Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/ap-fnLn4Dfw?si=JGJST5nUEcf8FpeESSSSSS

Суспільство

Волонтер відновив пів сотні будинків на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Він не кинув рідне село на Херсонщині, коли росіяни підійшли до нього впритул. Під обстрілами допомагав військовим, привозив гуманітарну допомогу та забирав сусідів. А зараз відбудовує зруйновані після «руського міра» будинки.

Про волонтера БФ «Менше слів — більше дій» Олега Долголуцького розповідає ШоТам.

Олег вже відновив 50 будинків для літніх людей, багатодітних мам та родин військових.

«Якщо не ми, то хто?», — каже Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».

До повномасштабного вторгнення Олег понад 5 років працював у Берліні. Взимку 2022-го поїхав у відпустку до родини в Посад-Покровське, що на Херсонщині. І 24 лютого побачив перші російські ракети над селом. Олег вивіз родину, а коли повернувся до будинку, побачив у підвалі наших військових.

«Мені поставити таке питання: “А ти можеш повернутися, якщо ми тебе попросимо купити цигарки, хліба, води, тому що нічого немає?”. Сусіди, які лишилися, теж попросили підкупити хліба, води, якихось яєць», — згадує Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».

Олег погодився і наступного дня привіз із Миколаєва все, що потрібно. Потім його знову попросили про допомогу, й Олег зрозумів, що потрібен рідному селу й людям. Усі 8 місяців, скільки росіяни атакували Посад-Покровське, він доставляв гуманітарку, вивозив людей і тварин.

«Нас попросили забрати кота й собаку, бо в людей це все, що залишилось. Будинок згорів, магазин згорів. Нас обстріляли з градів, з боку пройшли, ззаду — по нас міномет працював. І нас із граду просто накривають, я тільки три кроки, як зараз пам’ятаю, встиг у двір зробити», — каже Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».

За 8 місяців обстрілів село перетворилося на руїни, а з 2000 населення лишилося 20 людей. Та коли росіяни відступили, люди стали повертатися, попри розбиті оселі та відсутність газу й води. Тоді Олег познайомився із засновником БФ «Менше слів — більше дій» Ігорем Катихіним і долучився до його фонду.

Читайте також: Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну

Разом з іншими волонтерами вони безкоштовно відбудовують хати — латають дахи, встановлюють двері.

«Коли ти дивишся на ту ж бабусю, яка сидить на тій же пенсії, і ти розумієш, що в неї взагалі в принципі нічого не має, усе знищено, вона тебе просить про те, щоб ти їй там кухоньку підремонтував, щоб вона могла там зимувати, жити, то зрозуміло, як із неї можна взагалі щось брати?!», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».

Це все, що лишилося від будинку пані Катерини після «русского міра». Але тепер у неї знову є дах над головою і вона буде зимувати в теплі.

«Я тільки раділа, тому що я не знала, що мені робити. Я б не змогла його сама відремонтувати. Я дуже вдячна волонтерам, які відремонтували мені дах, я дуже вдячна їм», — Катерина, мешканка Посад-Покровського.

Після підриву на Каховській ГЕС Олег також став допомагати одному з найбільш постраждалих селищ. Це Білозерка, де багато будинків було затоплено та зруйновано.

«Вода була під стелю. Тобто, там усе повимикало, усе повиносило. У будинках немає нічого: ні ліжка, ні шафи. Усе порозкисало там. Вони пусті стоять. Там висока концентрація сирості, тобто ти в будинок заходиш і ну довго ти там не побудеш», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».

Почали встановлювати модульні будиночки для людей, чиї домівки затопило.

«Селище Білозерка, Приозерна 6, яка постраждала після кацапського насилля. Велика подяка вам, велика, велика подяка», — мешканець Білозерки.

На черзі в Олега та його команди ремонт ще 150 будинків у Посад-Покровському. Тож, він шукає донаторів та партнерів, щоб встигнути якомога більше до зими.

«Ми потребуємо будівельного матеріалу, ми потребуємо донатів. Ми не відмовляємося взагалі від будь-якої допомоги, тому що на даний час дуже потребуємо будівельних матеріалів. Це й шифер, це й доска. Це утеплення, це й той же цемент», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій»

Долучайтеся! Всі реквізити — у дописі до відео.

Нагадаємо, у Рівному британець безкоштовно навчає англійської всіх охочих.

Також волонтери допомагають нищити ворогів, за допомогою 3D-друку.

Коментарі

Суспільство

Як біотехнологиня та вчителька мотивують жінок змінювати професії (ВІДЕО)

Опубліковано

Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.

Історія героїнь випуску

Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.

«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.

Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)

Фото: ютуб-канал ШоТам

У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.

Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.

Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.

Відео: ютуб-канал ШоТам

Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.

Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).

Фото: ютуб-канал ШоТам

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували стрічку «Сімейний альбом» про родинну історію Голодомору й війни (ВІДЕО)

Опубліковано

У столичному кінотеатрі «Жовтень» 21 листопада презентували документальну стрічку «Сімейний альбом». Його зняла режисерка Марина Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору та Українським культурним фондом.

Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.

У фільмі досліджують історичні паралелі, які є між геноцидом росії під час Голодомору 1932–1933 років і в період повномасштабної війни.

Фото: пресслужба МКСК

Читайте також: У Сикстинській капелі та Папських апартаментах створили вісім українських аудіогідів (ФОТО)

«Прем’єра відбулася за участі творчої команди та головної героїні стрічки — британської фотохудожниці Самари Пірс. Її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер став випадковим свідком Голодомору в Харкові 1933 року. Йому вдалося таємно сфотографувати жертв трагедії і передати ці світлини за кордон. Вінербергер прагнув донести світу правду про геноцид українців і зупинити його», — написали в МКСК. 

Коли Самара віднайшла камеру свого прадіда та альбом із фотографіями з України, вона переосмислила свій творчий шлях. Жінка вирушила на Харківщину через 90 років після Голодомору, аби засвідчити сучасні прояви геноциду проти українського народу. 

Відео: ютуб-канал Планети кіно

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

У міністерстві зазначають, що фільм «Сімейний альбом» уперше представили у світі на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. 

Цей фільм уже озвучили п’ятьма мовами:

  • англійською;
  • польською;
  • німецькою;
  • французькою;
  • іспанською.

Фільм «Сімейний альбом» здобув перемогу на Мистецькому конкурсі державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» у 2023 році. Стрічку створила компанія «Гуд Монінг Дістрібьюшн».

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: ютуб-канал Планети кіно

Коментарі

Читати далі

Суспільство

8 фото Марка Залізняка, які розкривають Голодомор та інші злочини «совєтів» проти українців

Опубліковано

В об’єктив фотографа з Донеччини Марка Залізняка потрапила національна трагедія українського народу, а сам митець, даючи настанови своєму синові-фотографу, казав: «Сину, не міняй цю хорошу справу на рублі. Знімай: те, що сьогодні — рядовий знімок, то завтра буде історією»… І сьогодні його світлини дійсно стали історією, яку тепер неможливо замовчати.

Редакція ШоТам створила добірку фотографій 1930-х років від Марка Залізняка, яка варта вашої уваги.

Біографія фотографа

Марко Залізняк — фотоаматор з хутора Романівка на Донеччині, залишив фотолітопис руйнування українського села Вдале наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років. На його знімках увічнено моменти колективізації, розкуркулювання, знищення майна селян, відбирання хліба та виселення до Сибіру.

Фото: архів Покровського історичного музею

Залізняк вже з 12-річного віку захоплювався фотографією. Під час Голодомору йому пропонували стати фотографом у НКВС, але він відмовився. Щоб врятувати сім’ю від голоду, він обміняв свої нагороди з Першої світової війни на два пуди хліба та вивіз їх з Романівки. Пізніше він працював на будівництві заводу у Гришиному, але змушений був повернутися до Романівки внаслідок конфлікту з головою сільської ради.

У 1934 році Залізняк був засуджений за руйнування та крадіжку колгоспної пасіки, але справу закрито після апеляції та зняття звинувачення.

Фотографії Марка Залізняк стали основою для створення документальних фільмів про Голодомор, таких як «Миттєвість нашого життя», «Симфонія Донбасу», «Голодомор» та інших. Ці знімки мають велике значення у збереженні історичної правди про Голодомор, їх використовують у підручниках, монографіях та інших джерелах.

8 фото, що доводять злочини «совєтів»

  1. Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

2. Розкуркулювання селянина П. Масюка. Село Удачне Донецької області. 1934 рік

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

3. Члени товариства зі спільного обробітку землі перевозять комору розкуркуленого селянина П. Ємця до загальної комори. 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

4. Збирання замерзлої картоплі на Донеччині. 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

5. Розкулачені селяни села Вдале Червоноармійського району Донецької області, 1930-ті роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

6. Доставка майна розкуркулених селян на бригадний двір у селі Удачне Гришинського району Донецької області, 1932 рік

фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

7. Народне гуляння біля гойдалок у селі Гришине Донецької області, 1930-і роки

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

8. Збір зернових за допомогою лобогрійки на хуторі Романівському Гришинського району Донецької області. На передньому плані — Марія Леонтьєвна Воробйова, 1930 рік

Фото: фонди ЦДКФФА України імені Г. С. Пшеничного

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...