

Суспільство
VETERANKA випустила благодійний скін у Monobank на підтримку артрозвідки НГУ
Рух VETERANKA відкрив благодійний збір на оснащення дивізіону артилерійської розвідки однієї з бригад Нацгвардії. Донати від 100 гривень активують новий скін у Monobank — символічне зображення Матері-України.
Про це повідомили у русі VETERANKA.
«У День матері ми дякуємо тим, хто не тільки дарує життя, а й захищає його — країну, людей, майбутнє. Українські захисниці стоять за кожну дитину, яку ми втратили, і за кожну, яка є майбутнім нашої держави», — написали у русі.
Збір ініціювали на запит молодшої сержантки й учасниці руху Олени Апчел. Мета — зібрати 2,5 мільйона гривень на:
- два пікапи;
- мікроавтобус;
- причіп;
- телевізор (50 дюймів);
- два дизельні генератори (7 кВт);
- два бензинові генератори (8 кВт).
Долучитися до збору та отримати скін за донат від 100 гривень можна за посиланням.
Читайте також: «Хартія» випустила благодійні кулони, створені з трофейного танка росіян (ФОТО)

Нагадаємо, що VETERANKA та бренд W8LESS випустили благодійну колекцію одягу для жінок (ФОТО).
Фото: інстаграм-сторінка VETERANKA
Суспільство

40-річний пацієнт центру UNBROKEN Микола Шот отримав нові постійні протези ніг, які сильно чекав. Він замовив особливий дизайн куксоприймачів у стилі військового пікселя.
Про це повідомили у реабілітаційному центрі.
Ветеран втратив на війні всі кінцівки. У протезистів центру UNBROKEN чоловік замовив спеціальний дизайн для протезів ніг — військовий піксель.
«Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — сказав Микола Шот.
Читайте також: Український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО)
Втілили мрію ветерана, який втратив на війні всі кінцівки! 🔥 Днями 40-річний пацієнт Центру UNBROKEN та наш символ незламності Микола Шот отримав нові постійні протези ніг. Це мить, на яку він дуже сильно чекав. Микола замовив нашим протезистам спецдизайн. Він дуже хотів, аби його куксоприймачі були розфарбовані у військовий піксель. «Це буде мій символ боротьби та незламності. Я хотів, щоб було саме так. І протезист Олесь Солодуха втілив це у реальність», — з вдячністю промовляє Микола Шот. Перші кроки на нових протезах та щира радість – всі емоції захисника у нашому відео! 💙💛 Дивіться і підтримайте нашого НЕЗЛАМНОГО вподобайкою та коментарем. UNBROKEN Ukraine: лікуємо, реабілітуємо, протезуємо українців в Україні.
Опубліковано UNBROKEN Ukraine Середа, 18 червня 2025 р.
Нагадаємо, що український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Напередодні ударів армії США по об’єктах ядерної програми Ірану українські дипломати та представники ГУР евакуювали 176 людей з Ізраїлю, серед яких 133 — громадяни України.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки.
Команда Головного управління розвідки Міністерства оборони разом із Міністерством закордонних справ організувала евакуацію з Тель-Авіву до Каїру, під час якої вивезли 133 громадян України, а також громадян Молдови, Латвії, Азербайджану та США.
«Ми з родиною були у Тель-Авіві у відпустці, поїхали, щоб трішки перемкнутися від війни, однак застали там такий самий жах: вибухи, обстріли. Я зайшла на сайт посольства, подала заявку на евакуацію. І ось усього за кілька днів після цього ми повертаємося в Україну», — розповіла одна з евакуйованих з Ізраїля жителька Київщини.
Читайте також: «Конотопська відьма» на варті моря: Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7
У ГУР зазначили, що водночас триває операція з евакуації громадян із території Ірану до Азербайджану.
Нагадаємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ГУР
Суспільство

20 червня журналіста проєкту «Крим.Реалії» (видання «Радіо Свобода») Владислава Єсипенка звільнили після понад чотирьох років російського ув’язнення. 10 березня 2021 року ФСБ затримала Єсипенка в Сімферополі за звинуваченням у шпигунстві на користь України та зберіганні «саморобного вибухового пристрою».
Про це повідомили у виданні «Радіо Свобода».
Що відомо про журналіста
У 2022 році підконтрольний РФ суд у Криму засудив його до п’яти років ув’язнення та штрафу 110 000 рублів. Протягом перших 27 днів журналістові не дозволяли зустрічатися з незалежними адвокатами, а в колонії він зазнавав фізичних і психологічних тортур.
Правозахисні організації, Національна спілка журналістів України та міжнародні партнери неодноразово вимагали його звільнення.
За цей час Єсипенко став лауреатом кількох престижних відзнак: Free Media Award (2022), Freedom to Write Award від PEN America (2022), Національної премії імені Ігоря Лубченка та отримав стипендію імені Левка Лук’яненка для українських політв’язнів.
Читайте також: «Тут — Україна!»: активісти в Криму провели нову акцію спротиву (ФОТО)
Зустріч з родиною
Владислав Єсипенко прилетів до Праги, де його зустріли дружина Катерина та донька Стефанія. За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, він пройде медичне обстеження та реабілітацію після понад чотирьох років ув’язнення в Росії.
«Я щасливий, що я — вільна людина і вільний журналіст… Я дуже вдячний усім, хто допомагав і підтримував мене, коли я був у в’язниці. Передовсім, це моя сім’я, “Радіо Свобода” і дуже багато людей з усього світу… У російських тюрмах сидить ще дуже багато українських патріотів, яких треба також повертати додому. І не тоді, коли закінчується у них строк, а значно раніше», — сказав Єсипенко по прибутті в Прагу.
Нагадаємо, що в Києві відновили мурал з цитатою Катерини Гандзюк, який невідомі замалювали.
Фото обкладинки: сайт «Радіо Свободи»