

Суспільство
Воїни 40 ОАБр знищили ворожі артсистеми «Нона» калібру 120 мм (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Воїни 40-ї артбригади ім. Великого князя Вітовта знищили на Харківщині:
- дві причіпні артсистеми «Нона-К» калібру 120 мм,
- автомобіль із боєприпасами,
- склад артилерійських боєприпасів російських загарбників.
Відео опублікували на фейсбук-сторінці 40-ї Окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта.
«Новий феєричний жест доброї волі від вантажного авто, складу з боєкомплектом та артсистем НОНА-К», — йдеться у повідомленні наших захисників.
Читайте також: Допомагатиму, поки є сили. Як підприємець з Луганщини самотужки евакуював сотні людей із прифронтових територій
До знищення ворожої техніки, окрім бійців 40 артбригади, були залучені відділ розвідки штабу угруповання військ «Харків» та групи повітряної розвідки Нацгвардії.
Про 40 ОАБр
40 окрема артилерійська бригада імені Великого князя Вітовта — з’єднання артилерійських військ, підпорядковане оперативному командуванню «Південь». Бригада створена 6 лютого 2015 року. Військове злагодження бригади відбувалося на полігоні Широкий Лан. Бригада названа на честь литовського княза Вітовта, який вів тривалу боротьбу з татарами, намагаючись витіснити їх з українського Причорномор’я.
Нагадаємо, ЗСУ знищили ворожий склад зброї і боєприпасів у тимчасово окупованій Новій Каховці на Харківщині.
Як ми повідомляли раніше, 40 артилерійська бригада ЗСУ знищила БМП окупантів.
Фото: facebook.com/40OAbrigade.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Україна отримала партію танків Leopard 2, відремонтованих у центрі обслуговування у Бумар-Лабендах у Польщі.
Про це повідомляє компанія Polska Grupa Zbrojeniowa.
Поки інші роблять заяви щодо майбутнього, ми діємо в консультаціях з українською стороною. Перші танки Leopard, спеціально відремонтовані в Бумар-Лабендах, отримала українська сторона. Робота над іншими танками триває”, — йдеться у повідомлення компанії у Твіттер.
Podczas gdy inni składają deklaracje odnoszące się do przyszłości, my w porozumieniu ze stroną ukraińską działamy. Pierwsze ekspresowo wyremontowane w Bumarze-Łabędy czołgi Leopard zostały odebrane przez stronę ukraińską 🇺🇦 Nad kolejnymi wozami prace trwają. pic.twitter.com/anWXVvIbC5
— Polska Grupa Zbrojeniowa🇵🇱 (@PGZ_pl) October 2, 2023
Відзначимо, що над наданням Україні основних бойових танків Leopard для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойових танків Challenger.
Про танк
Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.
Нагадаємо, Данія відправила Україні 45 танків.
Додамо, Польща першою передала Україні сучасні танки Leopard 2 у лютому 2023 року.
Фото: twitter.com/PGZ_pl.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дорожники розпочали аварійно-відновлювальні роботи на мосту у селі Молниця Чернівецької області на автодорозі Т-26-04 «Чернівці – Герца – КПП “Дяківці”». Міст є під’їзним шляхом до українсько-румунського кордону через Міжнародний пункт пропуску «Дяківці-Раковець».
Про це повідомили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області.
За інформацією, почали відновлення моста з його поверхні — влаштували асфальтобетонне покриття. Паралельно розчистили підмостове річище, щоб мати доступ до фундаментів опор.
«Ремонтна бригада влаштувала риштування для виконання робіт з армування та бетонування берегових опор мостової споруди. Наразі дорожники почали етап бетонування», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: Трофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Про міст
6-метровий залізобетонний міст побудований у 1962 році.
Зазначається, що після десятиліть експлуатації та збільшення транспортного навантаження відбулася руйнація прогонової будови споруди.
Були зафіксовані сколи бетону плит, висипання цементу вздовж стиків плит, перезволоження бетону через порушення гідроізоляції на стиках.
Нагадаємо, на Закарпатті встановили перші дві секції модульного мосту через річку Тересва.
Також на Буковині стартував ремонт мостів на дорозі, що веде до кордону з Румунією.
Раніше ми повідомляли, що на Чернігівщині відкрили міст через річку Снов, який забезпечить пряме сполучення обласного центру з північними громадами – Новгород-Сіверським, Сосницею та Меною.
Фото: facebook.com/cv.restoration.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Морські дрони увійшли до великого пакета допомоги на 400 мільйонів євро, про який Німеччина оголосила після «Рамштайну».
Про це повідомили в «Армії дронів».
Зазначається, що ці безпілотники мають надійти до України якомога швидше. Водночас наразі невідомо, які саме дрони отримають ЗСУ.
«50 надводних безпілотників допоможуть відкинути агресора не лише на суші, а й на морі. Окремі проєкти реалізуються шляхом внесків із запасів Бундесверу та спільно з промисловими партнерами», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
Навіщо Україні флот морських дронів?
Морські дрони потрібні Україні, щоб захистити акваторії морів та мирні міста від російських ракет, які запускають з кораблів. Також ЗСУ використовуватимуть такі дрони для розблокування коридору цивільних суден, які везуть зерно з українських портів.
Йдеться про невеликий апарат, здатний вражати ціль самопідривом. Такі апарати часто називають «камікадзе». Його довжина — 5,5 метра, дальність — 800 кілометрів, автономність — 60 годин, максимальна швидкість — 80 кілометрів на годину, бойова частина — 200 кілограмів.
Морський дрон керується трьома відеоканалами. Крім того, він також оснащений супутниковою навігаційною системою та інерційною навігацією – автопілотом.
Наявність автопілота означає, що такий апарат здатний діяти автономно, зокрема в умовах роботи систем радіоелектронної боротьби. Такі багатоцільові безпілотні надводні апарати є унікальною українською розробкою.
Нагадаємо, CNN зняв ексклюзивний сюжет про українські морські дрони.
11 листопада литовці зібрали $250 тис. на перший морський дрон для ЗСУ.
Відзначимо, що про створення в Україні флоту морських дронів оголосив президент України 5 листопада.
Фото: t.me/armyofdrones.