Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Вуличне мистецтво: 10 найгарніших муралів України Вуличне мистецтво: 10 найгарніших муралів України

Суспільство

Вуличне мистецтво: 10 найгарніших муралів України

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Пейзажі, портрети знаменитостей, філософські малюнки – сьогодні українські міста прикрашені по-новому. Фасади будинків більше не похмурі бетонні плити, які уособлюють безмовність та закривають горизонти, а гігантські полотна з неймовірними картинами. Ми підібрали для вас 10 найгарніших муралів України, від яких перехоплює подих, адже художники на кожному кроці розфарбовують у яскраві фарби сірі полотна. Тому, щоб побачити справжній витвір мистецтва, не обов’язково йти в галерею, адже воно тут, варто тільки підняти очі.

1. Найбільший в Україні кросворд

Де: Львів, вул. Академіка Сахарова, 82

Неподалік від Стрийського парку у місті Лева знаходиться найбільший в Україні кросворд, який по праву входить в наш список 10 найгарніших муралів України. Та й не просто кросворд, а цілий шифр з іменами видатних діячів у галузі архітектури та живопису.

Ця гігантська головоломка справа рук художника Сергія Петлюка, який створив мурал ще у 2008 році. Розгаданий кросворд з’являється перед очима охочих дізнатися його відповіді тільки після заходу сонця. Букви в клітинках написані спеціальною фарбою, яка світиться в темноті. Проте сьогодні слова видно цілодобово.

2. Мурал “Мілана” як символ миру

Де: Маріуполь, проспект миру

Маленька дівчинка Мілана, яку врятувала материнська любов, справжнє чудо та серця добрих людей, стала символом надії та миру. Саме її донбаський стріт-арт художник Саша Корбан зобразив на Муралі у Маріуполі.

Стінопис на п’ятнадцяти поверховому будинку присвяченій дівчинці, чиє життя скалічила та зробила сиротою війна на Донбасі. У 2015 році під час обстрілу окупаційними військами маріупольського мікрорайону загинула її мама, прикривши собою Мілану. Дівчинка вижила, перенесла кілька операцій, але ногу не вдалося врятувати – тепер вона пересувається за допомогою протезу. Ця історія лише одна із тисячі історій поламаного дитячого житті через війну.

Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами

3. Мурал “Лабіринт” 

Де: Київ, вул. Дмитрівська, 62/20

Цей мурал потрапив до топ-10 об’єктів вуличного мистецтва у світі і є справжньою окрасою столиці. Автором стінопису є Рустам К’юбік.

24-метровий малюнок створено на одній з київських багатоповерхівок, розташованій неподалік від головного залізничного вокзалу країни. На муралі зображена людина, яка летить над містом-лабіринтом на килимі, а її мозок являє собою заплутаний лабіринт. Цей арт-об’єкт символізує те, що кожен з нас протягом життя розв’язує певні задачі та шукає вихід з лабіринту проблем. І всі ми мандрівники, які дійдуть до свого пункту призначення.

4.  Символ українського народу – мурал “Берегиня”

Де: Київ, Майдан Незалежності

Певне, цей мурал є одним з найособливіших для кожного українця. На фасаді багатоквартирного будинку зображено обличчя жінки в оточенні яскравих соняшників. Вона – богиня добра, яка захищає людей від зла, оберігає оселю, родинне багаття та малих дітей від хвороб. Розташований мурал у знаковому для України місці – біля Майдану Незалежності, де у 2014 році почалась Революція Гідності.

Автором арт-об’єкту є street-art художник з Коста-Ріки – Mata Ruda.

5. Єдність танцівників на Оболоні

Де: Київ, пр. Героїв Сталінграда, 60

Серед 10 найгарніших муралів України є ще ще одна робота відомого художника Саші Корбана. Мурал символізує єдність руху, попри поділ.

Витвір мистецтва на стінах київської багатоповерхівки складається з двох частин: на одній стіні — чоловік, на другій — дівчина. Обидва ніби на мить зупинились у танцювальній позі. Щоб далі знов зійтись і продовжити танець життя.

6. Пан і Пані Дніпра

Де: Дніпро, ж/м Сонячний

Дніпро відоме своїми яскравими муралами, які прикрашають стіни багатоквартирних будинків. Одним з таких є зображення “Пан та Пані Дніпра”. Харківський художник Олександр Брітц зобразив чоловіка та жінку у традиційному східному одязі.

Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Пан символізує свавільного козака, незалежного і вільного, який є господарем своєї землі. Його голову прикрашає зображення лиса, як символу живого розуму, кмітливості та вдумливості. А пані втілює в собі жіночність та красу.

7. Мурал, присвячений рятівникам

Де: Дніпро, вул. Князя Володимира Великого

У надзвичайних ситуаціях рятувальники є справжніми героями, яким ми завдячуємо власним життям. І ми повинні частіше говорити їм “дякую”. Саме про це хотів нагадати вже відомий у своїх колах стріт-артщик Zdes Roy (Валерій Колор).

Автор зобразив співробітника пожежної служби, якого позаду обіймає ангел. Таким чином мурал є подякою рятувальникам за їх сміливість та героїзм. Особливо виразно про це говорять слова: “І в небеса злітає птах, і сонце радісно сіяє. Герої! Небо присягає — Ваш подвиг житиме в віках”. До речі, це не єдиний малюнок в Україні, який присвячений рятувальникам. У Чернівцях є мурал, на якому зобразили героя-рятувальника, який проходить крізь полум’я.

8. Мурал “Посівачі снів”

Де: Кам’янець-Подільський, вул. Лермонтова, 2

У 2013 році художники Олександр Брітцев та Олександр Гребенюк на стінах багатоповерхівки у Кам’янці-Подільському створили справжній витвір мистецтва. Мурал внесений до списку найкращих муралів світу, а його площа становить сто квадратних метрів. І цей стінопис заслужено входить у наш список 10 найгарніших муралів України.

Читайте також: П’ятірка найкрасивіших ратуш України (ВІДЕО)

На стіні зображені три сіячі снів, які наче пливуть над нічним містом. У руках вони тримають світильники, які освітлюють їм шлях. Ноги у них незвичайні, а у вигляді величезних факелів. Як кажуть художники, під час роботи вони вирішили поексперементувати з ідеєю поєднання реальності і вигадки.

9. Гуцулка з ноутбуком – минуле і сучасне

Де: Івано-Франківськ, вул.Тролейбусна,4

У 2018 році родина художників-муралістів – Юрій та Марта Пітчуки прикрасили своєю роботою бетонні стіни Івано-Франківська. Цей мурал присвячений тому, що IT-технології розвиваються, зберігаючи при цьому історію.

На муралі зображена жінка минулого з елементами прогресивного сучасного. У своїй картині художники гармонійно поєднали автентичну красу, жіночу ніжність та інтерактивність сучасних технологій.

Варто зазначити, що Юрій з Мартою створили цілий цикл муралів, де жінки зображені в українських стародавніх строях, і ця нова ця робота є продовженням циклу.

10. Чорний кінь в Одесі

Де: Одеса, Французький бульвар, 85

Ще кілька років тому в Одесі не було жодного муралу. А сьогодні арт-об’єкти міста входять у списки кращих у світі.

Серед них і зображення голови коня, яка ніби поділена на дві половини: одна прикрашена яскравими квітами і рослинами, а інша підводними жителями. Зображення символізує баланс двох стихій — води та землі. Автор – художник з Маямі Ернесто Марані.

Підтримай ШоТам

Суспільство

У Львові активісти створюють «зелений» простір із дощовим садком

Опубліковано

Підтримай ШоТам

У Львові небайдужі містяни за адресою вул. Кульпарківська, 158 заклали основу для формування «зеленого» простору із дощовим садком, водопроникною поверхнею, вертикальним і контейнерним озелененням.

Про це повідомили у пресслужбі міської ради.

Активісти розробили проєкт і перемогли у програмі «Сафарі для громад у Львові» у 2020 році. Реалізацію проєкту розпочали громадські організація «Плато» та «Тарілка» наприкінці вересня цього року.

Наразі спільними зусиллями волонтерів вдалося облаштувати дощовий садок поруч із місцем, де після дощів утворювалася велика калюжа, замінити асфальтоване покриття у внутрішній частині простору водопроникною поверхнею, перефарбувати стіни у білий колір, а також із зовнішнього боку висадити в’юнкі рослини для формування вертикального озеленення та зменшення нагрівання простору.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

«Ми прагнемо показати мешканцям, що за допомогою простих і відносно дешевих природоорієнтованих рішень можна водночас пристосувати громадський простір до тривалих періодів спеки та інтенсивних опадів, які щороку стають помітнішими, і таким чином зробити його більш комфортнішим для користувачів», – стверджує виконавчий директор громадської організації «Плато» Микола Рябика.

Роботи відбуваються за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, Фонду захисту біорізноманіття України, Фундації стратегічних змін і Залізничної районної адміністрації. Ініціатори зазначають, що роботи на цьому не завершуються: надалі заплановано облаштування контейнерного озеленення із місцями для відпочинку у внутрішній частині простору.

Нагадаємо, прикордонники висадили дерева у межах акції «Створюємо ліси разом».

Усі фото: city-adm.lviv.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Суд у Нідерландах ухвалив передати «скіфське золото» Україні

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня ухвалив передати Україні «скіфське золото» – експонат із кримського музею, що був вивезений на виставку перед окупацією півострова Росією і досі не повернувся в Україну. Рішення є остаточним.

Про це пише Радіо Свобода з посиланням на агенцію Reuters.

У справі йшлося про понад 565 предметів з музейного фонду України, які перебувають на території Королівства Нідерландів. Здебільшого це археологічні знахідки. Вартість колекції становить близько 10 мільйонів євро.

У квітні Україна під час засідання апеляційного суду закликала не допустити порушення Конвенції ЮНЕСКО 1970 року шляхом передачі культурної спадщини України державі-агресору.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

У грудні 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про повернення експонатів кримських музеїв в Україну. Навесні 2017 року Росія оскаржила це рішення.

11 березня 2019 року слухання цієї справи розпочалося в Апеляційному суді Амстердама.

Про виставку «Крим: золото і таємниці Чорного моря»

Суто бюрократична, на перший погляд, суперечка між музеями та міністерствами різних країн за ці роки перетворилася на запеклу політичну баталію за участі найвищих державних посадовців України та Росії.

Читайте також«Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса»: Укрпошта презентувала нові марки

Експонати прибули до Амстердама з Києва, Сімферополя, Севастополя, Керчі та Бахчисарая. Колекція складається з унікальних історичних артефактів. Скіфи створювали з металів справжні витвори мистецтва, поєднуючи техніки лиття, кування та інкрустації.

Наприклад, на цьому золотом скіфському шоломі IV століття до нашої ери зображені сцени битви, а також зняття скальпа з убитого. Шолом знайшли у 1988 році в одному з курганів в Донецькій області.

Нагадаємо, у Києві презентували онлайн-курс про Крим і кримських татар.

Усі фото: radiosvoboda.org.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Українські стюардеси SkyUp вирушили у перший рейс у новій «революційній» уніформі (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українська авіакомпанія SkyUp відправила у перший рейс своїх бортпровідниць в оновленій уніформі.

Про це повідомили у пресслужбі авіаперевізника.

Нова форма стюардес складається з брючних костюмів із кросівками (замість традиційних спідниць і підборів).

«З першими годинами дня наші бортпровідниці попрощалися з підборами та з’явилися в нових образах SkyUp Champions! Наша велика мрія — щоб такі зміни стали світовим трендом. Щоб нашу ініціативу підхопили авіакомпанії, які щиро дбають про своїх співробітників. Щоб на кожному борту літака жінки почувалися вільно, зручно і працювали у задоволення», – написали у компанії.

Читайте такожПідриває Tik-Tok та закохує в науку. Як Гліб Репіч змінює уявлення школярів про хімію

Зазначається, що новий образ SkyUp Champions це:

  • зручний і стильний брючний костюм
  • кросівки NikeAir, в яких буквально хочеться «літати»
  • натуральний мейкап і нові зачіски з плетінням
  • шовкова хустка на плечі.

Також відомо, що нова форма дівчат — лише початок шляху до зміни форми всього екіпажу.

Нагадаємо, український лоукостер SkyUp отримав новий літак — Boeing 737.

Усі фото: facebook.com/skyup.aero.

Підтримай ШоТам

Читати далі