Суспільство
Видає книжки просто з окопів: воїн ЗСУ дистанційно керує власним видавництвом (ВІДЕО)
Український військовий Олексій Бешуля керує власним видавництвом «Пропала грамота» просто з окопів: на місці всі питання вирішує дружина воїна, а з фінансуванням допомагає Український ветеранський фонд.
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Олексій Бешуля – ветеран російсько-української війни родом із Донеччини. До 2014 року він був студентом та футболістом, а сьогодні – воїн та видавець, який продовжує видавати книги про боротьбу українців навіть перебуваючи на фронті.
Видавництво «Пропала грамота» Олексій заснував 2019 року. Відтоді ветеранський бізнес встиг згуртували довкола себе справжніх поціновувачів та шанувальників історичної літератури. Навесні 2022 року «Пропала грамота» мала випустити чергову партію новинок, однак роботу видавництва зупинило повномасштабне вторгнення.
24 лютого Олексій Бешуля знову зібрав свій армійський баул та вирушив на захист України. Крім того, усі кошти з рахунків видавництва чоловік без вагань переказав на підтримку ЗСУ. Однак яким було його здивування, коли на сайті почали з’являтися все нові й нові замовлення!
«Деякі люди замовляли книжки, і я їм телефонувала, а вони такі: «Я не розраховую, що я її отримаю, я просто хочу вас підтримати». Були такі випадки, і це сильно розчулило, така підтримка», – розповідає менеджерка зі збуту видавництва «Пропала грамота» Катерина Мокієнко.
Читайте також: Не мотлох, а артефакти культури. Хто «полює» на старовинні речі для українських музеїв? Кейс проєкту «Спільний спадок»
Поки Олексій боронить країну, видавництво очолила його дружина Оксана. Відновити друк та перезапустити роботу бізнесу допоміг Український ветеранський фонд.
«За програмою ВАРТО буде профінансовано вихід 8 книг накладом 12 000 примірників
Нам бракувало коштів. Усі видавничі кошти ми витратили на волонтерку і на підрозділ Олексія Бешулі ще навесні минулого року. І участь у грантовій програмі ВАРТО нам у цьому дуже допомогла. Тому що ми прямо мали пак нових книг, повністю або майже повністю готових до видання і потрібні були лише кошти, щоб пустити їх у друк», – зазначає Оксана Бешуля.
Наразі новинки від «Пропалої грамоти» можна передзамовити за знижкою, крім того, книжки можна «підвісити» для захисників та захисниць. Оплачені українцями замовлення прямують до військових частин, шпиталів і навіть на фронт.
«росія хоче вбити нас як українців. І щоб боротися з нею, ми повинні, звісно, тримати зброю і тримати свою українську ідентичність. Книжки потрібні не лише для того, щоб відволіктися чи якось відпочити, ми повинні також брати певні уроки з них. Спогади людей, які боролися за Україну, – це просто те, що потрібно прочитати кожному, тому що ми повинні вчитися у найкращих, найсміливіших», – додає в.о. директорки видавництва «Пропала грамота» Оксана Бешуля.
Нагадаємо, травматолог із Дніпра Вадим Пірський врятував від ампутації понад 2000 поранених на фронті українців.
Також 89-річний дідусь із Тернополя пожертвував найдорожче, що в нього було, на потреби захисників України — старенький ВАЗ.
Фото: ШоТам.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ