Суспільство
Врятувати річку Рось: петиція, яку просував загиблий на війні активіст, набрала 25 тис. голосів
Петиція із закликом розробити і впровадити програму щодо збереження річки Рось набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. За порятунок річки боровся загиблий на війні активіст Олег Собченко.
Що відомо про петицію
Петицію про збереження річки Рось зареєстрував громадський діяч Владлен Ковтун. За його словами, Рось чи не найбільше уособлює катастрофічну сукупність усіх наболілих проблем водних об’єктів України. Її басейн розташований на території чотирьох областей – Вінницької, Житомирської, Київської і Черкаської. До того ж на ній споруджені тринадцять малих гідроелектростанцій.
«Вчені все наполегливіше попереджають про надтривожну перспективу унеможливлення вже ближчим часом використання вод Росі у зв’язку з їх забрудненістю. Як наслідок – це призведе до величезних витрат бюджетних коштів для налагодження нової системи водозабезпечення всього регіону», – йдеться у петиції.
Президента просять доручити уряду розробку, ухвалення та належне виконання державної програми збереження річки та сталого розвитку в її басейні.
У пам’ять про Олега Собченка
Аеророзвідник Олег Собченко загинув 24 січня у Вугледарі на Донеччині під час артилерійського обстрілу. Значну частину свого життя воїн присвятив громадській діяльності, зокрема порятунку річки Рось.
За словами побратима Олега Ігоря Луценка, на момент загибилі активіста петиція зібрала всього три тисячі голосів та ризикувала й надалі пролежати без руху та тихо померти. Однак зусиллями друзів та знайомих загиблого героя все ж вдалося зібрати необхідні 25 тисяч підписів.
«Попри те, що Олег Собченко загинув, ми з вами таки врятували від загибелі петицію, яку він просував. Чи порятує сама по собі ця петиція Рось? Звісно, ні, треба буде набагато більше зусиль, наполегливості і завзятості. Але ми набрали понад 20 тисяч голосів під час війни, що свідчить, що у нас є все необхідне для захисту річки. Нехай тепер не радіють вороги Олега, що не буде кому стати на захист природного спадку», – написав Луценко.
Раніше ми писали, що кияни пропонують створити музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі