Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Влучні удари ЗСУ вивели з ладу Каховський міст на Херсонщині – ОК «Південь»

Опубліковано

Чіткі та влучні удари українських військових по мосту в районі Каховської ГЕС на окупованій Херсонщині зробили його непридатним для використання російськими окупантами.

Про це повідомили в Оперативному командуванні «Південь».

За словами полковника Владислава Назарова, влучні та дієві удари по Каховському мосту – це результат вогневого контролю ЗСУ над транспортно-логістичними шляхами на тимчасово окупованих територіях.

Назаров також зазначив, що влучання були вкрай акуратними, але дієвими: тепер ворог не зможе використовувати міст для пересування військової техніки. 

«Наш вогневий контроль транспортно-логістичних шляхів на тимчасово окупованих територіях Херсонщини призвів до закріплення статусу мосту в районі Каховської ГЕС, як непридатного для використання. Влучання акуратне, але дієве», – розповів Назаров.

Нагадаємо, напередодні, 8 серпня, українські військові влучили по Антонівському й Каховському мостах на Херсонщині.

Чому це важливо

Унеможливлення руху окупантів Каховським мостом фактично руйнує логістичні шляхи російських загарбників на Херсонщині. Після того, як ЗСУ вивели з ладу Антонівський та Каховський мости, єдиним шляхом для перекидання техніки для окупантів залишаються понтонні переправи.

Крім того, аби вести з ладу Каховський міст, укранській армії довелося продемонструвати неабияку точність та філігранність. Адже міст розташований неподалік від дамби та ГЕС. Однак воїни ЗСУ не схибили, точно поціливши в ціль. Тепер окупантом значно складніше накопичувати сили, боєприпаси й техніку на Правобережжі Херсонської області.

«Тобто в цьому на сьогоднішній день полягає стратегія. Перше – зруйнувати переправи, зірвати логістику. Друге – знесилювати і виснажувати угруповання російських військ. Третє – враховуючи підтримку руху опору на окупованих територіях і дії партизанів, продовжувати опір. І таким чином створювати там і вогняний та інформаційно-психологічний тиск на війська противника, що на сьогоднішній день вдається робити українським силам», – підсумував військовий експерт Олександр Мусієнко.

Нагадаємо, за минулу добу окупаційна російська армія втратила 9 літаків – це найбільша втрата авіації РФ від початку повномасштабного вторгнення.

Також ми повідомляли, що Данія долучиться до навчання українських військових та направить до Великої Британії 130 інструкторів.

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.

Суспільство

У Львові відкриють книгарню «Плекай»

Опубліковано

У Львові відкриють нову незалежну книгарню під назвою «Плекай». Відвідувачі можуть приносити власні книжки та вказати їхню вартість. Після цього у книгарні аналізують пропозицію, узгоджують ціни та у випадку продажу книжок перераховують гроші.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила засновниця книгарні Катерина Іванова.

Від оплати можна відмовитися, тоді гроші віддадуть на благодійність.

Читайте також: Business Evolution 2024: в Києві пройде конференція про бізнес в сучасних умовах

Площа майбутньої книгарні становитиме близько 80 м².

Нагадаємо, в Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів.

Фото: Катерина Іванова

Читати далі

Суспільство

Львів отримав 10 нових трамваїв за кошти Європи: як вони виглядають

Опубліковано

Львів отримав 10 нових трамваїв за підтримки Європейського Інвестиційного Банку. Закупівля трамваїв Львовом є частиною проєкту «Міський громадський транспорт України», який є рамковим кредитом ЄІБ на суму 200 млн євро.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Ця інвестиція забезпечує міські ради та муніципальні транспортні компанії ресурсами для оснащення українських міст сучасним міським громадським транспортом, таким як тролейбуси, трамваї та автобуси.

Управління проєктом здійснює Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством фінансів України.

Читайте також: Що носить Харків? Це харківські бренди одягу, які продовжуть працювати в місті

“10 нових п’ятисекційних низькопідлогових трамваїв тепер обслуговують міський маршрут Львова, що з’єднує великий житловий район Сихів з центром міста. Широкі двері та сидіння пристосовані для маломобільних груп населення. Розширення трамвайного парку Львова є також необхідним, оскільки через війну у місті проживає понад 100 000 внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Для тигриці із зооцентру на Київщині шукають віртуального опікуна: що це означає

Опубліковано

На Київщині притулок шукає людину, яка бажає стати віртуальним опікуном для тигриці Тигрюлі. Утримання великих хижаків, особливо тих, хто має проблеми зі здоров’ям, потребує значних зусиль та фінансових витрат. Щодня для утримання Тигрюлі необхідно витрачати 1700 гривень.

Про це повідомили представники Центру порятунку диких тварин.

Для того, щоб стати опікуном, потрібно здійснити пожертву від 1700 гривень, перейшовши за посиланням на сайт притулку. Після цього необхідно надіслати притулку у приватні повідомлення своє ім’я, скриншот оплати та електронну адресу. Зооцентр надішле сертифікат опіки разом з фотографією Тигрюлі.

Читайте також: В Дії зʼявиться функція мультишерингу цифрових документів

Тигрюлю евакуювали під час бойових дій з Харківської області. Її знайшли в важкому стані, виснаженою і з переломом лівого колінного суглоба, який було вилікувано операцією. Зараз хижачка страждає на артроз суглоба зап’ястя лівої задньої лапи та ниркову недостатність.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для вчителів фізичного виховання для того, щоби подолати гендерну нерівність.

Фото: Центру порятунку диких тварин

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: