Суспільство
Волонтерка із Запоріжжя безплатно влаштовує весілля для воїнів (ВІДЕО)
Вона організовує безплатні весілля для захисників — козацькі, старообрядові та традиційні українські — волонтерка із Запоріжжя Олена Ярошенко влаштовує свято на будь-який смак.
Про волонтерку та її історію розповідає ШоТам.
За 7 років Олена Ярошенко організувала понад 50 яскравих весіль для військових.
«Це наша така вдячність нашим хлопцям за те, що вони ризикують життям, і ми можемо подарувати їм цей найкращий день», — Олена Ярошенко, керівниця проєкту «Кохання перемагає».
У 2006 році вона заснувала в рідному Запоріжжі власну весільну агенцію. Бізнес успішно розвивався, але у 2014 до України прийшла війна. Свята відійшли на другий план: Олена почала активно допомагати захисникам на сході. Раніше за міжнародні місії облаштувала штаб допомоги переселенцям у Запоріжжі. А згодом і військовим з передової.
Влітку 2016 до Олени вперше звернулася пара військових з проханням допомогти одружитися. У майбутніх молодят не було коштів на найпростіші речі… які швидко знайшлися в агенції Олени.
«Ми давно мріяли, щоб серед цієї війни було щось таке світле, сонячне, добре, наповнене коханням — якесь дійство. І коли нам сказали, що є пара, яка хоче просто розписатися, ми сказали: «Ні,ні,ні! У нас буде весілля!», — Олена Ярошенко, керівниця проєкту «Кохання перемагає».
Відтоді, приїжджаючи на фронт, вона постійно пропонує безкоштовну організацію весіль. Захисники прозвали Олену весільною феєю. Так вона знову повернулася до улюбленої справи!
Читайте також: Волонтерський цех у подруги на кухні: мама воїна згуртувала односелець для допомоги захисникам
Згодом приєдналися візажисти, організатори бенкетів, кондитери… і почали працювати як єдиний механізм. Кожна пара — це окрема історія, яка потребує особливого підходу та декору.
У хід пішли старовинні сукні, вишиванки, обрядовий декор та атрибути козацького весілля. Після початку повномасштабної війни Олена переїхала до Хмельницького і наразі працює там. Але по всій Україні є колеги Олени, готові допомогти військовим влаштувати весілля.
«Може, лише десь на Закарпатті ми не були. А так… і Дніпро, і Одеса, і Миколаїв, звісно, Запоріжжя, вся Запорізька область, Бердянськ, Приморськ (прямо на березі розписувались), Житомир, Вінниця, Суми…», — Олена Ярошенко, керівниця проєкту «Кохання перемагає».
Через війну кохання розширило свою географію — все частіше сім’ї створюють люди з різних куточків України. А завдяки Олені та її команді схід стає ще ріднішим заходу, а північ — півдню. І це відбувається гучно та яскраво.
Нагадаємо, молодята-переселенці одружились у Рівному за давніми поліськими традиціями.
Окрім того, у Чернівцях волонтери організували весілля військовому за 2 години.
Також ми розповідали, як молодята придбали пікап для ЗСУ за подаровані на весілля гроші.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі