Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Військові аеродроми України адаптують до стандартів НАТО

Опубліковано

Українські військові аеродроми адаптують до стандартів НАТО. Про це повідомляє АрміяInform.

Зазначається, що нині у Повітряних Силах завершується розроблення нормативно-правової бази щодо адаптації мережі військових аеродромів до стандартів Альянсу. Як розповіли в інженерно-аеродромній службі тилу логістики Командування виду, її фахівці вже напрацювали низку змін до Правил визначення придатності до експлуатації аеродромів і злітно-посадкових майданчиків державіації України.

Що зміниться?

“Зміни розроблені на підставі узагальненої міжнародної практики сертифікації аеродромів і положень чинного Повітряного кодексу України”, — повідомив начальник ІАС тилу логістики Командування ПС ЗС України полковник Віталій Застава. — Крім того, в документі враховано результати досліджень із забезпечення безпеки польотів повітряних суден, а також нормативні документи, стандарти і практики Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Організації Північноатлантичного договору.

Читайте також: Українські військові отримали перші мобільні міномети «Барс-8ММК»

Правила містять вимоги щодо облаштування аеродромів і вертодромів, а також злітно-посадкових майданчиків із метою забезпечення безпеки польотів за визначених експлуатаційних мінімумів. В інженерно-аеродромній службі тилу логістики очікують, що новий документ вступить у дію ще до кінця року.

Важливо, додають у Командуванні, що Управління регулювання діяльності державної авіації України паралельно опрацьовує й зміни до Інструкції з експлуатації аеродромів. У комплексі це дасть Повітряним Силам змогу розпочати процес поступової адаптації аеродромної мережі до стандартів НАТО.

Технології

Митниця запустила сайт для декларування експрес-відправлень та сплати мита онлайн

Опубліковано

Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на веб-порталі “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” шляхом подання електронної митної декларації М-16.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Це надасть українцям можливість легко декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфону.

Функції сервісу

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації – в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Читати також: Мінекономіки анонсувало реєстрацію на освітню програму для бізнесу

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або “Дія.Підпис”, виконується наступне: 

  • У разі, якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефону, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.
  • Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

“Держмитслужба невпинно працює над переведенням взаємодії бізнесу і громадян з митницею в електронний формат відповідно до кращих європейських практик”, – зазначають в Урядовому порталі.

Скоритуватися послугою можна тут.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть.

Також ми повідомляли, що в Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів.

Фото: 5 канал

Читати далі

Технології

Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування

Опубліковано

28 березня на базі кластеру Brave1 розробники презентували Ratel Deminer — дистанційний мінний трал, який знаходить та нейтралізує протипіхотні міни. Комплекс отримав статус BRV1, тобто розробку визначили пріоритетною для Сил безпеки і оборони.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Фередоров у своєму Facebook.

Про розробку

Комплекс оснащений камерою денного бачення, що допомагає краще ним керувати. Ratel Deminer знищує міни типу ПФМ-1, ПМН-4, ПМН-3 та ПМН-2. Розробники вже провели випробування Ratel Deminer в реальних умовах – комплекс застосовували для гуманітарного розмінування від протипіхотних мін біля Святогірська Донецької області.

Читати також: В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів

Це не перша розробка від цього виробника, яка пройшла шлях у Brave1. Наземні роботи Ratel S та Ratel M отримали кодифікації, їх активно використовують у військах.

“Розвиток оборонних технологій, поява нових розробок стали можливі завдяки кластеру Brave1. Долучайтеся, якщо маєте класну розробку, яка посилить військових. Приєднуйтеся до війни технологій”, – наголошує Михайло Федоров.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть.

Також ми повідомляли, що сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет.

Фото: Михайло Федоров

Читати далі

Технології

Укрзалізниця запустила оновлені електропоїзди: яким маршрутом курсуватимуть

Опубліковано

В пʼятницю 29 березня УЗ анонсувала оновлені електропоїзди серії ЕПЛ2Т. Це друга фаза проєкту Dnipro City Express. Рухомий склад курсуватиме на маршруті “Камʼянське – Дніпро – Синельникове”.

Про це повідомляє УЗ на своїй Facebook-сторінці.

фото: УЗ

Деталі маршруту

Поїзди зупинятимуться на станціях Нижньодніпровськ, Ксеніївка, Ігрень, Синельникове-2 та інших проміжних, забезпечуючи таким чином зручне тактове сполучення між районами і берегами самого Дніпра та для мешканців агломерації.

фото: УЗ

Перші ранкові рейси стартують з Дніпра до станції Синельникове о 05:30, з Камʼянського до Дніпра і Синельникова о 05:42, з Дніпра до Камʼянського о 05:14, і з Синельникова до Дніпра о 05:49.

Читати також: В Україні випробували сенсорну технологію пошуку мін з дронів

Як виглядають оновлені поїзди

Модернізовані електропоїзди оснащені пандусами, місцями для проїзду людей з інвалідністю та інклюзивними вбиральнями, навігацією з шрифтом Брайля, місцями для велосипедів, а ще – портами Type-C та USB для зарядки гаджетів

фото: УЗ

 Про електропоїзд ЕПЛ2т

Це український електропоїзд постійного струму, виробництва Луганського тепловозобудівного заводу. Електропоїзд спроектували на основі екіпажної частини дизель-поїзду ДЕЛ-01 і електричного устаткування електропоїзду ЕР2Т.

Такі електропоїзди розвивають швидкість до 130 км/год. Основна складовість електропоїзда – вісім вагонів: 2 головних, 4 моторних та 2 причіпних.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: