Суспільство
Вінницькі інженери збирають потужні аудіосистеми на базі тубусів від Javelin (ВІДЕО)
Відтепер JAVELINи гратимуть не лише на нервах окупантів. Вінницькі волонтери на базі американських ПТРК створили сучасну аудіосистему. А з її продажу вже почали збори на карети швидкої та обладнання на фронт
Як їм це вдалося, розповідає ШоТам.
«Це, по суті, сміття війни. Це пластик, який валяється в полях, де відбуваються активні бойові дії. Тому ми беремо це сміття війни, переробляємо його, даємо йому інше життя», — Максим Гузій, волонтер.
Ідея створити акустичну систему з відпрацьованої зброї належить волонтеру Максимові Гузію. Тубус відпрацьованого по танку JAVELINа йому надіслали воїни з авдіївського напрямку.
«Я довго думав, що з ним зробити. Чи розмалювати, чи якось розписати цікаво. Але вирішив, що, створивши технологічний продукт, який буде дійсно цінний людині, яка його придбає, ця людина зможе користуватися, використовувати в своєму повсякденному житті чи своєму бізнесі», — Максим Гузій, волонтер.
До справи долучилася вінницька команда Park Audio, яка 25 років створює музичне обладнання. Інженери спроєктували електроніку, модулі зв’язку для під’єднання колонки.
Читайте також: «Я працював на складах у Чехії, аби видавати книжки українською». Як заснувати видавництво у 22 роки? Історія «Прометея» Андрія Носача
«Попередньо потрібно було зняти розміри з самого тубусу для того, щоб прорахувати їх у програмі, якій вони підходять конкретно для цієї системи. Після чого зробили вже акустичну частину, промалювали всі гучномовці», — Олександр Огородник, інженер-конструктор.
Так пластик, який роками міг розкладатися десь у полі, став системою BOOМTANK. Він важить 47 кілограмів, а видає кіловат звуку.
А працювати може від телефону, при цьому здатний розкачати навіть невеличкі майданчики. Одну із систем вдалося продати за 500 000 гривень! Її придбав айтівець зі США на аукціоні.
Гроші з продажу BOOМTANK йдуть на обладнання для навчання бійців. А також на закупівлю швидких на фронт. Інженери вже майструють нові системи та відкриті до співпраці з військовими.
Нагадаємо, у Житомирі військовий вирізав з дерева скульптуру, присвячену побратимам-десантникам.
Також ми розповідали, як Колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі