Суспільство
Врятувати ОСББ від шахраїв та вірусів. Українці створили онлайн-гру про кібербезпеку
Як захистити персональну інформацію та свою сторінку у соціальних мережах? Як не потрапити в пастки кібершахраїв? Чому не можна передавати конфіденційні дані через відкриті Wi-Fi мережі?
Аби відповісти на ці та інші запитання, ШоТам у партнерстві з CRDF Global в Україні та громадською організацією «Інтерньюз-Україна» створили онлайн-гру, яка допоможе перевірити знання з кібербезпеки.
Суть гри полягає в тому, що гравець опиняється у віртуальній багатоповерхівці, де кожен сусід має свою кібер-проблему, яку треба допомогти вирішити. Пенсіонерка Марія Петрівна випікає найсмачніші пиріжки в будинку та обожнює своїх котів, але думає, що «операційка» – це невеличка кімната для операцій у лікарні і зовсім не знає як захистити дані своєї пенсійної картки.
Студент Віталік загубив ноутбук з усіма паролями і втратив доступ до своїх акаунтів. А, наприклад, приватний підприємець Богдан продає броньовані двері, дбаючи про безпеку інших, але зовсім не захищає дані своєї компанії.
Гра представлена у форматі мультимедійного тесту. Коли гравець обирає вірну відповідь – на екрані зʼявляється детальне пояснення чому саме цей варіант є правильним і кібербезпечним для користувача інтернетом. Якщо допускає помилку – побачить до чого можуть призвести неправильні дії.
Наприклад, якщо гравець вважає, що мобільному телефону не потрібен антивірус – гра пояснить, що мобільні віруси можуть допомогти зловмисникам викрасти дані, відправляти платні SMS та дзвонити на «партнерський номер» без відома власника.
Читайте також: Не все залежить від іноземних вкладень, або Чому ми не помічаємо своїх інвесторів
Окрім того, разом з партнерами, ШоТам розробили прості правила, які пояснюють основні принципи кібергігієни та допоможуть захистити себе від онлайн-злочинців. Тому, за покликанням можна не лише зіграти в цікаву гру, але й поліпшити свої знання з кібербезпеки, знайшовши відповіді на такі актуальні запитання:
- Чому важлива кібергігієна?
- Яку інформацію про себе не можна поширювати в мережі?
- Які дозволи не варто давати застосункам, програмам і сайтам?
- Що таке фішинг та як його розпізнати?
- Що таке двофакторна аутентифікація і для чого вона потрібна?
- Що буде, якщо під’єднатися до безплатного відкритого Wі-Fі?
Проєкт створений в межах загальнонаціональної кампанії з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни, що реалізується Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США.
Нагадаємо, українська інді-студія Stellarium Gaming випустить гру «Great Hopes City», присвячену Україні 1990-х.
Крім того, фінська студія Rockodile та німецьке видавництво Lesser Evil запустили комп’ютерну гру про операторів українських військових дронів.
Фото: скриншот з сайту
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі