Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Від маскувальних сіток до БПЛА. Топ-10 громадських організацій, що допомагають ЗСУ

Опубліковано

Вони передають на передову безпілотники та автівки, забезпечують юридичний супровід військових та надають психологічну підтримку. Вони – це громадські організації, більшість із яких зародилися ще під час Революції Гідності. ШоТам підготував добірку із десяти ГО, які професійно допомагають Збройним силам України.

1. Армія SOS

Команда «Армії SOS» підтримує українське військо з 2014 року. Вони виготовляють безпілотники, постачають автомобілі, речове та технічне обладнання, закуповують планшети для артилеристів. Головою та одним із чотирьох засновників громадської організації є Ярослав Тропінов. Разом із Юрієм Касьяновим, Олексієм Савченком та Олександром Фощаном вони були активними учасниками Майдану, а з початком війни взяли під опіку батальйони, що перебували на лінії фронту. 

Сьогодні важливим напрямком роботи ГО є розробка програмного забезпечення під назвою «Кропива». Це незамінний застосунок для артилеристів, який допомагає бити в цілі окупанта. Військові вносять в Android-додаток координати ворожої цілі, їх отримує найближча артбатарея, яка й завдає удару. Також застосунок дає можливість бачити місця перебування ворога, комунікувати з командним пунктом та обмінюватися розвідданими. Заявку на планшет з ПК «Кропива» можна подати на сайті ГО. Запит повинен надсилатися командиром роти чи дивізіону. 

допомога військовим

2. Народний Тил 

Георгій Тука, український бізнесмен та керівник громадської організації «Народний тил», раніше був на посаді Голови Луганської обласної державної адміністрації. «Народний тил» волонтерить з 2014 року. Активісти починали з поповнення рахунку мобільного зв’язку для військових, пізніше — переключилися на забезпечення захисників одягом і амуніцією. 

Зараз «Народний Тил» передає військовослужбовцям безпілотні літальні апарати, тепловізори, старлінки, оптичні приціли, необхідні ліки тощо. Також налагоджена й відправка транспорту — мікроавтобусів та позашляховиків. 

«Народний Тил» працює завдяки пожертвувам українців. Переходьте на вебсторінку організації, аби доєднатися до зборів і в такий спосіб наблизити нашу перемогу.

3. Українська Жіноча Варта

Адвокатка Олена Білецька заснувала громадську організацію «Українська Жіноча Варта» у 2014 році. Спочатку діяльність ГО зосереджувалася на освітньому напрямку: організація навчала жінок першої домедичної допомоги, тактичної медицини, самооборони, психологічної та психіатричної підготовки. З 24 лютого команда «Української Жіночої Варти» активно працює й на інформаційному фронті. Зведення новин з різних регіонів України публікується українською та англійською мовами на сайті та в соціальних мережах організації. 

На сьогодні у лавах ЗСУ служать понад 50 тисяч жінок. Важливо, що крім навчання «Українська Жіноча Варта» готова надавати юридичну, психологічну, інтеграційну й консультаційну допомогу військовослужбовицям. За мету УЖВ ставить створення мережі жіночого руху опору в Україні, аби жінки об’єднувалися і ще ефективніше давали відсіч ворогу.  

допомога військовим від ГО

4. HEROU

Громадська організація «HEROU» родом із Запоріжжя. Волонтери, армійці, юристи та журналісти об’єднались у травні 2022 року заради спільної мети — допомагати військовим у правовому полі. Очолює організацію Валерія Морозова.

Члени ГО комунікують з державними органами: збирають звернення від військових і їхніх родин та на основі цього складають заявки. Наприклад, військові можуть звертатися до ГО з питанням недостатнього матеріально-технічного забезпечення чи у разі злочинних наказів командування. «HEROU» також готові допомогти й з документацією щодо зниклих безвісти чи виплат компенсацій. 

На сторінці організації у фейсбуці публікується як корисна інформація з правозахисту, так і поради щодо підтримки військових від професійної психологині. Час від часу «HEROU» організовують правові лекції, психологічні тренінги та арттерапію.

5. Help Army

Харківська «Help Army» («Допоможи армії») функціонує з часів окупації Криму. Одним із перших завдань активістів було доправити військовим харчі й одяг, а трошки пізніше волонтери почали постачати системи відеонагляду, біноклі, безпілотники, тепловізори. 

Заснували ГО Ганна Геращенко та Олена Рофе-Бекетова. За декілька місяців існування організації вдалось згуртувати навколо себе близько 500 волонтерів. У листопаді 2014 організація запустила благодійний фонд «Харків з тобою», що займається гуманітарними та освітніми проєктами. 

У 2022 активісти продовжували опікуватися армією. ГО регулярно відвантажує продукти, побутову хімію, засоби гігієни й амуніцію для різних батальйонів. «Help Army» намагається підтримувати бійців й під час реабілітації. З нещодавніх проєктів організації — акція Never Give Up. Подробиці – на фейсбук-сторінці «Help Army».

6. Ініціатива Е+

«Ініціативу Е+», що фокусується на медицині, очолює Валентина Варава. Небайдужих активістів, які заснували ГО, об’єднала Революція Гідності. Під час Майдану волонтери надавали першу допомогу пораненим. А коли росія вторглася в Україну у 2014 році — організація повністю зосередилася на підтримці військових. Забезпечувала їх медикаментами, автомобілями швидкої допомоги, санітарними джипами; пропонувала соціальний супровід родинам загиблих, тяжко поранених, загиблих бійців.

З початком повномасштабної війни «Ініціатива Е+» посилила свою роботу з постачання обладнання. На фронт доставляють транспорт для медичної евакуації, оптику, екіпірування й індивідуальні аптечки. Через руйнування росією цивільної й критичної інфраструктури «Ініціатива Е+» терміново збирає кошти на закупівлю генераторів, павербанків та засобів обігріву. Приєднатися до зборів можна на сайті організації. 

Фото: facebook.com/helpEplus.

7. Аеророзвідка 

Завдяки безпілотникам від «Аеророзвідки» українським військовим на початку повномасштабного вторгнення вдалося атакувати конвой окупантів зі сторони Малина. Крім того, команда організації розробила R18 – октокоптер вертикального зльоту та посадки. Він може скидати гранати з висоти 100-300 метрів, зависнувши над ціллю. 

Ще одне досягнення активістів — створення ситуаційних центрів у 6 містах України. Це так звані технологічні хаби, які об’єднують та координують технічні засоби розвідки. Туди надходить інформація зі стаціонарних камер, датчиків, стрімів безпілотників та інших джерел. В хабах інформація аналізується та обробляється, а потім — направляється військовим.

Як і попередня ГО, «Аеророзвідка» діє з 2014 року. Заснували організацію чотири волонтери: Ярослав Гончар, Володимир Кочетков-Сукач, Натан Хазін і Дмитро Лісенбарт. Члени команди активно ведуть соцмережі та розвивають YouTube-канал. Там регулярно виходять відео із блискучою роботою «Аеророзвідки».

8. Землячки

Нещодавно громадська організація «Землячки» зібрала понад 12 млн гривень на пошиття комплектів зимової форми для жінок на фронті. Також авторка проєкту Ксенія Драганюк поділилася новиною про те, що вони з командою запустили гарячу психологічну лінію для захисниць. 

«Землячки» — справжній майданчик для підтримки, що популяризує жінок-військових: розповідає про шлях геройок на війні й знімає відеосюжети. Слідкувати за діяльністю «Землячок» можна в інстаграмі — майже щотижня там публікуються нові неймовірно цікаві історії.  Якщо ви військова і хочете отримати якісну жіночу форму безплатно — сміливо пишіть організації, вам обов’язково допоможуть.

Фото: divoche.media.

9. Січ

Громадська Організація «Січ» регулярно забезпечує 35 військових підрозділів амуніцією й спорядженням (спальниками, раціями, біноклями тощо). Разом із волонтерами діячі «Січі» відправляють на фронт маскувальні сітки, що прикривають озброєння та військову техніку на фронті, протитанкові їжаки та буржуйки. Крім того, «Січ» готова доставити снайперам маскувальні костюми власного виробництва. 

Активісти «Січі» готують сухі пайки для захисників, що допомагає військовим хоч трішки відчути атмосферу домашньої вечері на передовій. Кожен може приєднатися до забезпечення ЗСУ їжею, задонативши на вебсторінці організації. Волонтери збирають на свіжі овочі, зелень, фрукти, м’ясо, а також вакууматор для збільшення терміну зберігання продуктів. Крім того, сьогодні в стінах ГО «Січ» облаштовано невеличкий цех з виробництва цигарок. За період з 24 лютого активісти виготовили близько 130 тисяч цигарок для наших бійців.

10. Елеос-Україна

«Елеос-Україна» об’єднує тих, хто прагне служити людям, популяризувати добро, створювати гідні умови життя для кожної людини. Коли почалася повномасштабна війна, громадська організація не зрадила своїм цілям. Тепер активісти служать й військовим, які щодня жертвують своїми життями заради свободи. 

Волонтери доставляють на фронт продукти й медикаменти, теплий одяг, засоби особистої гігієни, евакуаційні автівки. «Елеос-Україна» співпрацює і з релігійними громадами. У межах проєкту «Мобілізація суспільства для подолання стигми, дискримінації та протидії насильству щодо людей, які живуть з ВІЛ та представників ключових груп» організація проводила інформаційну зустріч священника з військовими. Активісти детально звітують про свою роботу у фейсбуці і закликають небайдужих долучатися до краудфандингу. 

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі