Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відомі українці читають «Зовсім не страшну книгу» і підтримують важкохворих людей (ВІДЕО)

Опубліковано

Упродовж травня у мережі Фейсбук зірки і лідери думок публікують відео, на яких читають уривки «Зовсім не страшної книги про життя, смерть і все, що поміж ними». 

Це – перша в Україні книга для сімей важкохворих людей, де зібрані одразу і історії з життя, і поради лікарів та психологів. Вже незабаром книга вийде з друку. 

Хто долучився?

Історії з неї вже прочитали авторка та засновниця ГО «Горизонталі» Анастасія Леухіна, актриса Ірма Вітовська, телеведуча Соломія Вітвіцька, громадська активістка та чемпіонка світу з карате Уляна Пчолкіна, співачка Ярина Квітка, медична експертка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова, психологиня Наталя Підлісна, журналістка Галина Сергеєва, голова «100% Життя» Дмитро Шерембей.

На черзі – читання з телеведучою Лідією Таран, письменницею і журналісткою Зоєю Казанжи, ведучим «Телебачення Торонто» Романом Вінтонівим та іншими відомими людьми.

Для багатьох з них книга стала відгуком особистих історій. Соломія Вітвіцька читала уривок наступного дня після похорон рідного дядька. А Наталя Підлісна каже, що історія, яку вона прочитала, нагадує історію її мами.

Зірка благодійного спектаклю «Оскар і Рожева Пані» Ірма Вітовська багато років підтримує розвиток паліативної допомоги тим, кого вже неможливо вилікувати. Для читань Ірма обрала з книги історію про маленького Пашу – саме після його смерті активісти домоглися, щоб реанімації офіційно відкрилися для відвідувачів.

Частина прочитаних історій – власні. Наприклад, в книзі є розповіді чоловіка Катерини Булавінової, який помер від раку. Або історія Дмитра Шерембея, якому 20 років тому лікарі давали лише два місяці життя. За словами Дмитра, «”Зовсім не страшна книга” допоможе пережити погані новини і впоратись з болем як фізичним, так і душевним – пацієнтам та їхнім родинам».

Авторка Анастасія Леухіна розповідає:

«Часто, почувши погані новини про чиїсь здоров’я чи смерть, люди не знають, як себе поводити, і просто кажуть ”Тримайтеся!”. А ти відчуваєш у цьому дистанціювання і формальну ввічливість, бо триматися в таких ситуаціях майже нема за що».

Тепер замість болісного «тримайся» можна подарувати або розповісти про допоміжну книгу. Анастасія зазначає, що видання буде корисним не тільки сім’ям пацієнтів, але й медикам: «В часи, коли медична система в стані турбулентності, а налагодженої системи підтримки важкохворих взагалі не існує, книга може стати цінним порадником і для лікарів та медсестер».

Читайте також: Нова пошта оприлюднила соціальний ролик, що мотивує рухатись вперед (ВІДЕО)

Завдяки внескам благодійників частину накладу надрукували спеціально для лікарень і хоспісів. Заклади зможуть отримати її безкоштовно, для цього треба заповнити заявку на сайті проекту. Там же можна купити книгу.Відео читання у фейсбуку і на ютуб каналі проекту.

Головне фото: tsn.ua

Суспільство

Батько загиблого льотчика збудував ветлікарню (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши на війні сина-льотчика, Микола пережив інсульт, але вистояв і втілив спільну з сином мрію — добудував власну ветеринарну клініку… Микола Бондаренко — батько військового льотчика Сергія Бондаренка, який поклав своє життя, захищаючи українське небо над Миколаївщиною. Ще до повномасштабної війни вони разом почали будувати єдину ветеринарну клініку в селищі, і тепер Микола довів справу до кінця! Клініка «БМВ» допомагає власникам одразу кількох сусідніх сіл, які роками чекали на ветеринарні послуги неподалік.

Детальніше у відео ШоТам!

До повномасштабної війни Микола Бондаренко працював ветеринаром на підприємстві. Разом із сином Сергієм трудився над відкриттям ветеринарної клініки. Та все змінилося 24 лютого, після того, як син став на захист неба…

Читайте також: Підтримка інших надихнула на власну справу. На Львівщині жінки створили потужний психологічний хаб

У березні 2022 року в сім’ю Миколи прийшла страшна звістка – їхній син загинув на Миколаївщині. Посмертно президент нагородив його Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. А батько неймовірно важко переживав втрату сина.

“Постійно їздив на кладовище, а потім я захворів, у мене стався інсульт”, – розповідає Микола Бондаренко.

Для Миколи стала опорою його родина та відродження ідеї відкрити ветеринарну клініку. На той момент приміщення перебувало в аварійному стані та потребувало серйозної добудови. Але Микола знайшов у собі сили продовжити їхню з сином справу – спочатку власним коштом.

“Підпиляли дах, розвалювали, накривали, тому що шиферу більше половини не було. Все що можна було робити за свої кошти і своїми руками ми все робили”, – згадує Микола.

Пізніше чоловік подався на грант. Проєкт переміг у конкурсі ветеранів і родин військових. Отримавши 698 000 гривень, чоловік вклав у ремонт та купив УЗД-апарат для тварин. І ось Микола вже відчиняє двері у свою власну ветеринарну клініку! Тепер разом з командою він працює на стаціонарі та на виїздах. А господарі тваринок з наближених сіл дочекалися – поруч є клініка для тварин.

Справа Миколи та його Сергія продовжує жити та приносити користь суспільству!

Нагадаємо, в Україні пройде фестиваль американського кіно “Незалежність”.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів

Опубліковано

27 та 28 квітня у Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів Check-in Dnipro. Мета події – підсилити спроможність переміщених бізнесів та допомогти підприємцям інтегруватися й налагодити взаємодію на новому місці.

Про це повідомляють організатори фестивалю.

У програмі фестивалю – ярмарок, воркшопи та лекції для підприємців. Учасники зможуть взяти участь у музичних воркшопах, навчанні зі створення контенту для бізнесу, майстер-класах з артоб’єктів та інших заходах.

Читайте також: Українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати

Лекційна програма охопить теми інновацій, PR, розбудови спільнот, автоматизації процесів та інші. Також запланована музична програма з участю гуртів Kurs Valut, “Пиріг і Батіг”, Sheetel та інших.

Подія відбудеться в Dnipro Center for Contemporary Culture (DCCC) і організована ГО Shift, SHUM.rave, Module за підтримки USAID.

Детальніше ознайомитися із програмою ви можете за посиланням.

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: Check-in Dnipro 

Читати далі

Суспільство

Засніжило у квітні: рятувальники показали, як виглядає Піп Іван

Опубліковано

На одній з найвищих вершин українських Карпат продовжує сніжити. Наразі на горі Піп Іван хмарно, є значний сніг. На кадрах помітно, що інеєм вкрито все довкола.

Фото з хуртовиною  показали у Чорногірському гірському пошуково-рятувальному пості.

Карпати в снігу

Станом на 9:00 18.04.2024 на горі Піп Іван хмарно, сніг, вітер східний 12 м/с, температура повітря -6°C”, – розповіли рятувальники.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Хурделиця в Карпатах

Нагадаємо, українські полярники записали звуки рідкісних китів.

Фото: Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: