Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/4ejbfDARBX4?si=kSJWzY_H4u5qcnQ7SSSSSS

Суспільство

Військові з найскладнішими ампутаціями отримують сучасні біонічні протези (ВІДЕО)

Опубліковано

Український мільйонер В’ячеслав Запорожець урятував тисячі людей з-під обстрілів, а зараз допомагає військовим з найскладнішими ампутаціями. Зазвичай захисникам з високою чи подвійною ампутацією складно прилаштуватися до звичайного механічного протеза. Тому їм потрібне протезування методом остеоінтеграції — це коли імплант вживлюють у саму кістку, а далі на нього фіксують надсучасний біонічний протез. Такі операції роблять у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки. Одне таке протезування коштує близько 25 000 євро.

Детальніше у матеріалі ШоТам!

Український мільйонер спочатку рятував цивільних, а тепер безоплатно протезує військових.

“Я всім кажу, якщо ти допомагаєш військовому, який захищає державу. І ти його не знаєш, він не твій родич, не знайомий – ось це стовідсоткова насолода. Я всіх запрошую цим займатися”, – розповідає директор Центру складного ендопротезування остеоінтиграції та біохімії В’ячеслав Запорожець.

Читайте також: 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли

В’ячеслав у мирні часи будував торгівельні мережі в Україні та Казахстані. Коли ж росія напала у повну міць, на своїх “Лексусі” та “Нісані” вивозив людей із Бучі, Чернігова та Краматорська. А свій маєток перетворив на прихисток для переселенців.

Коли ж вперше віз людей з ампутацією, це глибоко вразило В’ячеслава.

“Перший ампутант у мене, це цивільний із Чернігова, тяжко поранені Катя, Анатолій, Сашко. Це був березень 2022 року – я вперше побачив ампутацію. А Катю я відправив у Німеччину. Після цього ми почали займатися протезуванням”, – згадує В’ячеслав.

Чоловік сконцентрувався на допомозі пораненим захисникам. Побачив, що найважче воїнам з короткими куксами, адже їм не підходять класичні протези. Разом із лікарями написав листа топовому світовому хірургу Рікарду Бранемарку. Батько Рікарда винайшов метод остеоінтеграції – коли протез вживляють прямо у кістку.

Це є порятунком при високій ампутації, але технологія складна і унікальна. В Україні такого ще не було.

“Через 10 днів приходить відповідь: “Я згоден приїхати до вас у травні 2023 року”. Ми були дуже здивовані”, – ділиться В’ячеслав.

Рікард приїхав до України не лише навчити хірургів остеоінтеграції, він також привіз три протези, які встановив безкоштовно! І сьогодні продовжує допомагати В’ячеславу та його центру.

Олександр став першим, кому в Україні зробили остеоінтиграцію лівої руки та встановили біонімічний протез. Він захищав Україну з 2015 року, і в боях за Дебальцево зупиняв собою ворожий танк. Вижив дивом, але це коштувало йому руки. Вісім років Олександр носив механічний протез, а потім його звела доля з В’ячеславом.

І тепер він має не лише надсучасну біонічну руку, а й працює у лабораторії центру біоінженером.

“Ми дивимося різні типи протезів. У нас є визначена комбінація таких протезів. Є кілька таких класних кистей рук, які мають багато функцій і ми хочемо, щоби ветерани мали найкраще”, – розповідає ветеран Олександр Зозуляк.

Антон – ще один пацієнт центру, який став його працівником і керує лабораторією біоніки. Важке поранення він отримав під Бахмутом – у нього потрійна ампутація. На Антона також чекає остеоінтеграція.

За рік існування центру більше сотні військових отримали протези. Тут провели 31 операцію такого типу. Усю допомогу – операції, підбір протезів, реабілітацію – надають безкоштовно.

“Ми з державою працюємо, де можливо по державних програмах на протезування. У нас є три постійні донори, але вони перекривають 10-20% існування. Усе інше – це франдрейзинг, соцмережі, це на жаль, банки, збори”, – ділиться В’ячеслав.

Наразі чоловік займається розширенням центру. Всі сили скеровує на пошуки коштів для цього. Бізнес він поки поставив на паузу, адже найголовніше зараз – допомога військовим.

“Зараз війна, і зараз ми можемо не заробляти. Не треба думати про комерційну складову – треба робити добро й волонтерити”, – підсумовує чоловік.

Долучайтеся до Центру В’ячеслава, адже окрім коштів потрібні реабілітологи!

Нагадаємо, Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури.

Фото: ШоТам!

Суспільство

Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Опубліковано

У Міністерстві у справах ветеранів анонсували запуск Е-посвідчення для ветеранів, яке з’явиться через два місяці у “Дії”. Наразі пілотний проєкт запущено в Івано-Франківській і Тернопільській областях.

Про це йдеться на сайті Міністерства ветеранів України.

“Запущено розробку Е-посвідчення в “Дії”, яке підтверджуватиме статус ветерана/ветеранки, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого захисника і захисниці. Система вже тестується і буде реалізована за два місяці, – йдеться в повідомленні пресслужби міністерства”, – зазначили у Міністерстві.

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Крім того, в Мінветеранів розповіли про запуск розробки Е-інструментів для отримання статусів та Е-виписки з Єдиного державного реєстру ветеранів війни, які мають запустити через 6 місяців.

Нагадаємо, понад 16 тисяч українців отримають мікрогранти на розвиток бізнесу.

Фото: Мінветеранів

    Читати далі

    Суспільство

    Яким буде графік роботи банків у Великдень та під час травневих свят

    Опубліковано

    На початку травня в Україні відзначають одразу три свята. Однак через війну додаткових вихідних не буде. Як нагадали в НБУ, в період дії воєнного стану в Україні тимчасово призупинена дія окремих норм законодавства про працю.

    Про це повідомляє пресслужба НБУ.

    Зокрема, закон “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” визначає, що скасовуються святкові й неробочі дні, у тому числі не переноситься вихідний день на наступний після святкового, якщо той припадає на суботу чи неділю.

    Читайте також: 98-річній бабусі, яка пішки вибиралась з окупації, Monobank подарує будинок

    “Отже, 1, 6 та 8 травня будуть звичайними робочими днями для фінансової системи”, – йдеться в повідомленні.

    Водночас система електронних платежів Національного банку (СЕП) вже понад рік працює в режимі 24/7/365.

    “Усі банки України підключені до системи та мають можливість здійснювати платежі клієнтів цілодобово та без вихідних, ураховуючи власні потреби та потреби своїх клієнтів”, – пояснили в НБУ.

    Нагадаємо, WSJ показали процес створення далекобійних БПЛА в Україні.

    Фото: НБУ

    Читати далі

    Суспільство

    У Харкові підприємців звільнили від податку на землю та нерухомість

    Опубліковано

    На сесії міської ради Харкова ухвалила рішення про звільнення підприємців від податку на землю, нерухомість та єдиного податку для ФОП четвертої групи.

    Про це повідомляє мер Харкова Ігор Терехов.

    “Сьогодні на сесії ми повністю звільнили харківських підприємців від сплати податків за землю, нерухомість та єдиного податку щодо ФОП 4-ої групи”, – повідомив Терехов. 

    Читайте також: Які зміни відбудуться в Україні в травні: пенсії , НМТ, свята

    За домовленістю з державою, витрачені містом кошти компенсують із державного бюджету.

    Нагадаємо, “Укрпошта” показала тестування нового транспорту для листонош.

    Фото: Ukr.net

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство3 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    Суспільство4 тижні тому

    Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

    Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

    РЕКЛАМА: