Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Топ-7 відроджених заводів України Топ-7 відроджених заводів України

Економіка і бізнес

Топ-7 відроджених заводів України: Від банкрутства до мільйонного прибутку

Опубліковано

Ми підготували Топ-7 відроджених заводів України, які почали працювати ще потужніше: збільшили свій прибуток у 100 разів, зробили капітальний ремонт усіх цехів і вийшли на виробництво близько сотні тракторів у місяць.

За останні п’ять років в Україні відновили роботу сім потужних заводів. Масштабні підприємства опинились на межі банкрутства, але це не завадило їм знову піднятись з економічного дна.

7. НВК Іскра (Запоріжжя)

Сьоме місце серед Топ-7 відроджених заводів України займає – НВК Іскра – підприємство оборонно-промислового комплексу України, провідний виробник у радіолокаційній галузі. Спеціалізується на виробництві радарів, що можуть визначати літаючі об’єкти на малій висоті та корегувати вогонь артилерії.

Читайте також: В Україні з’явиться завод із виробництва зрідженого газу

Тривалий час підприємство було збитковим. З 2014-го року НВК Іскра отримав прибуток та проводить модернізацію обладнання.

Після свого відродження підприємство продовжує переоснащення. Нині там працює понад 3 тисяч працівників, середня зарплата яких значно зросла. НВК Іскра динамічно розвивається, виготовляє продукцію для потреб Збройних сил України, бере участь у військово-технічному співробітництві з іншими державами та інвестує в розробку і створення нової техніки.

6. Карпатинафтохім (Калуш)

Карпатинафтохім – провідне підприємство нафтохімічної галузі промисловості України. Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропілену.

Читайте також: На Черкащині відкрили завод із виробництва борошна

Через збитковість у 2012 році завод зупинився. Після тривалої 5-річної паузи підприємство відновило роботу та збільшило обсяги виробництва. Нині Калуський завод експортує продукцію до Польщі, Туреччини,    Молдови, Білорусі.

Вперше за останні 7 років завод капітально відремонтував та оновив обладнання. Вже відновили роботу після зупинкового ремонту цехи розділення повітря, хлору і каустичної соди мембранним методом виробництва ПХВСС і КС.

5. Суднобудівний завод Лиман (Миколаїв)

Суднобудівний завод Лиман, що розташований у місті Миколаїв зупинив свою роботу у 2008 році. Згодом підприємство викупила аграрна компанія Нібулон.

Читайте також: Запорізький завод почав виробляти трактори

Опинившись у руках нового власника, завод повністю реконструйовано і модернізовано. За 2014 – 2019 роки підприємство спустило на воду 35 суден.

У 2012 році Суднобудівний завод Лиман перейменовано у Суднобудівно-судноремонтний завод Нібулон.

Минулого року підприємство спустило на воду 100-метрове судно. Це дозволить підвищити ефективність роботи українського флоту, тому що велика вантажність суден дозволить їм переміщати більші партії.

Читайте також: У Миколаєві будують танкер для голландської компанії

Також на заводі завершився етап реконструкції заводського сліпу, а саме будівництво двох додаткових підйомно-спускових та відкатних доріжок, що дозволить обслуговувати 100-метрові судна.

До 2020 року на підприємстві планується спустити на  воду 9 суден.

4. Суднобудівний завод Паллада (Херсон)

Четверту сходинку Топ-7 відроджених заводів України займає – Суднобудівний завод Паллада, який займається виготовленням залізобетонних композитних плавучих доків.  У 2010 році підприємство призупинило роботу. Через шість років виробництво доків на заводі було відновлено. І вже у 2017 році Паллада отримав 233 млн гривень чистого прибутку.

До того ж підприємство сплатило 60 млн гривень податків до бюджетів усіх рівнів. А ще у 2016 році, чистий дохід від реалізації продукції становив 9 млн гривень.

Читайте також: На Київщині планують будівництво біогазового заводу

Зараз завод виготовляє унікальні доки, яким немає аналогів у світі і які ефективно працюють в країнах з різними кліматичними умовами: на Каспійському морі в Азербайджані, в Японії, Південній Кореї, В’єтнамі, Нігерії, Алжирі, Єгипті, Туреччині, Хорватії, Болгарії, Мальті, Південній Африці та інших країнах.

Згодом завод почне випуск малих пасажирських суден для річкового плавання, орієнтовна ціна якого складе близько 3,5 млн гривень.

Читайте також: На Миколаївщину “переїжджає” завод з окупованої території

Унікальність продукції Паллади підтверджується і тим, що у 2017 році підприємство передало замовнику док “ERENEOS”, який став першим композитним доком, сертифікованим Американським бюро судноплавства. Це перший випадок в історії суднобудування України.

3. Харківський тракторний завод (Харків)

Харківський тракторний завод є найбільшим в Україні та країнах СНД підприємством, яке виготовляє уніфіковані гусеничні та колісничні сільськогосподарські трактори.

Історія заводу не така вже і безхмарна. З 2016 року завод простоював через правові проблеми, внаслідок чого 2,5 тис робітників залишились без роботи. Але після тривалого призупинення роботи у січні 2017 року, з новим інвестором підприємству вдалось відновити виробництво у найкоротші терміни.

Читайте також: Харківський завод випустив нове покоління тракторів

Вже через місяць завод випустив перший трактор і протягом року виробив 794 одиниці техніки. Це дало змогу підприємству отримати прибуток у 48,8 млн гривень. Такий заробіток є дуже прогресуючим для заводу, який тривалий час простоював і у 2016 році мав збитки у розмірі 667 млн гривень.

2. Завод імені В. О. Малишева  (Харків)

ДП Завод ім. Малишева, що входить до складу ДК Укроборонпром займається виробництвом бронетехніки в Україні. Також підприємство виготовляє двигуни, трактори, тягачі та продукцію для паливно-енергетичного комплексу. У число крупних партнерів заводу входять Пакистан, КНР, Ірак, Таїланд.

Сім років тому найбільший виробник бронетехніки в України опинився на межі банкрутства. У 2012 році Господарський суд Харківської області відкрив процедуру банкрутства заводу. Наступного року на підприємстві навіть вимкнули світло, адже сума заборгованості сягала 4 мільйони гривень.

Читайте також: У Вінниці запустили найпотужніший завод із виробництва сонячних панелей

Все ж, у 2014 році заводу вдалось продовжити свою роботу, виплатити борги та відновити виробництво техніки. З того часу робота відбувається у три зміни.  Вже через два роки збільшились обсяги виробництва продукції. Повне завантаження виробничих потужностей дало підприємству у 2017 збільшити свої прибутки у 100 разів.

Очевидно, це був чудовий поштовх для заводу ім. Малишева. Зараз підприємство продовжує співпрацювати з іноземними партнерами, випускати сучасні зразки машин військового призначення та опановувати нові виробництва.

Читайте також: В Україні розпочали виробництво нових гусениць для БМП

Сьогодні потужне підприємство виготовляє від 80 до 150 тракторів на місяць. Також завод експортує продукцію у такі країни як Болгарія, Польща, Молдова, Білорусь, Вірменія, Казахстан та Нова Зеландія. ХТЗ створив портфель замовлень згідно з яким, близько 300 тракторів реалізуються на внутрішньому ринку та більше 500 – на зовнішньому. У 2019 році завод планує збільшити виробництво на 20-25%.

1. Електроважмаш (Харків)

Нарешті, першу сходинку Топ-7 відроджених заводів України, займає – Електроважмаш – провідне підприємство, яке займається виготовленням потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів, великих електричних машин і для міського та залізничного електротранспорту.

Незважаючи на свою стратегічну важливість, завод пережив важкі часи. Ще три роки тому підприємство було фактично на дні із сто мільйонними збитками. Вже у 2018 році завод отримав прибуток понад 2 млрд гривень, збільшив обсяги виробництва в 1,5 рази, підвищив зарплати робітникам на 70%.

Читайте також: За 4 роки в Україні збудували 207 нових заводів

Електроважмаш має пакет замовлень на 2019 рік, а також постачає на ринок ЄС електродвигуни для локомотивів.

Сьогодні підприємство активно розвивається. Штат робітників сягає 4000, а середня зарплатня 10,5 тис. гривень.

Коментарі

Економіка і бізнес

«Зелена пʼятниця» у Приват24: для користувачів сервісу діятимуть знижки та кешбеки до 20% з картками Mastercard

Опубліковано

З 18 листопада по 1 грудня у програмі лояльності «Привіт» у Приват24 будуть доступні знижки і кешбеки до 20% з картками Mastercard. Ці умови діятимуть для покупки електротехніки, побутової техніки, одягу, товарів для дому та палива провідних брендів.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»

Щоб взяти участь у «Зеленій пʼятниці», необхідно протягом двох тижнів — з 18 листопада по 1 грудня включно — заходити в програму лояльності «Привіт» (у розділі «Сервіси» в додатку або веб-версії Приват24) та активувати пропозиції від партнерів. Перелік доступних покупок будуть щодня оновлювати.

Отримати знижку до 20% чи кешбек можна буде при оплаті карткою Mastercard від ПриватБанку.

Товари з вигодою

Перелік деяких уже відомих товарів, для яких будуть доступні вигідні умови:

  • ґаджети Apple — 10%;
  • побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
  • квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
  • МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.

Також діятиме спеціальна пропозиція для клієнтів ПриватБанку, які відзначають день народження 29 листопада — у цей день для них буде доступний кешбек 20% на всі витрати з карток Mastercard. Щоб скористатися послугою, її потрібно активувати в програмі лояльності «Привіт».

Окрім цього, у ПриватБанку зазначають, що в кожного клієнта діятимуть окремі позиції знижок і кешбеків. Ловіть свою спеціальну пропозицію в «Привіт»!

Про програму лояльності «Привіт»

Це перша на банківському ринку персоналізована програма лояльності, що дозволяє клієнтам користуватися пропозиціями від провідних брендів, підібраними саме під них. Наявні знижки й кешбеки можна знайти в меню «Привіт» у мобільному застосунку чи веб-версії Приват24.

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергонезалежність України: у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера

Опубліковано

Конференцію провів 14 листопада «Теплоенергетичний кластер України» у межах ІІІ Українського Будівельного Конгресу. Подію відвідали понад 70 учасників, зокрема підприємці, виробники, експерти та чиновники.

Про це повідомили організатори заходу.

Головні теми конференції

Цей форум організовували, аби об’єднати компанії задля спільного розв’язування проблем, захисту своїх інтересів перед державою та розвитку теплоенергетичної галузі в Україні.

Під час форуму проводили панельні дискусії на такі теми:

  • енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
  • інновації в теплотехніці;
  • нові підходи до енергоефективного будівництва;
  • підтримка локального виробництва.

Також однією з головних тем став вихід українських виробників на європейський ринок. Експорт вітчизняних продуктів обговорили під час панельної дискусії «Від локального до глобального».

Фото: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Читайте також: На Київщині компенсуватимуть встановлення сонячних станцій та теплових насосів

Енергетичний сектор і держава

На конференції провели дискусію «Тендери та закупівлі» — її модерував адвокат компанії Sirius Law Артем Моргун. Під час неї виступали начальниця управління сфери публічних закупівель Мінекономіки Ірина Сопилюк та представник платформи «Е-Тендер» Ігор Архипенко.

Гості обговорили виклики в тендерах, зокрема перевірки, штрафи та проблеми з документацією. За час дискусії згадали прогалини в законодавстві та фальшивих учасників закупівель. Керівник компанії «Abplanalp Україна» Микола Скрипник поділився порадами щодо покращення виробництва й енергоефективності завдяки використанню новітнього обладнання.

На панелі, яку присвятили фінансуванню українського бізнесу, в.о. директора з малого та середнього бізнесу Sense Bank Яна Шумунова розказала про програми державної підтримки.

Про «Теплоенергетичний кластер України»

Організацію очолює Олексій Лещінський, який є експертом з теплотехніки та засновником групи компаній EnginUP. «Теплоенергетичний кластер України» працює над об’єднанням українських виробників, підприємців та представників влади, аби зміцнити енергонезалежність нашої країни.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Теплоенергетичного кластера України»

Коментарі

Читати далі

Економіка і бізнес

У Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз»

Опубліковано

Після масштабної реконструкції відкрився «МакДональдз» на Вокзальній площі в Києві. Заклад став одним із найбільших ресторанів мережі в Україні з площею 944 м², 193 посадковими місцями в залі та 88 на терасі.

Про це повідомляють в інстаграмі МакДональдз Україна.

Що змінилося?

Будівлю ресторану частково демонтували, оновили фасад та переобладнали внутрішній простір. Особливу увагу приділили безбар’єрності:

  • автоматичні двері;
  • ліфт для зручності пересування;
  • місця для людей на кріслах колісних;
  • тактильна плитка;
  • таблички шрифтом Брайля;
  • безбар’єрні вбиральні.

Ці зміни відповідають принципам інклюзивності та комфорту для всіх відвідувачів.

Нові можливості для відвідувачів

Ресторан пропонує повне меню, включно із сезонними позиціями. Замовлення можна зробити через:

  • 11 терміналів самообслуговування;
  • касу;
  • експрес-вікно.

Уперше запроваджено сервіс обслуговування за столиком, що додає зручності під час візиту.

Фото: МакДональдз Україна

Читати також: Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків

Графік роботи та резервне живлення

Ресторан працює з 06:00 до 22:30, а експрес-вікна — з 05:30 до 23:00. У разі відключення світла заклад продовжить роботу завдяки генератору. Служба доставки «МакДелівері» почне працювати найближчими днями.

Нагадаємо, що у Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить.

Фото обкладинки: Вілледж.

Коментарі

Читати далі