і думаю: «Якщо впадуть на нас оці труби, як витягувати звідти дітей?», — Наталія Песоцька, вихователька Чернігівського центру соціальної реабілітації.
У той момент Наталія зробила єдине, що могла: почала разом із дітьми молитися. Після обстрілу вона зрозуміла: тепер це не просто вихованці, це її діти, яких вона нізащо не покине.
Перебувати в напівзруйнованому центрі було вкрай небезпечно. Тому разом вони перебралися до місцевої церкви.
Там стояло 5 двоярусних ліжок. На ці ліжка лягли маленькі дітки валетом по двоє. А всі решта, дорослі, послали матраци на підлогу, і всі спали прямо там, на матрацах, — Наталія Песоцька, вихователька Чернігівського центру соціальної реабілітації.
У маленькій кімнаті вони розмістилися утридцятьох — без води, тепла і світла, ховаючись від обстрілів. На щастя, з їжею допомагали волонтери. У таких умовах Наталія та діти витримали 14 днів.
Але з кожним днем перебувати в Чернігові ставало все небезпечніше. Одного дня волонтери запропонували евакуюватися до сусіднього Києва.
Навкруги палали будинки, лежали залишки розірваних ракет: дорога тривала довгих 9 годин.
«Лісами, полями, болотами якимись 9 годин ми їхали з Чернігова до Києва об’їзними цими дорогами», — Наталія Песоцька, вихователька Чернігівського центру соціальної реабілітації.
Читайте також: Роки – не вирок. Як у Львові люди старшого віку запустили виробництво подушок і адаптуються до життя в сучасному світі
Далі на них чекав поїзд на Прикарпаття. Лише діставшись туди, Наталія зрозуміла, що вони в безпеці. В одному з місцевих санаторіїв діти раділи найпростішим речам: електриці та воді.
А Наталія вже повернулася додому до Чернігова та чекає на відновлення центру. За цей подвиг виховательку нагородили престижною премією Global Teacher Prizе.
І вона не просто опинилася в списку вчителів-рятівників. Тепер її історію знає світ: Наталя стала прикладом відважної української вчительки. А її ім’я регулярно згадують під час міжнародних зустрічей як символ стійкості українців.
Нагадаємо, боєць, який відбив наступ ворога у ближньому бою, отримав «Золотий хрест» від Залужного.
Окрім того, у Ніжині назвали вулицю на честь Олександра Мацієвського, страченого за слова «Слава Україні».
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі