Суспільство
Волонтер відновив пів сотні будинків на Херсонщині (ВІДЕО)
Він не кинув рідне село на Херсонщині, коли росіяни підійшли до нього впритул. Під обстрілами допомагав військовим, привозив гуманітарну допомогу та забирав сусідів. А зараз відбудовує зруйновані після «руського міра» будинки.
Про волонтера БФ «Менше слів — більше дій» Олега Долголуцького розповідає ШоТам.
Олег вже відновив 50 будинків для літніх людей, багатодітних мам та родин військових.
«Якщо не ми, то хто?», — каже Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».
До повномасштабного вторгнення Олег понад 5 років працював у Берліні. Взимку 2022-го поїхав у відпустку до родини в Посад-Покровське, що на Херсонщині. І 24 лютого побачив перші російські ракети над селом. Олег вивіз родину, а коли повернувся до будинку, побачив у підвалі наших військових.
«Мені поставити таке питання: “А ти можеш повернутися, якщо ми тебе попросимо купити цигарки, хліба, води, тому що нічого немає?”. Сусіди, які лишилися, теж попросили підкупити хліба, води, якихось яєць», — згадує Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».
Олег погодився і наступного дня привіз із Миколаєва все, що потрібно. Потім його знову попросили про допомогу, й Олег зрозумів, що потрібен рідному селу й людям. Усі 8 місяців, скільки росіяни атакували Посад-Покровське, він доставляв гуманітарку, вивозив людей і тварин.
«Нас попросили забрати кота й собаку, бо в людей це все, що залишилось. Будинок згорів, магазин згорів. Нас обстріляли з градів, з боку пройшли, ззаду — по нас міномет працював. І нас із граду просто накривають, я тільки три кроки, як зараз пам’ятаю, встиг у двір зробити», — каже Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».
За 8 місяців обстрілів село перетворилося на руїни, а з 2000 населення лишилося 20 людей. Та коли росіяни відступили, люди стали повертатися, попри розбиті оселі та відсутність газу й води. Тоді Олег познайомився із засновником БФ «Менше слів — більше дій» Ігорем Катихіним і долучився до його фонду.
Читайте також: Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну
Разом з іншими волонтерами вони безкоштовно відбудовують хати — латають дахи, встановлюють двері.
«Коли ти дивишся на ту ж бабусю, яка сидить на тій же пенсії, і ти розумієш, що в неї взагалі в принципі нічого не має, усе знищено, вона тебе просить про те, щоб ти їй там кухоньку підремонтував, щоб вона могла там зимувати, жити, то зрозуміло, як із неї можна взагалі щось брати?!», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».
Це все, що лишилося від будинку пані Катерини після «русского міра». Але тепер у неї знову є дах над головою і вона буде зимувати в теплі.
«Я тільки раділа, тому що я не знала, що мені робити. Я б не змогла його сама відремонтувати. Я дуже вдячна волонтерам, які відремонтували мені дах, я дуже вдячна їм», — Катерина, мешканка Посад-Покровського.
Після підриву на Каховській ГЕС Олег також став допомагати одному з найбільш постраждалих селищ. Це Білозерка, де багато будинків було затоплено та зруйновано.
«Вода була під стелю. Тобто, там усе повимикало, усе повиносило. У будинках немає нічого: ні ліжка, ні шафи. Усе порозкисало там. Вони пусті стоять. Там висока концентрація сирості, тобто ти в будинок заходиш і ну довго ти там не побудеш», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій».
Почали встановлювати модульні будиночки для людей, чиї домівки затопило.
«Селище Білозерка, Приозерна 6, яка постраждала після кацапського насилля. Велика подяка вам, велика, велика подяка», — мешканець Білозерки.
На черзі в Олега та його команди ремонт ще 150 будинків у Посад-Покровському. Тож, він шукає донаторів та партнерів, щоб встигнути якомога більше до зими.
«Ми потребуємо будівельного матеріалу, ми потребуємо донатів. Ми не відмовляємося взагалі від будь-якої допомоги, тому що на даний час дуже потребуємо будівельних матеріалів. Це й шифер, це й доска. Це утеплення, це й той же цемент», — Олег Долголуцький, волонтер БФ «Менше слів — більше дій»
Долучайтеся! Всі реквізити — у дописі до відео.
Нагадаємо, у Рівному британець безкоштовно навчає англійської всіх охочих.
Також волонтери допомагають нищити ворогів, за допомогою 3D-друку.
Суспільство

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.
1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»
Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.
Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія
У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик
Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.
2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»
Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.
Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик
У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.
3. «Ви що, робили йому щеплення?»
Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.
Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія
У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань.
4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»
Міф: Усі люди з РАС однакові.
Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик
Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно.

Ксенія
А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати.
5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»
Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.
Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків.

Ксенія
Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.
Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати.
6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»
Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів.
На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою.

Ксенія
На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.
Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.
Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»