Суспільство
Волонтери «БУР» відбудовують українські міста. Як приєднатися до руху
Рух «Будуємо Україну Разом», що відновлює деокуповані населені пункти та облаштовує житло для переселенців, шукає волонтерів у літні табори.
Про це ШоТам повідомили учасники руху.
БУР табір складається з двох частин: волонтерської та культурно-освітньої. У першій половині дня волонтери працюють на об’єкті, допомагають руками: будують, шпаклюють, малюють. А в другій половині – знайомляться з людьми на таборі та місцевістю, куди приїхали. Екскурсії, сплави, мандри та лекції входять у цей перелік.
Табори відбуваються по всій Україні, де немає активних бойових дій. Наразі волонтери здебільшого займаються двома видами допомоги. Перший – відновлення у населених пунктах, котрі якийсь час провели в окупації. Другий – облаштування просторів для життя людей, які втратили домівки через війну.
Як приєднатися до руху?
Аби долучитися до команди волонтерів, необхідно зареєструватися за цим посиланням.
Умови участі в таборі:
- вам має виповнитися 18 років;
- бажання волонтерити та допомагати;
- заповнити анкету;
- здійснити волонтерський внесок (400 грн). Це 10% від вартості вашого перебування в таборі.
«Багатьох хвилює, питання: що якщо я нічого не вмію робити, але хочу поїхати на табір? Досвід у будівництві зовсім не обов’язковий. На таборах є кілька майстрів – людей, які фахово займаються різними будівельними роботами. Вони відповідають за цей процес на таборі й керують роботою. Якщо ви щось знаєте про цей процес – вам дадуть спеціалізованішу роботу. Якщо ні – вас навчать або дадуть займатися чимось простішим», – розповідають організатори.
Команда БУР забезпечує всі учасників житлом в обраному населеному пункті. Крім того, для учасників табору організовують триразове харчування зі смаколиками. У разі потерби рух повністю або частково повертає кошти за квитки.
Наразі відкрита реєстрація на табори в Рівненській, Львівській, Кіровоградській, Київській, Волинській та Миколаївській областях.
Раніше ми розповідали про чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну.
Фото: facebook.com/BuildingUkraineTogether.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі