Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/mYstblruAhk?si=j5lEWlZmoH-W41WPSSSSSS

Суспільство

Втілюють мрії дітей з прифронтових сіл та міст: проєкт Behind blue eyes

Опубліковано

Відтепер діти з прифронтових і деокупованих сіл України можуть втілити свої мрії за допомогою… фотоапарата! А все завдяки волонтерам Артему та Дмитру, які надихнулися спілкуванням з дітьми біля лінії фронту й вирішили створити проєкт Behind Blue Eyes: роздали малечі камери, а знімки, що ті зробили, зібрали донати на сторінці проєкту та на виставках. За ці гроші діти отримали не просто подарунки, а власні маленькі мрії, на які заробили своєю творчістю. Нескінченна радість від першої поїздки селом на власному велосипеді BMX та найщиріша усмішка від омріяного кондитерського набору — в новому відео ШоТам!

Два друга з екшентусовки створили проєкт «Мрії для дітей».

«‎Я дуже мріяв, що хтось з’явиться і просто так мені подарить мопед або мотоцикл. Тепер ми, ці дорослі чуваки, які з’являються і втілюють в мрії, мрії дітей у реальність», – каже Дмитро Зубков.

Артем і Дмитро втілюють мрії дітей на деокупованих територіях, роздавши їм фотоапарати. Малеча знімає своє життя в прифронтових селах, а хлопці відправляють ці фото на виставки. За донати відвідувачів і підписників вони дарують дітям радість.

Історія друзів

«‎– Мене звати Зубков Дмитро.

Мене звати Скороходько Артем. І ми засновники благодійної організації «Сикхайм Блайк», – кажуть хлопці.

У 2018-му Артема та Дмитра об’єднала робота і любов до екшн-видів спорту. Скейта, BMX та інших. Вони працювали на фестивалях і вигадували маркетингові активності для брендів. Усе змінила повномасштабна війна. Після деокупації Чернігівщини хлопці поїхали туди з гуманітаркою. Їх дуже вразило село Лукашівка. Воно було найбільш зруйнованим і там було найбільше дітей.

«‎Все погано, а бачили цю розруху, ставало ще гірше. А потім приходили ці діти і якось все начебто знувалося дуже швидко. І ми знову якось веселилися, ми жартували, ми бучали м’ячь

Ці емоції хотілося передати іншим людям, і Артем з Дмитром привезли дітям фотоапарати.

«‎Показали їм, як це працює, і сказали, йоу, ого, тому буде цікаво взяти та спробувати. І, ну, всі діти, майже всі діти сказали, що їм буде цікаво. Оскільки вони геть по-іншому відчувають це все. Буде цікаво, що вони на плівку закапсулюють»

Найбільшим побоюванням було, що камери загубляться або їх по-дослідницьки розберуть на деталі. Але діти не тільки повернули всі до єдиного апарати, а й наробили безліч знімків, що чіпляють.

«‎Артем мене набирає, який чувак, це просто бенкер. Це не реально, це щось те, чого ми не очікували. І як тільки ми побачили вночі фотки, ми зрозуміли, що просто так ми не відпустимо все ці дні»

Хлопці організували виставку дитячих світлин з Лукашівки. Вражені відвідувачі лишали донати. На ці кошти Артем і Дмитро втілили мрії малечі, купили солодощі, телефони, іграшки. Вдячні очі та відчуття успіху рухало хлопців уперед до інших прифронтових сіл і міст. Кожне нове місце – це нові дитячі атмосферні фото, подарунки й емоції.

А це дівчата, розчулені від оригінальних карток K-pop, про які вони так мріяли.

‎З часом проєкт дійшов до ще одного формату – подкастів з дітьми

«А здійснили ми понад 500 мрій, мені здається, бо дитина просто своєю творчістю заробила на омріяні речі. Таким чином ми покахуєм, що творчість – це серйозний інструмент, який не тільки доносить повідомлення, а й заробляє гроші»

Суспільство

Режисера «20 днів у Маріуполі» Чернова запросили до Американської кіноакадемії

Опубліковано

Режисера фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова запросили стати членом Американської академії кінематографічних мистецтв та наук. Він разом із 487 іншими діячами кіноіндустрії отримає право голосувати на номінантів на майбутній 97-й церемонії вручення «Оскар» у 2025 році.

Про це повідомляє Variety.

«Ми раді вітати нових членів Академії цього року, – йдеться у заяві генерального директора Академії Білла Крамера та президента Академії Джанет Янг, – Ці напрочуд талановиті художники та професіонали з усього світу справили значний вплив на нашу кінематографічну спільноту».

Читайте також: Програма House of Europe відкрила конкурс грантів на переклад українських книжок

До списку нових членів кіноакадемії також увійшли актори, кастинг-директори, художники з костюмів, документалісти, продюсери, гримери та перукарі. 19 із них – лауреати премії «Оскар» у минулому. Серед тих, хто отримав запрошення: Кетрін О’Хара, Джессіка Альба, Лілі Гладстон, Грета Лі та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер фільму «Гойдалки».

Фото: Мстислав Чернов, Facebook

Читати далі

Суспільство

Екіпаж БМП Bradley збив ворожий FPV-дрон з гармати Bushmaster

Опубліковано

Унікальний випадок зафіксували бійці екіпажу «Кача» з третього механізованого батальйону 47-ї ОМБр «Маґура» – збиття ворожого дрона з гармати Bushmaster.

«Екіпаж БМП Bradley збив ворожий FPV-дрон з гармати Bushmaster. Воїни 47 ОМБр пішли на випередження та не дозволили уразити американську машину», – повідомили в бригаді.  

Там підкреслюють, що небо на Покровському напрямку всіяне російськими ударними безпілотниками. 

Читайте також: Стало відомо, хто став кандидатами на здобуття кінопремії Довженка

«За день росіяни запускають більше сотні FPV-дронів. І це лише в зоні відповідальності 47 окремої механізованої бригади. Таку активність спостерігаємо вже місяць», – пояснюють в 47-й ОМБр.

В бригаді наголошують, що її бійці роблять надможливе, стримуючи величезну навалу окупантів. Якщо сподобалася робота наших хлопців, то ось сайт 47-ї ОМБр, де можна дізнатися більше про «Маґуру» і долучитися до її лав.

Відео можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, для школярів став доступним чатбот з штучним інтелект від Google.

Фото: Скріншот із відео

Читати далі

Суспільство

В Україні затвердили Державний стандарт нової соціальної послуги для ветеранів та ветеранок: подробиці

Опубліковано

В Україні затверджено Державний стандарт нової соціальної послуги – соціальна адаптація ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей.

Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики.

“Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та індивідуальна адаптація (другий етап). Перший етап соціальної послуги проходить на базі рекреаційного закладу, де ветеран, ветеранка та члени їхніх родин відвідують групові та індивідуальні заходи”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зі всією родиною працює команда фахівців, щоб напрацювати подальший план переходу до цивільного життя згідно з потребами та проблем родини. Також протягом тижня родина відновлює фізичне та ментальне здоров’я.

Читайте також: Неможливо втримати сліз: Україна повернула з російського полону 90 людей, серед них – 59 оборонців Маріуполя

Другий етап передбачає індивідуальну соціальну адаптацію, яка проходитиме у громаді.

За словами заступника міністра Уляни Токарєвої, успішне пілотування послуги вже відбулося у Полтавській, Черкаській та Вінницькій областях. На наступний рік очікується, що на замовлення зазначеної послуги в бюджетах обласного та локального рівнів будуть передбачені відповідні кошти.

Нагадаємо, відтепер військовий квиток із QR-кодом можна отримати в ЦНАПі.

Фото: З відкритих джерел

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

Суспільство7 днів тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство2 тижні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: