Суспільство
Волонтерка нагодувала всіх безпритульних тварин у місті (ВІДЕО)
Хочете знати, як нагодувати всіх безпритульних тварин у своєму місті? Дарині Крук та іншим зооволонтерам з проєкту благодійної допомоги «Red Dog» це вдалося.
Ці харківські зоозахисники домовилися з ресторанами й салонами краси про спільну допомогу чотирилапим і створили пункти годівлі для собак і котів.
Історію розповідає ШоТам у межах проєкту «Ми — волонтери».
Їй лише 18 років, а вона вже врятувала сотні собак у Харкові. І організувала мережу годівлі тварин біля кафе та салонів краси міста.
Хотіла знайти спільну мову із тваринами
Дарина Крук із 14 років їздить до притулку і піклується про собак. А робити це стала через те, що колись її… вкусив собака.
«Коли я була маленька, мене покусала моя собака, і мені стало цікаво, як знайти спільну мову з тваринами», — розповідає зооволонтерка Дарина Крук.
Кілька років тому дівчина взяла собі з притулку Мажора. А через війну у Дарини з’явилося ще два собаки.
Після вторгнення кількість безпритульних собак у Харкові зросла втричі. Дівчина не могла спокійно дивитися, як тварини страждають.
«Собака без їжі на вулиці може прожити лише тиждень, а без води — всього три дні», — каже Дарина Крук, зооволонтерка.
Нагодувати собак допомагають ресторани
Дарина розуміла, що сама не зможе нагодувати всіх тварин. І разом з іншими зооволонтерами знайшла спосіб, як врятувати хвостатих.
«Ми вирішили відкривати годівельні пункти в місті. Це коли біля кафе або ресторанів, салонів краси стоять мисочки з кормом, куди кожного дня співробітники насипають корм», — Дарина Крук, зооволонтерка.
Читайте також: Сльози на кордоні, сварки з митниками та шахраї. Як пригнати автівку для ЗСУ та не зійти з розуму
Про таку співпрацю домовились із 13-ма закладами. Волонтери привозять корм раз на місяць, а працівники бізнесів годують тварин.
Дарина ж тим часом робить усе можливе, аби знайти хвостатим новий дім. А в планах — створення притулку сімейного типу для тварин.
«Там усі собаки кожного дня будуть вигулюватися, тому що головна проблема, коли ти береш собаку з притулку, те, що вона не привчена до туалету на вулиці. І саме цю проблему ми хочемо вирішити у нашому притулку», — Дарина Крук, зооволонтерка.
Нині Дарина вчиться на кінолога, аби допомагати чотирилапим професійно. Та мріє, щоб усі покинуті тваринки отримали дбайливих господарів та теплий дім.
Про проєкт
«Ми — волонтери» — проєкт ШоТам про історії молодих і завзятих волонтерів, які власноруч взялися змінювати країну на краще.
Нагадаємо, волонтерка зі Слов’янська ризикнула життям, щоб врятувати людей.
Також ШоТам розповідав, як казкові персонажі «Морквинки» відволікають дітей від війни.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі