Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ

Опубліковано

Вони передають на передову безпілотники та автівки, забезпечують юридичний супровід військових та надають психологічну підтримку. Вони – це громадські організації, більшість із яких зародилися ще під час Революції Гідності. ШоТам підготував добірку із десяти ГО, які професійно допомагають Збройним силам України.

1. Армія SOS

Команда «Армії SOS» підтримує українське військо з 2014 року. Вони виготовляють безпілотники, постачають автомобілі, речове та технічне обладнання, закуповують планшети для артилеристів. Головою та одним із чотирьох засновників громадської організації є Ярослав Тропінов. Разом із Юрієм Касьяновим, Олексієм Савченком та Олександром Фощаном вони були активними учасниками Майдану, а з початком війни взяли під опіку батальйони, що перебували на лінії фронту. 

Сьогодні важливим напрямком роботи ГО є розробка програмного забезпечення під назвою «Кропива». Це незамінний застосунок для артилеристів, який допомагає бити в цілі окупанта. Військові вносять в Android-додаток координати ворожої цілі, їх отримує найближча артбатарея, яка й завдає удару. Також застосунок дає можливість бачити місця перебування ворога, комунікувати з командним пунктом та обмінюватися розвідданими. Заявку на планшет з ПК «Кропива» можна подати на сайті ГО. Запит повинен надсилатися командиром роти чи дивізіону. 

допомога військовим

2. Народний Тил 

Георгій Тука, український бізнесмен та керівник громадської організації «Народний тил», раніше був на посаді Голови Луганської обласної державної адміністрації. «Народний тил» волонтерить з 2014 року. Активісти починали з поповнення рахунку мобільного зв’язку для військових, пізніше — переключилися на забезпечення захисників одягом і амуніцією. 

Зараз «Народний Тил» передає військовослужбовцям безпілотні літальні апарати, тепловізори, старлінки, оптичні приціли, необхідні ліки тощо. Також налагоджена й відправка транспорту — мікроавтобусів та позашляховиків. 

«Народний Тил» працює завдяки пожертвувам українців. Переходьте на вебсторінку організації, аби доєднатися до зборів і в такий спосіб наблизити нашу перемогу.

3. Українська Жіноча Варта

Адвокатка Олена Білецька заснувала громадську організацію «Українська Жіноча Варта» у 2014 році. Спочатку діяльність ГО зосереджувалася на освітньому напрямку: організація навчала жінок першої домедичної допомоги, тактичної медицини, самооборони, психологічної та психіатричної підготовки. З 24 лютого команда «Української Жіночої Варти» активно працює й на інформаційному фронті. Зведення новин з різних регіонів України публікується українською та англійською мовами на сайті та в соціальних мережах організації. 

На сьогодні у лавах ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок. Важливо, що крім навчання «Українська Жіноча Варта» готова надавати юридичну, психологічну, інтеграційну й консультаційну допомогу військовослужбовицям. За мету УЖВ ставить створення мережі жіночого руху опору в Україні, аби жінки об’єднувалися і ще ефективніше давали відсіч ворогу.  

допомога військовим від ГО

4. HEROU

Громадська організація «HEROU» родом із Запоріжжя. Волонтери, армійці, юристи та журналісти об’єднались у травні 2022 року заради спільної мети — допомагати військовим у правовому полі. Очолює організацію Валерія Морозова.

Члени ГО комунікують з державними органами: збирають звернення від військових і їхніх родин та на основі цього складають заявки. Наприклад, військові можуть звертатися до ГО з питанням недостатнього матеріально-технічного забезпечення чи у разі злочинних наказів командування. «HEROU» також готові допомогти й з документацією щодо зниклих безвісти чи виплат компенсацій. 

На сторінці організації у фейсбуці публікується як корисна інформація з правозахисту, так і поради щодо підтримки військових від професійної психологині. Час від часу «HEROU» організовують правові лекції, психологічні тренінги та арттерапію.

5. Help Army

Харківська «Help Army» («Допоможи армії») функціонує з часів окупації Криму. Одним із перших завдань активістів було доправити військовим харчі й одяг, а трошки пізніше волонтери почали постачати системи відеонагляду, біноклі, безпілотники, тепловізори. 

Заснували ГО Ганна Геращенко та Олена Рофе-Бекетова. За декілька місяців існування організації вдалось згуртувати навколо себе близько 500 волонтерів. У листопаді 2014 організація запустила благодійний фонд «Харків з тобою», що займається гуманітарними та освітніми проєктами. 

У 2022 активісти продовжували опікуватися армією. ГО регулярно відвантажує продукти, побутову хімію, засоби гігієни й амуніцію для різних батальйонів. «Help Army» намагається підтримувати бійців й під час реабілітації. З нещодавніх проєктів організації — акція Never Give Up. Подробиці – на фейсбук-сторінці «Help Army».

6. Ініціатива Е+

«Ініціативу Е+», що фокусується на медицині, очолює Валентина Варава. Небайдужих активістів, які заснували ГО, об’єднала Революція Гідності. Під час Майдану волонтери надавали першу допомогу пораненим. А коли росія вторглася в Україну у 2014 році — організація повністю зосередилася на підтримці військових. Забезпечувала їх медикаментами, автомобілями швидкої допомоги, санітарними джипами; пропонувала соціальний супровід родинам загиблих, тяжко поранених, загиблих бійців.

З початком повномасштабної війни «Ініціатива Е+» посилила свою роботу з постачання обладнання. На фронт доставляють транспорт для медичної евакуації, оптику, екіпірування й індивідуальні аптечки. Через руйнування росією цивільної й критичної інфраструктури «Ініціатива Е+» терміново збирає кошти на закупівлю генераторів, павербанків та засобів обігріву. Приєднатися до зборів можна на сайті організації. 

Фото: facebook.com/helpEplus.

7. Аеророзвідка 

Завдяки безпілотникам від «Аеророзвідки» українським військовим на початку повномасштабного вторгнення вдалося атакувати конвой окупантів зі сторони Малина. Крім того, команда організації розробила R18 – октокоптер вертикального зльоту та посадки. Він може скидати гранати з висоти 100-300 метрів, зависнувши над ціллю. 

Ще одне досягнення активістів — створення ситуаційних центрів у 6 містах України. Це так звані технологічні хаби, які об’єднують та координують технічні засоби розвідки. Туди надходить інформація зі стаціонарних камер, датчиків, стрімів безпілотників та інших джерел. В хабах інформація аналізується та обробляється, а потім — направляється військовим.

Як і попередня ГО, «Аеророзвідка» діє з 2014 року. Заснували організацію чотири волонтери: Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач, Натан Хазін і Дмитро Лісенбарт. Члени команди активно ведуть соцмережі та розвивають YouTube-канал. Там регулярно виходять відео із блискучою роботою «Аеророзвідки».

8. Землячки

Нещодавно громадська організація «Землячки» зібрала понад 12 млн гривень на пошиття комплектів зимової форми для жінок на фронті. Також авторка проєкту Ксенія Драганюк поділилася новиною про те, що вони з командою запустили гарячу психологічну лінію для захисниць. 

«Землячки» — справжній майданчик для підтримки, що популяризує жінок-військових: розповідає про шлях геройок на війні й знімає відеосюжети. Слідкувати за діяльністю «Землячок» можна в інстаграмі — майже щотижня там публікуються нові неймовірно цікаві історії.  Якщо ви військова і хочете отримати якісну жіночу форму безплатно — сміливо пишіть організації, вам обов’язково допоможуть.

Фото: divoche.media.

9. Січ

Громадська Організація «Січ» регулярно забезпечує 35 військових підрозділів амуніцією й спорядженням (спальниками, раціями, біноклями тощо). Разом із волонтерами діячі «Січі» відправляють на фронт маскувальні сітки, що прикривають озброєння та військову техніку на фронті, протитанкові їжаки та буржуйки. Крім того, «Січ» готова доставити снайперам маскувальні костюми власного виробництва. 

Активісти «Січі» готують сухі пайки для захисників, що допомагає військовим хоч трішки відчути атмосферу домашньої вечері на передовій. Кожен може приєднатися до забезпечення ЗСУ їжею, задонативши на вебсторінці організації. Волонтери збирають на свіжі овочі, зелень, фрукти, м’ясо, а також вакууматор для збільшення терміну зберігання продуктів. Крім того, сьогодні в стінах ГО «Січ» облаштовано невеличкий цех з виробництва цигарок. За період з 24 лютого активісти виготовили близько 130 тисяч цигарок для наших бійців.

10. Елеос-Україна

«Елеос-Україна» об’єднує тих, хто прагне служити людям, популяризувати добро, створювати гідні умови життя для кожної людини. Коли почалася повномасштабна війна, громадська організація не зрадила своїм цілям. Тепер активісти служать й військовим, які щодня жертвують своїми життями заради свободи. 

Волонтери доставляють на фронт продукти й медикаменти, теплий одяг, засоби особистої гігієни, евакуаційні автівки. «Елеос-Україна» співпрацює і з релігійними громадами. У межах проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей, які живуть з ВІЛ та представників ключових груп» організація проводила інформаційну зустріч священника з військовими. Активісти детально звітують про свою роботу у фейсбуці і закликають небайдужих долучатися до краудфандингу. 

Коментарі

Суспільство

В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Опубліковано

У київській лікарні «Охматдит» відкрили оновлене бомбосховище, стіни якого тепер прикрашають фантазійні малюнки. Авторками цього чарівного проєкту стали ізраїльські мисткині Регіна Шафір і Зоя Север.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці НДСЛ Охматдит.

Про ініціативу

Малюнки з’явилися у відділенні дитячої ендокринології завдяки підтримці посольства Ізраїлю в Україні. Проєкт отримав символічну назву — «Вікно в Мир». Його мета — допомогти дітям, які змушені ховатися під час тривог, почуватися спокійніше та зберігати віру в краще.

Сюжети для настінних ілюстрацій художниці вигадували разом із маленькими пацієнтами. Діти малювали, мріяли, а потім разом із мисткинями переносили фантазії на стіни укриття. У результаті з’явилися зображення, які створюють затишну атмосферу та нагадують дітям про чарівний світ мрій.

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Стіни, які розповідають історії

В оновленому укритті тепер живуть чарівні герої, казкові пейзажі та вигадані світи. За словами Регіни Шафір, цей проєкт — проєкція надії та підтримки:

«Ми прагнули, щоб кожна дитина, яка опиниться тут, відчувала, що стіни укриття — це не лише захист, а й портал до світу, де панують мир і фантазія».

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит
Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит

Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.

Фото: викладене на сторінці у фейсбуці НДСЛ Охматдит.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Одружувала молодят під обстрілами: історія відновлення ДРАЦС на Харківщині (ВІДЕО)

Опубліковано

У Балаклії, що на Харківщині, війна не змогла зламати духу місцевих жителів. Попри обстріли, тут не лише відновлюють інфраструктуру, а й повертають до життя традиції весільних святкувань. Історію коруючої ДРАЦСу Тетяна Кунденко ми розповіли у випуску на ютуб-каналі ШоТам.

Історія Тетяни Кунденко

Балаклійський ДРАЦС, яким понад п’ять років керувала Тетяна Кунденко, зазнав значних пошкоджень під час російських атак. Будівля постраждала від уламків і вибухової хвилі, але попри це місцеві працівники продовжують проводити церемонії — навіть у тимчасових умовах.

«Молоді люди створюють сім’ї, а ми допомагаємо їм зробити цей день особливим, незалежно від того, що відбувається навколо», — розповідає Тетяна.

Фото: скріншот з відео ШоТам

Читати також: У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Весілля, що стало символом віри в майбутнє

Однією з таких урочистостей стало весілля Олександра та Олени. Їхнє знайомство почалося ще до війни, а кохання витримало всі випробування. Пара вирішила одружитися у місцевому парку, де під звуки сирен обмінялася клятвами вірності та одягла обручки.

«Ми відчували щастя, бо цей день був про нас, про наше майбутнє», — ділиться Олена.

Відео: ШоТам

Святкування супроводжувалося танцями, піснями й щирими емоціями, які нагадували про важливість любові навіть у найскладніші часи.

Детальніше довідатися про те, як Тетяна вистояла у важких умовах війни можна у нашому відео на ютубі.

Нагадаємо, що

Фото обкладинки: скріншот з відео ШоТам.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку

Опубліковано

У Лозовій на Харківщині розпочинають капітальний ремонт дитячої поліклініки.

Про це повідомив міський голова Сергій Зеленський.

Про відбудову

Проєкт «Дитяча поліклініка майбутнього» реалізують завдяки Програмі розвитку ООН. Виконавця робіт обрали через електронну систему публічних закупівель.

«Малеча отримає свій простір — окремо від дорослих пацієнтів. Нові приміщення будуть яскравими, щоб лікарі сприймалися як дружні супергерої, які завжди готові допомогти», — зазначив мер.

Читати також: Нідерланди оголосили про грантовий проєкт для виробників з України: деталі програми

Що планують зробити?

Дитячу поліклініку розмістять у триповерховій прибудові до міської поліклініки. Новий простір включатиме:

  • кабінети лікарів;
  • приміщення для щеплень;
  • зону реабілітації.

Роботи розпочнуть вже наступного тижня. Тимчасово кабінет для щеплення та прийоми лікарів перенесуть в основний корпус. Пацієнтів обіцяють поінформувати про зміни.

Нагадаємо, як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі