Суспільство
Вінницький селекціонер виростив унікальну фіолетову кукурудзу
Вінницький селекціонер, керівник компанії “Мнагор” Михайло Нагорняк презентував незвичайну фіолетову кукурудзу, повідомляє SEEDS.
Презентація відбулась під час першого фестивалю солодкої кукурудзи “VinСornFest”, який пройшов у Вінниці 3 серпня. Аби побачити, як ростуть дивовижні фіолетові качани фермери з усієї України, які вирощують солодку кукурудзу, а таких з’їхалося до Вінниці не один десяток, вирушили за місто на селекційну ділянку підприємства.
Робоча назва – “Бордо”
Новий сорт поки що номерний. Робоча назва фіолетової вінницької кукурудзи “Бордо”. На селекційній ділянці ростуть одразу рання, середня і пізня кукурудза фіолетового забарвлення. Загалом, за словами вінницького селекціонера, посіяно майже 20 різних сортів.
“Ми їх будемо тестити – вибирати кращі. Це така “народна селекція” – джерело, з якого ми всі беремо”, – каже Михайло Нагорняк.
Читайте також: Чому вам треба займатись бізнесом на коноплях? П’ять аргументів “за” і три “проти”
Продаватимуть через 3 роки
“Продавати фіолетову кукурудзу можна буде тільки через 3 роки. Зазвичай гібрид реєструється саме 3 роки. Зараз вона тільки на стадії реєстрації, апробації, отримання дозволів. Ми її подали до Держреєстру, і поки що не маємо права продавати”, – розповів селекціонер з Вінниці.
Загалом підприємство “Мнагор”, яке вінницький селекціонер організував більше 10 років тому, вже зареєструвало 7 сортів. Серед них і спільні гібриди, і винятково власні проекти.
Серед найцікавіших сортів, за словами Михайла Нагорняка, не менш унікальна за фіолетового “родича” українська біла супер-солодка кукурудза “Білий кролик”.
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі