Суспільство
Військовий розчищає Харків від руйнувань (ВІДЕО)
Військовий Олександр Шилін розчищає Харків від руйнувань через ракетні удари. За допомогою Українського ветеранського фонду чоловік заснував компанію з вивезення великогабаритного та побутового сміття Waste Technology.
Історію військового розповідає ШоТам.
Для Олександра Шиліна рідний Харків – не просто дім, а справжнє місце сили. Чоловік знає кожну вуличку, адже більш ніж 10 років щодня об’їжджав їх, керуючи сміттєприбиральною машиною.
Коли рідне місто зазнало нападу ворога, Олександр одразу пішов у ТРО. Адже за плечима вже мав воєнний досвід: у 2015–2016 роках брав участь в АТО.
«Я не очікував, що війна постукає прямо до мого дому. Я дуже люблю місто Харків. Захищати свою Батьківщину зобов’язаний кожний», – Олександр Шилін, власник підприємства Waste Technology.
У перші тижні війни Олександр майже не спав і не їв, бо разом із побратимами цілодобово відбивали атаки ворога. Навесні чоловік воював під Чугуєвом та Ізюмом і лише влітку знову побачив Харків.
«Я був вражений, що він порожній, він просто був порожній. Якось дико було, що немає на дитячих майданчиках дітей, не чути вигуків, не чути сигналів машин, дороги були порожні», – каже військовий.
Дивіться відео: Вінницькі інженери збирають потужні аудіосистеми на базі тубусів від Javelin
Восени ЗСУ підняли жовто-блакитний прапор на Харківщині, і додому почали повертатися люди. Але будинки та навіть цілі вулиці були в руїнах через масовані ракетні удари.
Олександр не міг стояти осторонь, захотів долучитися до відновлення міста. Вирішив створити власне підприємство з вивезення сміття, а запуститися допоміг Український ветеранський фонд.
«Завдяки фінансуванню від Українського ветеранського фонду на даний момент ми придбали дві машини, контейнери з вивезення побутового сміття. Дякую Ветеранському фонду, що повірили. Ми не підведемо», – розповідає чоловік.
Особливо багато роботи на Салтівці, яка найбільше постраждала від обстрілів. Але харків’яни розчищають завали та потроху відбудовують зруйнований район.
«Наразі наші клієнти – це звичайні люди, які приїхали та після розрухи намагаються налагодити своє побутове життя», – Олександр Шилін, власник підприємства Waste Technology.
Поки працівники Waste Technology щодня вивозять по 4 тонни сміття, Олександр лікується, аби знову стати до бою. А після війни мріє прибрати всі сліди ворога, щоб у місті знову запанували спокій та затишок.
«Після війни хотілося б, звісно, сісти за кермо своїх машин і поїхати, для мене це буде відпочинок», – каже Олексій Бакал, водій підприємства Waste Technology.
Нагадаємо, 19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених.
Також ШоТам розповідав, як 102-річна бабуся плете кікімори для українських військових.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі