Суспільство
Волонтер надрукував безпілотник для ЗСУ на 3D-принтері
Підприємець із Полтавщини Артур Біжко надрукував безпілотний літальний апарат для ЗСУ на 3D-принтері.
Про це пише Телеграф.
Вага корпусу літачка всього 1 кілограм 100 грамів. Розмах крил — 1 метр 40 сантиметрів, довжина фюзеляжу — 90 сантиметрів.
Найважливіша характеристика пластикового літачка — його собівартість. Він у рази дешевший за безпілотні літальні апарати, виготовлені за різними технологіями (пінопластові, литі, карбонові), оскільки всі його деталі надруковані на 3D-принтері.
І ще з важливого: із-за невеликого розміру і пластикового корпусу дрона локаторам важче виявляти такий об’єкт.
Дивіться відео: Які українські інновації підкорили світ?
Корпус такого безпілотного літального апарату можна виготовити за 48 годин.
Поки Артур Біжко зробив лише корпус, всередину нього ще потрібно встановити електроніку та акумулятор, які додадуть кілька кілограмів ваги. Електронні деталі українець уже знайшов і чекає на доставку, якісь з них опинилися в Україні, а якісь довелося замовити з Китаю. Поки йдуть деталі для комплектування, волонтер готує корпус ще одного БПЛА.
Читайте також: Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ
«Щойно його змонтую, почну випробування. І поїде цей літачок на “нуль”, де стоять наші земляки. Аеророзвідка дуже потребує таких апаратів. Наскільки я знаю, на фронті надруковані апарати ще не застосовувалися», — поділився Артур.
Ентузіаст зізнався, що йому не довелося створювати БПЛА з нуля, оскільки конструкторські розробки дронів вже продаються на зарубіжних онлайн-ресурсах за цінами від $20 до $40. Артур Біжко через знайомого аеророзвідника зв’язався з однодумцем, який купив модуль за $25 і погодився поділитися кресленнями.
Бізнесмен пояснив: під час друку 3D-принтер подає розплавлений пластик на сопло та формує деталь, наносячи шар за шаром. Під кожен тип пластику обладнання доводиться наново налаштовувати, виставляючи такі параметри, як температура. Після перших тестів процес триває набагато швидше.
Нагадаємо, на Тернопільщині для ЗСУ створили командний пункт на колесах .
Фото: Артур Біжко.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі