

Суспільство
Військові створили проєкт для відродження українських казок
Військові-митці Ірина iSky та Павло Зайченко створили проєкт «Жили-були, живуть і будуть» з метою відродити українські казки та зібрати гроші на зимові потреби армії.
Про це ШоТам повідомив рух Veteranka.
Презентація проєкту відбудеться 8 листопада у столичному ресторані BARVY (вул. Мечникова, 3, Київ).
Автори проєкту «Жили-були, живуть і будуть» – творча родина Павло та Ірина створили 10 жіночих та чоловічих образів з українських казок. Митцям вдалося поєднати автентичний і сучасний український одяг та військову атрибутику, що нагадує – війна з Росією триває. Проєкт не тільки підкреслює збереження української народної спадщини, а й протистоїть наративу російської пропаганди щодо «відсутності народної творчості» загалом.
Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції
Втілили образи персонажів відомі українці, військові медики та волонтери, серед яких співзасновниці руху Veteranka – Катерина Приймак та Юлія Кіріллова, актор та волонтер Олексій Суровцев, телеведучий Анатолій Бондаренко та інші.
Доповненням до фотографій став артбук, книжки можна придбати під час презентації та у мережі книгарень «Буква», яка об’єднує 31 магазин по всій Україні.
Зібрані кошти будуть направлені до благодійного фонду руху Veteranka на забезпечення зимових потреб 200 захисників і захисниць (генератори, буржуйки, екофло, зимова форма, берці, набори медикаментів тощо).

Під час події можна придбати книгу з автографами персонажів, а також взяти участь у благодійному аукціоні картин-ілюстрацій артбуку.
Подія підготовлена за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Нагадаємо, київський актор створив телеграм-канал із казками для дітей, які переховуються у бомбосховищах.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ