

Суспільство
Відомий український кіберспортсмен s1mple відкриває кібершколу
Український гравець Олександр s1mple Костильов з кіберспортивного клубу NAVI відкриває свою кібершколу в CS2 у квітні 2024 року.
Про це він розповів на своїй сторінці в соцмережі Х.
«Цей AllStarPromos проект разом із моїм братом Олексієм Костильовим та нашою командою — це те, над чим я багато працював. І ви бачили лише верхівку айсберга. Ми готуємось до запуску у найкращому можливому стані. Позначайте свої календарі», – написав s1mple.
Відкриття кібершколи заплановано на квітень 2024 року.
Раніше s1mple оголосив, що взяв паузу у професійній кар’єрі. Українець, поки був у відпустці, проводив багато стрімів, у яких розповідав про тонкощі гри, а також практикувався з іншими топ-гравцями.
Читайте також: У Києві з’явиться потужний центр розвитку кіберспорту
April 2024 ⚡️🥷🏼 https://t.co/C2VhNvPlsO
— Alexey Kostylev (@alexey_kostylev) January 13, 2024
Про NaVi
Natus Vincere (з лат. — «Народжений Перемагати»), скорочено Na’Vi — українська кіберспортивна організація. Команда вперше в історії кіберспорту 2010 року перемогла у трьох головних турнірах за один рік — World Cyber Games, Intel Extreme Masters, Electronic Sports World Cup.
Про кіберспорт
Кіберспорт, е-спорт — спортивні змагання з відеоігор.
Історія електронного спорту почалася з гри Quake, яка мала режим мережевої гри через LAN або інтернет. Завдяки популярності гри Doom, в 1997 році в США з’явилася перша ліга електронного спорту — Cyberathlete Professional League (CPL). Відтоді з’явилося багато нових ліг із кіберспорту.
2015 року світова аудиторiя кіберспорту становила 226 мільйонiв людей і планувалося, що 2019 року вона досягне 427 мільйонiв.
З 2018 року розвитком кіберспорту в Україні займається Всеукраїнська організація «Федерація є-спорту України (UESF), що здійснює свою діяльність на всій території України через 23 відокремлені підрозділи.
Читайте також: «Самі собі фест»: як 370 харків’ян організували собі фестиваль без держави та інвесторів
Діяльність Федерації націлена на розвиток кіберспорту на території України та залучення до цього спортивного напрямку якомога більше молоді, та всіх, кого може зацікавити цей молодий для України вид спортивної активності.
За час свого існування Федерацією було проведено більше 250 турнірів, як національних так і міжнародних, в яких прийняли участь більше 35 000 гравців, а також реалізовано низку соціальних та освітніх проектів.
7 вересня 2020 року стало знаковою датою – завдяки Федерації Кіберспорту України UESF кіберспорт було офіційно визнано видом спорту в Україні.
Нагадаємо, українська кіберспортивна команда NAVI стала кращою на The Game Awards 2021.
Як ми повідомляли раніше, в Україні з’явиться перша офіційна збірна з кіберспорту.
Фото: twitter.com/s1mpleO.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ