

Суспільство
“Виделка за ціною кубометра дров”. Чим бренд Sycamore приваблює естетів
– Якось мені сказали, що один мій виріб коштує, як цілий кубічний метр дров. На що я відповів, що я ж і продаю дрова, – жартує Владислав Горбачов. Уже декілька років він виготовляє і продає дерев’яний посуд, який більше схожий на витвори мистецтва, ніж на звичайні столові прибори.
За словами митця-виробника, клієнти дуже рідко розуміють його витвори. Проте він не полишає своєї місії: виховати у споживачів любов до естетики.
– Ми живемо в такому швидкому світі, де майже нереально помітити щось дійсно цінне, – переконаний митець.

Владислав Горбачов
– взимку 2017-го року заснував Sycamore. Виробництво знаходиться у Закарпатті. Головний акцент автор робить на дерев’яних столових приборах: виделки, ложки, тарілки, піали. Також виготовляє декор для дому.
“Sycamore у наших реаліях – це просто невеличка майстерня, де працюю я, та іноді мені допомагає моя дружина. У назві “сховалося” дерево сімейства фікусових. Має плоди – інжир, росте в теплому кліматі. Увагу привернув той факт, що це дерево давало плоди та укриття від сонця мандрівникам. І звідси така аналогія: ми всі мандруємо по життю і маємо потребу в місці, яке подарує нам затишок та комфорт. От ідею створення такого затишку і відображає назва”.
Вироби знаходять своїх власників від Європи до Аргентини
Цілеспрямовано закордон не продаю. Але так вийшло, що мої вироби живуть в різних країнах Європи, в США, Канаді та Аргентині. Точно не пам’ятаю, де ще. Більшість продажів відбувається в Instagram.
А от матеріали – повністю українські. Люблю локальне дерево: горіх, слива, черешня, абрикос – працюю з усім. Щось знаходжу у власних садах, частину у знайомих, дещо купую у людей. Особливо радію, коли це може принести користь людям. В наш час така послуга, як спилювання дерева коштує грошей. А я роблю це безкоштовно, ще й забираю деревину.

Виделка за 500 грн, але це ще дешево. І ось чому
Вважаю, що ціни дешевші, ніж мають бути. Така робота потребує високої кваліфікації та дуже багато віддачі, щоб підтримувати якість. Хоча з іншого боку самому незручно, коли виводжу на ціннику виделки 500 гривень.
Вони, до речі, одні з найскладніших виробів. Ніколи не буваю впевненим у тому, що із 10 заготовок до фіналу дійдуть хоча б шість.
Найчастіше купують ложки
До прикладу, ложка для спецій з волоського горіха, просякнута лляною олією, коштує 230 гривень. За день можу зробити 5 таких. І це максимум. Але у такому насиченому режимі важко працювати навіть тиждень. Дуже складно. Якщо працювати на повну, зроблю 100 виробів за місяць. Але ніколи не можу бути впевненим, що все вийде з першого разу.
Найчастіше купують ложки. З ними завжди дефіцит. Скільки б їх не зробив, все одно завжди знаходять свого власника. Взагалі завжди мало виробів в наявності. До прикладу, щоб поїхати на маркет, потрібно, мінімум місяць підготовки.

Філософія бренду: мистецтво + екофрендлі
Для мене дуже важливо зрозуміти, усвідомити та пояснити людям, що я роблю. На глибинному рівні. Але на сьогоднішній день моя місія – просто залишатись самим собою та бути в цьому максимально щирим. Саме тому в Instagram профіль підписаний моїм ім’ям, щоб покупці бачили з ким спілкуються.
Зараз те, чим я займаюсь максимально просто: роблю дерев’яні речі, котрі вважаю гарними і якісними, та пишу тексти під фото. Намагаюся розмовляти з аудиторією про важливі для мене цінності, про мистецтво та суспільні явища – про все, що мене цікавить.
Шедеври народжуються в тиші
У майстерні маю декілька токарних станків, трошки електроінструменту та звичайного ручного. Останнім часом все більше люблю ручний інструмент. Він дозволяє працювати в тиші. Робота з ним відчувається справжньою та приносить задоволення.
Весь чорний посуд з каталогу – це наслідок обпалення. Все робиться звичайною паяльною лампою. Але процес надзвичайно складний. Потрібно знати яке дерево і як обробляється, вміти контролювати глибину обпалювання.

У бізнесі найдорожче – смак
Складно сказати, скільки потрібно грошей для такого бізнесу. Мені зараз бракує приблизно $20 000, щоб облаштувати майстерню так, як хотілося б.
Звичайно, починати можна з малого: придбати невеличкий станок, шукати на барахолках ручний інструмент, і торгуватись з продавцями за нього – так я і робив. Але з часом розумієш, що маєш потребу у багатьох інструментах та обладнанні. Тому весь час щось докуповуєш.
Обладнання дороге. Але найдорожче все-таки – смак. Якщо ти не маєш смаку і нічого не розумієш в дизайні, то тобі не варто займатись такою справою.
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х