

Військо
Військові збили «Шахед» за допомогою FPV-дрона, на який задонатили українці (ВІДЕО)
Під час однієї з останніх масованих атак рф, військовослужбовці 38-го зенітного ракетного полку успішно знищили ударний дрон «Шахед» за допомогою перехоплювача STING. Цей дрон створюють «Дикі шершні» спільно з БФ «Спільнота Стерненка».
Про це повідомили в «Спільноті Стерненка».
Ворожий безпілотник перехопили в момент атаки, завдяки швидкому реагуванню операторів і ефективній роботі інженерної команди, яка працювала над цією технологією.
Наразі не всі деталі операції розголошують. Утім, у фонді зазначають, що подібні перехоплення продовжуватимуть і масштабуватимуть.
Читайте також: Німецька Quantum Systems локалізувала в Україні виготовлення фюзеляжів для дронів
Черговий збитий Шахед FPV-дроном від Спільноти у співпраці із Дикими Шершнями! Під час однієї з останніх російських масованих атак військові 38 зенітно-ракетного полку збили ворожий ударний дрон Shahed (герань) за допомогою перехоплювача STING від Диких Шершнів! Ми багато про що поки не можемо писати. Та процес рухається, і очікуємо на більше таких збиттів😉 Ви можете його прискорити. Закиньте на Небесний русоріз! Реквізити у закріпленому пості.
Опубліковано БФ Спільнота Стерненка Понеділок, 26 травня 2025 р.
Нагадаємо, що у ЗСУ вперше застосували дрон з гранатометом.
Раніше ми писали, що бригада «Маґура» випустила документальний фільм про бої на Курщині (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка «Повернись живим»
Військо

14 червня 2025 року, президент присвоїв звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» бійцю Третьої окремої штурмової бригади Олександру Іванцову з позивним «Схід». На початку повномасштабного вторгнення військовий обороняв Маріуполь та «Азовсталь».
Про це повідомили у бригаді.
Що відомо про військового
Олександр Іванцов — родом із Луганщини. У 2015 році вступив до лав «Азова». Згодом залишив військову службу, але після 24 лютого 2022-го перервав роботу на цивільному судні за кордоном і повернувся в Україну.
Навесні 2022 року боєць полетів гвинтокрилом на прорив до «Азовсталі» в оточеному Маріуполі. Там він знищував ворога, рятував побратимів і три доби пішки проривався до заводу. У місті, яке ворог обстрілював щодня, командував підрозділом, підіймав бойовий дух побратимів, ухвалював складні тактичні рішення та особисто знищував окупантів.
Читайте також: Роботи, що рятують: підрозділ К-2 допоміг вижити чотирьом бійцям за чотири дні
Після виходу гарнізону в полон Олександр вирішив залишитися. Влаштував сховище, тиждень планував маршрут і легенду. Пройшов 200 кілометрів окупацією, витримав фільтрацію та повернувся в Україну.
Після короткої реабілітації знову вступив до війська — цього разу до Третьої окремої штурмової бригади. Нині продовжує бити ворога.
Нагадаємо, що прикордонник, який вивів з напівоточення 21 побратима, став наймолодшим Героєм України.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка 3-ї ОШБр
Військо

Служба безпеки України передала в Національний Музей історії України у Другій світовій війні один із морських безпілотників Sea Baby. Цим багаторазовим дроном уразили 11 російських кораблів та підірвали Кримський міст.
Про це повідомили в СБУ.
Дрон-ветеран
У службі безпеки безпілотник називають дроном-ветераном. Вказаний експонат належить до класу «багаторазових» безпілотників, які після виконання бойових завдань повертаються на пункт базування.
Цей дрон успішно виконав декілька місій і сумарно пройшов по Чорному морю понад 4 тисячі кілометрів. Зокрема, представлений Sea Baby вів «морський бій» з російською авіацією у грудні 2024 року. Безпілотник отримав значні пошкодження, однак виконав бойові задачі та повернувся в пункт базування. Наразі, за даними СБУ, дрон не можна використовувати за призначенням, тож човен повністю убезпечили та передали до музею.
«Для нас велика честь приймати в музеї легендарний дрон СБУ Sea Baby. Цей винахід змусив росію переховувати більшість своїх військових кораблів в бухті Новоросійська і дозволив Україні розблокувати «зерновий коридор». Впевнений, що цей експонат матиме шалену популярність серед відвідувачів. Кожен захоче доторкнутися до сучасної історії, яку творять справжні герої», — зазначив директор Музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
Еволюція морських безпілотників
За словами Івана Лукашевича, бригадного генерала військової контррозвідки СБУ, надводний морський дрон Sea Baby — унікальна розробка, що за надійністю, технологічністю та універсальністю випереджає будь-які світові аналоги.
«Морські надводні дрони, створені фахівцями СБУ, з 2022 року пройшли еволюційний шлях від експериментальних моделей дронів-камікадзе до багатоцільових морських платформ — швидких, майже непомітних для ворога та здатних долати тисячу кілометрів і нести бойовий заряд понад 1000 кг. Sea Baby виконують найрізноманітніші задачі в Чорному морі – від дистанційного мінування до атак на воєнні об’єкти та незаконно збудовані споруди в Криму», — розповів Лукашевич.


Нагадуємо, що дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів.
Фото: фейсбук-сторінка СБУ
Військо

Підрозділ Group 13 Головного управління розвідки отримав новітній морський дрон MAGURA V7. Борт назвали «Конотопською відьмою» — на честь вистави Театру Франка, завдяки якій зібрали кошти на його закупівлю.
Про це повідомили в ГУР.
Закупівлю дрона забезпечили Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, ініціатива Teatr.org.ua і благодійний фонд Діани Подолянчук. До збору коштів долучилися тисячі українців, зібравши вісім мільйонів гривень.
Під час передачі дрона підпис на корпусі залишили актори вистави, режисер, представники Teatr.org.ua та керівництво театру. У відповідь розвідники передали театру бойовий прапор із підписами бійців.
Читайте також: Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви
Дрон вже довів свою бойову ефективність. Ma V7 — це сучасна платформа морського ударного безпілотника, яка несе ракетне озброєння. Саме ця модель вперше у світі знищила два російські гелікоптери Мі-8 та два винищувачі Су-30.


Нагадаємо, що пілот ГУР «Маестро» допоміг загасити пожежу в Києві після нічної атаки дронами (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ГУР