Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“Виделка за ціною кубометра дров”. Чим бренд Sycamore приваблює естетів

Опубліковано

– Якось мені сказали, що один мій виріб коштує, як цілий кубічний метр дров. На що я відповів, що я ж і продаю дрова, – жартує Владислав Горбачов. Уже декілька років він виготовляє і продає дерев’яний посуд, який більше схожий на витвори мистецтва, ніж на звичайні столові прибори.  

За словами митця-виробника, клієнти дуже рідко розуміють його витвори. Проте він не полишає своєї місії: виховати у споживачів любов до естетики.

– Ми живемо в такому швидкому світі, де майже нереально помітити щось дійсно цінне, – переконаний митець.

Владислав Горбачов

Владислав Горбачов

– взимку 2017-го року заснував Sycamore. Виробництво знаходиться у Закарпатті. Головний акцент автор робить на дерев’яних столових приборах: виделки, ложки, тарілки, піали. Також виготовляє декор для дому.

“Sycamore у наших реаліях – це просто невеличка майстерня, де працюю я, та іноді мені допомагає моя дружина. У назві “сховалося” дерево сімейства фікусових. Має плоди – інжир, росте в теплому кліматі. Увагу привернув той факт, що це дерево давало плоди та укриття від сонця мандрівникам. І звідси така аналогія: ми всі мандруємо по життю і маємо потребу в місці, яке подарує нам затишок та комфорт. От ідею створення такого затишку і відображає назва”.

Вироби знаходять своїх власників від Європи до Аргентини

Цілеспрямовано закордон не продаю. Але так вийшло, що мої вироби живуть в різних країнах Європи, в США, Канаді та Аргентині. Точно не пам’ятаю, де ще. Більшість продажів відбувається в Instagram.

А от матеріали – повністю українські. Люблю локальне дерево: горіх, слива, черешня, абрикос – працюю з усім. Щось знаходжу у власних садах, частину у знайомих, дещо купую у людей. Особливо радію, коли це може принести користь людям. В наш час така послуга, як спилювання дерева коштує грошей. А я роблю це безкоштовно, ще й забираю деревину.

Окрім посуду, в Sycamore можна знайти і дерев’яний декор для дому

Виделка за 500 грн, але це ще дешево. І ось чому

Вважаю, що ціни дешевші, ніж мають бути. Така робота потребує високої кваліфікації та дуже багато віддачі, щоб підтримувати якість. Хоча з іншого боку самому незручно, коли виводжу на ціннику виделки 500 гривень.

Вони, до речі, одні з найскладніших виробів. Ніколи не буваю впевненим у тому, що із 10 заготовок до фіналу дійдуть хоча б шість.

Найчастіше купують ложки

До прикладу, ложка для спецій з волоського горіха, просякнута лляною олією, коштує 230 гривень. За день можу зробити 5 таких. І це максимум. Але у такому насиченому режимі важко працювати навіть тиждень. Дуже складно. Якщо працювати на повну, зроблю 100 виробів за місяць. Але ніколи не можу бути впевненим, що все вийде з першого разу. 

Найчастіше купують ложки. З ними завжди дефіцит. Скільки б їх не зробив, все одно завжди знаходять свого власника. Взагалі завжди мало виробів в наявності. До прикладу, щоб поїхати на маркет, потрібно, мінімум місяць підготовки.

Усі вироби майстер Sycamore створює вручну’

Філософія бренду: мистецтво + екофрендлі

Для мене дуже важливо зрозуміти, усвідомити та пояснити людям, що я роблю. На глибинному рівні. Але на сьогоднішній день моя місія – просто залишатись самим собою та бути в цьому максимально щирим. Саме тому в Instagram профіль підписаний моїм ім’ям, щоб покупці бачили з ким спілкуються. 

Зараз те, чим я займаюсь максимально просто: роблю дерев’яні речі, котрі вважаю гарними і якісними, та пишу тексти під фото. Намагаюся розмовляти з аудиторією про важливі для мене цінності, про мистецтво та суспільні явища – про все, що мене цікавить.

Шедеври народжуються в тиші

У майстерні маю декілька токарних станків, трошки електроінструменту та звичайного ручного. Останнім часом все більше люблю ручний інструмент. Він дозволяє працювати в тиші. Робота з ним відчувається справжньою та приносить задоволення.

Весь чорний посуд з каталогу – це наслідок обпалення. Все робиться звичайною паяльною лампою. Але процес надзвичайно складний. Потрібно знати яке дерево і як обробляється, вміти контролювати глибину обпалювання.

Майстер використовує локальну деревину: горіх, сливу, черешню, абрикос

У бізнесі найдорожче – смак

Складно сказати, скільки потрібно грошей для такого бізнесу. Мені зараз бракує приблизно $20 000, щоб облаштувати майстерню так, як хотілося б. 

Звичайно, починати можна з малого: придбати невеличкий станок, шукати на барахолках ручний інструмент, і торгуватись з продавцями за нього – так я і робив. Але з часом розумієш, що маєш потребу у багатьох інструментах та обладнанні. Тому весь час щось докуповуєш.

Обладнання дороге. Але найдорожче все-таки – смак. Якщо ти не маєш смаку і нічого не розумієш в дизайні, то тобі не варто займатись такою справою.

Суспільство

У Києві розквів бузок: локації де можна зробити яскраві фото

Опубліковано

У Києві почали квітнути бузок. Перші квіти розцвіли, зокрема, в парку “Відрадний” у Солом’янському районі, парку “Деснянський” у Деснянському районі, на вулиці Жмеринській у Святошинському районі, на бульварі вздовж вулиці Івана Миколайчука у Дніпровському районі та у сквері на вулиці Йорданській в Оболонському районі.

Ми зібрали добірку парків та місць в різних київських районах, де вже можна насолодитися квітінням бузку.

Правий берег

Шевченківський район

  • парки: “Нивки”, “Володимирська гірка”, “Веселка”, парк імені Тараса Шевченка, парк Шевченківського району;
  • Меморіал “Бабин яр”, Пейзажна алея, просп. Берестейський;
  • сквери: біля пам’ятника Борису Патону (перехрестя вулиць Богдана Хмельницького і Терещенківської), сквер ім. Івана Гонти, сквер “Літературний”, сквер ім. Олеся Гончара.

Святошинський район 

  • парки: “Юність”, “Совки”, “Інтернаціональний”, парк ім. генерала Потапова;
  • сквери: між буд. № 59 на бульв. Академіка Вернадського та № 2, 4 – на вул. Академіка Доброхотова, на вул. Чорнобильській, 3, ім. Василя Стуса (на розі просп. Берестейського та просп. Палладіна);
  • вул. Жмеринська, розв’язка на вул. Героїв Космосу.

Подільський район 

  • Куренівський парк;

Солом’янський район

  • парки: “Відрадний”, “Орлятко”, “Захисників України”, “Совки”, парк імені Миколи Зерова, Солом’янський ландшафтний парк;
  • сквери: на вул. Сергія Берегового, біля пам’ятника Костянтину Ушинському.

Печерський район

  • Наводницький парк;

Голосіївський район

  • парк імені Максима Рильського;
  • сквери: Миру, Небесної Сотні;
  • алея Студентська;

Оболонський район

  • парк біля озера Йорданське.

Лівий берег

Дніпровський район

  • парки: “Перемога”, “Аврора”, “Перемога”, парк за кінотеатром “Дніпро”, парк Гетьмана Павла Полуботка, парк на Русанівській набережній, парк за Будинком культури ДВРЗ;;
  • бульвари: Амбросія Бучми, уздовж вул. Івана Миколайчука, Верховної Ради;
  • сквер на вул. Сулеймана Стальського, просп. Романа Шухевича, Гідропарк;
  • вул. Гната Хоткевича, вул. Краківська, вул. Юрія Поправки, вул. Гетьмана Павла Полуботка;

Деснянський район

  • парки: “Молодіжний”, “Муромець”, “Деснянський”, “Кіото”, парк імені Романа Шухевича, парк уздовж просп. Червоної Калини;

Дарницький район

  • парки: “Позняки”, “Партизанська слава”;
  • сквер на вул. Олександра Кошиця.

Фото: КМДА

Читати далі

Можливості

Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Опубліковано

У Києві 18 квітня заплановано проведення форуму Business Evolution 2024, присвяченого темі “Бізнес в епоху змін. Гра на випередження”. Цей захід стане майданчиком для обговорення головних питань, що стосуються розвитку бізнесу в сучасному індустріальному середовищі.

Про це повідомляє Dev.ua.

Про конференцію

Серед освновних тем:

  • Галузеві інновації нові ринкові – можливості розвиток каналів продажів стратегії трансформації продукту;
  • Ефективне партнерство;
  • Формування й мотивація команд.

Кому підійде конференція:

  • Власники та керівники бізнесу;
  • Підприємці;
  • Експортери;
  • Інвестори;
  • Урядовці та політики;
  • Члени правління та топ-менеджмент.

Читати також: Як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу

Головна тема конференці:

Ключові гравці створюють нові інноваційні інструменти, здатні змінити стандартні стратегії ведення бізнесу. В умовах жорсткої глобальної конкуренції компанії шукають шляхи адаптації до нових реалій та успішного входження на світові ринки.

Зареєструватися на подію можна тут.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: Business Evolution 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні продовжили період реєстрації на НМТ

Опубліковано

Абітурієнти, які не змогли зареєструватися на НМТ під час основного періоду, матимуть можливість це зробити з 10 по 15 травня. Відповідні дати затверджені календарним планом проведення національного мультипредметного тесту.

Про це повідомляє Освіта.юа.

Про додаткову реєстрацію

Ті абітурієнти, які вже реєструвалися на НМТ під час основного періоду, але отримали відмову від регіонального центру оцінювання якості освіти, матимуть можливість повторно зареєструватися.

У додатковий період також зможуть зареєструватися на НМТ ті, хто не міг це зробити під час основного періоду з об’єктивних причин.

Крім того, реєстрація з 10 по 15 травня передбачена для осіб, які, згідно з рішенням суду, перебувають в установах виконання покарань або слідчих ізоляторах.

Читати також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Як зареєстуватися на НМТ

Для реєстрації на НМТ вступники повинні створити особистий електронний кабінет на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, завантажити необхідні документи, ввести особисті дані та обрати предмет за вибором для складання під час іспиту.

Також ми повідомляли, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Освіторія

Читати далі