Суспільство
Вінницькі інженери збирають потужні аудіосистеми на базі тубусів від Javelin (ВІДЕО)
Відтепер JAVELINи гратимуть не лише на нервах окупантів. Вінницькі волонтери на базі американських ПТРК створили сучасну аудіосистему. А з її продажу вже почали збори на карети швидкої та обладнання на фронт
Як їм це вдалося, розповідає ШоТам.
«Це, по суті, сміття війни. Це пластик, який валяється в полях, де відбуваються активні бойові дії. Тому ми беремо це сміття війни, переробляємо його, даємо йому інше життя», — Максим Гузій, волонтер.
Ідея створити акустичну систему з відпрацьованої зброї належить волонтеру Максимові Гузію. Тубус відпрацьованого по танку JAVELINа йому надіслали воїни з авдіївського напрямку.
«Я довго думав, що з ним зробити. Чи розмалювати, чи якось розписати цікаво. Але вирішив, що, створивши технологічний продукт, який буде дійсно цінний людині, яка його придбає, ця людина зможе користуватися, використовувати в своєму повсякденному житті чи своєму бізнесі», — Максим Гузій, волонтер.
До справи долучилася вінницька команда Park Audio, яка 25 років створює музичне обладнання. Інженери спроєктували електроніку, модулі зв’язку для під’єднання колонки.
Читайте також: «Я працював на складах у Чехії, аби видавати книжки українською». Як заснувати видавництво у 22 роки? Історія «Прометея» Андрія Носача
«Попередньо потрібно було зняти розміри з самого тубусу для того, щоб прорахувати їх у програмі, якій вони підходять конкретно для цієї системи. Після чого зробили вже акустичну частину, промалювали всі гучномовці», — Олександр Огородник, інженер-конструктор.
Так пластик, який роками міг розкладатися десь у полі, став системою BOOМTANK. Він важить 47 кілограмів, а видає кіловат звуку.
А працювати може від телефону, при цьому здатний розкачати навіть невеличкі майданчики. Одну із систем вдалося продати за 500 000 гривень! Її придбав айтівець зі США на аукціоні.
Гроші з продажу BOOМTANK йдуть на обладнання для навчання бійців. А також на закупівлю швидких на фронт. Інженери вже майструють нові системи та відкриті до співпраці з військовими.
Нагадаємо, у Житомирі військовий вирізав з дерева скульптуру, присвячену побратимам-десантникам.
Також ми розповідали, як Колумбійський музикант просуває у світі українські повстанські пісні.
Суспільство

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.
Про це повідомили в компанії.
На зупинці зупинятимуться такі потяги:
- №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
- №793/794 Черкаси – Київ.
Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки
Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:
- станцію метро «Видубичі»;
- приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
- автостанцію «Видубичі».
Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.
Про це повідомили у «Жовтій стрічці».
«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.
Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)




Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).
Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»
Суспільство

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.
Про це повідомили в компанії.
На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:
- Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
- Шаганський маяк, що на Одещині;
- Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
- Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».
Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.


Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»