

Військо
В ЗСУ створюють роботизовані підрозділи: деталі проєкту
В Україні збільшуватимуть обсяги виробництва безпілотних наземних комплексів та створять роботизовані підрозділи у складі бригад ЗСУ. Ініціатива Міноборони дозволить масштабувати застосування таких систем на полі бою.
Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров.
Впровадження проєкту
Ініціативу втілюють після випробувань, які проводили з літа 2024 року у співпраці з військовими. Для створення роботизованих підрозділів врахували досвід бригад, які вже застосовували наземні комплекси на полі бою.
«Продовжуємо перетворення Збройних сил України на сучасну армію, яка має технологічну перевагу над ворогом. Наша мета — створити військо, де інноваційні технології допомагають виконувати найнебезпечніші задачі, зберігаючи життя наших захисників»‚ — написав Рустем Умєров.
Наразі головними постачальниками безпілотних платформ є українські компанії.
Читайте також:
Використання наземних комплексів
Роботизовані платформи можуть виконувати низку завдань:
- реалізовувати наступальні та оборонні операції;
- здійснювати логістичне забезпечення підрозділів;
- проводити евакуацію поранених з поля бою;
- мінувати та розміновувати території тощо.
Нагадаємо, що українські фахівці створили для війська безпілотний комплекс «Змій логістичний».
Також ми писали, що в Україні запустили серійне виробництво роботизованої турелі «Буря» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Військо

До Великодня 13-та бригада Нацгвардії «Хартія» розпочала благодійний проєкт, щоби зібрати кошти на дрони «Вампір». У межах ініціативи бригада за допомогою дрона відправила бійцям на позиціях не тільки їжу та воду, але й паски.
Про це повідомили в «Хартії».
«У відео ми показуємо увесь процес доставки пасок на позиції: запакування, відправлення на “Вампірах” та першу дегустацію. Символічно, що цьогоріч збігаються дати католицької та православної Пасхи, тож до дегустації на фронті долучилися не лише українські військові, а й бійці іноземного підрозділу “Хартії” під назвою “Гуахіро”», — розповіли у бригаді.
«Паскадрон» до Великодня від «Хартії»Ініціативу «Паскадрон» на Великодень запустила 13-та бригада Національної гвардії України «Хартія» та низка закладів Києва, Харкова та Дніпра. До Великодня дрон «Вампір» відправив бійцям «Хартії» не позиції не лише їжу й воду, а й паску. Із простою метою – щоб навіть на бойових позиціях захисники могли відзначити це світле свято. У відео ми показуємо увесь процес доставки пасок на позиції: запакування, відправлення на «Вампірах» та першу дегустацію. Символічно, що цьогоріч збігаються дати католицької та православної Пасхи, тож до дегустації на фронті долучилися не лише українські військові, а й бійці іноземного підрозділу «Хартії» під назвою «Гуахіро». Хочете, щоб у «Хартії» було ще більше «Вампірів?» Купуйте паски та інші позиції, що беруть участь в ініціативі, в цих закладів: 1654 (Харків) «Улюблений дядя» (Київ) «Дублер» (Київ) «Дилетант» (Київ) Spell (Київ) «Кафе Марія» (Київ) Leilia Bakery (Київ) «Франик» (Київ, Харків) ТC Pizza (Київ) Bakehouse (Київ) «Багряний» (Київ) «19|20» (Дніпро) Intermezzo (Дніпро) «Репортер» (Дніпро) «Артист» (Дніпро) Частину прибутку або фіксовані суми вони передають на великий збір хартійців на «Вампіри» для придбання одного комплекта важкого дрона українського виробництва. Також ви можете підтримати збір «Хартії» на «Вампіри» за посиланням у коментарях.
Опубліковано 13 Бригада Національної гвардії України «Хартія» Вівторок, 15 квітня 2025 р.
Читайте також: На залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО)
Як долучитися до збору
Долучитися до благодійної ініціативи можна у таких закладах Києва:
- «Улюблений дядя»;
- «Дублер»;
- «Дилетант»;
- Spell;
- «Кафе Марія»;
- Leilia Bakery;
- ТC Pizza;
- Bakehouse;
- «Багряний».
Також можна допомогти бійцям бригади у харківських закладах 1964 та «Франик» (останній працює і в Києві).
Підтримати збір можна і в Дніпрі:
- «19|20»;
- Intermezzo;
- «Репортер»;
- «Артист».
У «Хартії» вказали, що всі ці заклади передаватимуть частину прибутку або фіксовані суми на великий збір на «Вампіри» для купівлі одного комплекту важкого дрона українського виробництва.
Нагадаємо, що у Львові бригада «Хартія» відкрила свій перший хаб (ФОТО).
Раніше ми писали, що Etnodim та «Хартія» випустили благодійні вишиті сорочки (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Хартії»
Військо

Українські інженери розробили новий БпЛА В-1 для ураження цілей на передовій і в тилу ворога. Міністерство оборони України кодифікувало дрон і дозволило його використання у Збройних силах.
Про це повідомили в Міноборони.
Особливості БпЛА
Цей надлегкий ударний дрон створили для ураження живої сили, автомобільної та броньованої техніки, а також військових об’єктів як на лінії бойового зіткнення, так і в тилу противника.
БпЛА В-1 оснастили малошумним потужним двигуном, що дозволяє йому перебувати в повітрі протягом декількох годин. Він здатний нести боєприпаси різних типів та ефективно виконувати бойові завдання.
Читайте також: Учасники Brave1 провели масштабне тестування роботизованих платформ (ФОТО)
Особливістю комплексу є його підвищена стійкість до засобів радіоелектронної боротьби противника, а також можливість швидкого розгортання і згортання, що зменшує ризик для екіпажу під час виконання місій.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт Міноборони
Військо

Міністерство національної оборони Литви надало Україні 10 мільйонів євро на виробництво високоточного далекобійного озброєння. Це фінансування стало першим траншем у межах підтримки Сил оборони України через інвестиції в українську оборонну промисловість.
Про це повідомили в Міноборони України.
Отримане озброєння вже успішно застосовують на фронті, воно демонструє свою ефективність у бойових умовах. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що допомога Литви є не лише підтримкою українських військових, але й інвестицією в силу, незалежність і стійкість України.
Міністерка національної оборони Литви Довіле Шакаліне вказала, що боротьба України є також захистом свободи для Європи, і Литва залишатиметься непохитним союзником, готовим допомагати до перемоги України.
Читайте також: Виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 млн гривень: умови програми
Про співпрацю з Литвою
Наразі Міністерство оборони України спільно з литовськими партнерами працює над реалізацією наступного траншу в розмірі ще 10 мільйонів євро, який спрямують на подальше посилення далекобійних можливостей українського війська.
У листопаді 2024 року ми повідомляли, що Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів. Тоді у Міноборони зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.
Фото обкладинки: Pixabay