Суспільство
Видає книжки просто з окопів: воїн ЗСУ дистанційно керує власним видавництвом (ВІДЕО)
Український військовий Олексій Бешуля керує власним видавництвом «Пропала грамота» просто з окопів: на місці всі питання вирішує дружина воїна, а з фінансуванням допомагає Український ветеранський фонд.
Про це повідомляє медіа ШоТам.
Олексій Бешуля – ветеран російсько-української війни родом із Донеччини. До 2014 року він був студентом та футболістом, а сьогодні – воїн та видавець, який продовжує видавати книги про боротьбу українців навіть перебуваючи на фронті.
Видавництво «Пропала грамота» Олексій заснував 2019 року. Відтоді ветеранський бізнес встиг згуртували довкола себе справжніх поціновувачів та шанувальників історичної літератури. Навесні 2022 року «Пропала грамота» мала випустити чергову партію новинок, однак роботу видавництва зупинило повномасштабне вторгнення.
24 лютого Олексій Бешуля знову зібрав свій армійський баул та вирушив на захист України. Крім того, усі кошти з рахунків видавництва чоловік без вагань переказав на підтримку ЗСУ. Однак яким було його здивування, коли на сайті почали з’являтися все нові й нові замовлення!
«Деякі люди замовляли книжки, і я їм телефонувала, а вони такі: «Я не розраховую, що я її отримаю, я просто хочу вас підтримати». Були такі випадки, і це сильно розчулило, така підтримка», – розповідає менеджерка зі збуту видавництва «Пропала грамота» Катерина Мокієнко.
Читайте також: Не мотлох, а артефакти культури. Хто «полює» на старовинні речі для українських музеїв? Кейс проєкту «Спільний спадок»
Поки Олексій боронить країну, видавництво очолила його дружина Оксана. Відновити друк та перезапустити роботу бізнесу допоміг Український ветеранський фонд.
«За програмою ВАРТО буде профінансовано вихід 8 книг накладом 12 000 примірників
Нам бракувало коштів. Усі видавничі кошти ми витратили на волонтерку і на підрозділ Олексія Бешулі ще навесні минулого року. І участь у грантовій програмі ВАРТО нам у цьому дуже допомогла. Тому що ми прямо мали пак нових книг, повністю або майже повністю готових до видання і потрібні були лише кошти, щоб пустити їх у друк», – зазначає Оксана Бешуля.
Наразі новинки від «Пропалої грамоти» можна передзамовити за знижкою, крім того, книжки можна «підвісити» для захисників та захисниць. Оплачені українцями замовлення прямують до військових частин, шпиталів і навіть на фронт.
«росія хоче вбити нас як українців. І щоб боротися з нею, ми повинні, звісно, тримати зброю і тримати свою українську ідентичність. Книжки потрібні не лише для того, щоб відволіктися чи якось відпочити, ми повинні також брати певні уроки з них. Спогади людей, які боролися за Україну, – це просто те, що потрібно прочитати кожному, тому що ми повинні вчитися у найкращих, найсміливіших», – додає в.о. директорки видавництва «Пропала грамота» Оксана Бешуля.
Нагадаємо, травматолог із Дніпра Вадим Пірський врятував від ампутації понад 2000 поранених на фронті українців.
Також 89-річний дідусь із Тернополя пожертвував найдорожче, що в нього було, на потреби захисників України — старенький ВАЗ.
Фото: ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі