Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/4ejbfDARBX4?si=kSJWzY_H4u5qcnQ7SSSSSS

Суспільство

Військові з найскладнішими ампутаціями отримують сучасні біонічні протези (ВІДЕО)

Опубліковано

Український мільйонер В’ячеслав Запорожець урятував тисячі людей з-під обстрілів, а зараз допомагає військовим з найскладнішими ампутаціями. Зазвичай захисникам з високою чи подвійною ампутацією складно прилаштуватися до звичайного механічного протеза. Тому їм потрібне протезування методом остеоінтеграції — це коли імплант вживлюють у саму кістку, а далі на нього фіксують надсучасний біонічний протез. Такі операції роблять у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки. Одне таке протезування коштує близько 25 000 євро.

Детальніше у матеріалі ШоТам!

Український мільйонер спочатку рятував цивільних, а тепер безоплатно протезує військових.

“Я всім кажу, якщо ти допомагаєш військовому, який захищає державу. І ти його не знаєш, він не твій родич, не знайомий – ось це стовідсоткова насолода. Я всіх запрошую цим займатися”, – розповідає директор Центру складного ендопротезування остеоінтиграції та біохімії В’ячеслав Запорожець.

Читайте також: 9 бізнесів з Харкова, які продовжують роботу попри обстріли

В’ячеслав у мирні часи будував торгівельні мережі в Україні та Казахстані. Коли ж росія напала у повну міць, на своїх “Лексусі” та “Нісані” вивозив людей із Бучі, Чернігова та Краматорська. А свій маєток перетворив на прихисток для переселенців.

Коли ж вперше віз людей з ампутацією, це глибоко вразило В’ячеслава.

“Перший ампутант у мене, це цивільний із Чернігова, тяжко поранені Катя, Анатолій, Сашко. Це був березень 2022 року – я вперше побачив ампутацію. А Катю я відправив у Німеччину. Після цього ми почали займатися протезуванням”, – згадує В’ячеслав.

Чоловік сконцентрувався на допомозі пораненим захисникам. Побачив, що найважче воїнам з короткими куксами, адже їм не підходять класичні протези. Разом із лікарями написав листа топовому світовому хірургу Рікарду Бранемарку. Батько Рікарда винайшов метод остеоінтеграції – коли протез вживляють прямо у кістку.

Це є порятунком при високій ампутації, але технологія складна і унікальна. В Україні такого ще не було.

“Через 10 днів приходить відповідь: “Я згоден приїхати до вас у травні 2023 року”. Ми були дуже здивовані”, – ділиться В’ячеслав.

Рікард приїхав до України не лише навчити хірургів остеоінтеграції, він також привіз три протези, які встановив безкоштовно! І сьогодні продовжує допомагати В’ячеславу та його центру.

Олександр став першим, кому в Україні зробили остеоінтиграцію лівої руки та встановили біонімічний протез. Він захищав Україну з 2015 року, і в боях за Дебальцево зупиняв собою ворожий танк. Вижив дивом, але це коштувало йому руки. Вісім років Олександр носив механічний протез, а потім його звела доля з В’ячеславом.

І тепер він має не лише надсучасну біонічну руку, а й працює у лабораторії центру біоінженером.

“Ми дивимося різні типи протезів. У нас є визначена комбінація таких протезів. Є кілька таких класних кистей рук, які мають багато функцій і ми хочемо, щоби ветерани мали найкраще”, – розповідає ветеран Олександр Зозуляк.

Антон – ще один пацієнт центру, який став його працівником і керує лабораторією біоніки. Важке поранення він отримав під Бахмутом – у нього потрійна ампутація. На Антона також чекає остеоінтеграція.

За рік існування центру більше сотні військових отримали протези. Тут провели 31 операцію такого типу. Усю допомогу – операції, підбір протезів, реабілітацію – надають безкоштовно.

“Ми з державою працюємо, де можливо по державних програмах на протезування. У нас є три постійні донори, але вони перекривають 10-20% існування. Усе інше – це франдрейзинг, соцмережі, це на жаль, банки, збори”, – ділиться В’ячеслав.

Наразі чоловік займається розширенням центру. Всі сили скеровує на пошуки коштів для цього. Бізнес він поки поставив на паузу, адже найголовніше зараз – допомога військовим.

“Зараз війна, і зараз ми можемо не заробляти. Не треба думати про комерційну складову – треба робити добро й волонтерити”, – підсумовує чоловік.

Долучайтеся до Центру В’ячеслава, адже окрім коштів потрібні реабілітологи!

Нагадаємо, Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури.

Фото: ШоТам!

Суспільство

У небі над Сумщиною зафіксували рідкісне полярне сяйво (ФОТО)

Опубліковано

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.

Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.

Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.

Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.

Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: Анастасія Братуха

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам

Опубліковано

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.

Про це повідомили в UAnimals.

Що додали на платформу

На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.

Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.

До проєкту долучилися:

  • підприємець Андрій Федорів;
  • комік Василь Байдак;
  • військовий та письменник Остап Українець;
  • засновники гурту Tember Blanche;
  • лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.

Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: UAnimals

Читати далі

Суспільство

Прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.

Про це повідомили ДПСУ.

Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.

Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.

Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ

Читати далі

Шопочитати

Військо6 години тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство4 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес5 днів тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура5 днів тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...