Суспільство
В Ужгороді вперше за 27 років запрацював комунальний транспорт
В Ужгороді цієї неділі вийшли на маршрут перші три з 10 нових автобусів “Електрон”, придбаних для комунального підприємства “Ужгородський муніципальний транспорт”.
Які переваги автобусів?
Загальна місткість автобусів моделі А18501 “Електрон” – на 102 особи. Під’їхавши до зупинки, водій може зупинитися максимально близько до бордюру і навіть до 8 сантиметрів опустити підлогу.
Середні двері, біля яких позначка з візочками – щоб комфортно було заходити з маленькими дітьми та людям із обмеженими рухомими можливостями. Для них же є і кнопка для входу, розташована нижче, ніж інші, трап для заїзду/виїзду.
Читайте також: На вулиці Одеси вийшли 47 новеньких тролейбусів. Які вони?
У салоні – зручні крісла, окреме місце для людей з інвалідністю на візочках, із відкидною площиною, яку можна зафіксувати ременем і спертися спиною. На кріслах, поруч із якими позначка про те, що це місця для літніх людей та людей з інвалідністю – є можливість підняти поручні. Водій може відкривати всі троє дверей, а якщо пасажирів мало, вони можуть увійти/вийти, скориставшись сенсорною кнопкою.
Від сьогодні нові комфортабельні автобуси працюють на маршруті №20, незабаром ще 7 “Електронів” виїдуть на новий маршрут – №18″.
Комунальний транспорт “з нуля”
З початку 1990-х років в Ужгороді відсутній державний або комунальний транспорт. Усі перевезення пасажирів здійснювали приватні перевізники. Багато хто ще пам’ятає ті часи, коли з вулиць міста зникли автобуси великої пасажиромісткості і їм на зміну прийшли маршрутки, що могли перевозити всього від 12 до 15 пасажирів. Свого часу їх їздило більше 350 одиниць, цими маршрутками були забиті всі кінцеві зупинки. Про рівень комфорту взагалі не йшлося, інформує прес-служба Ужгородської міськради.
За результатами конкурсу, який відбувся у 2016 році, з міських маршрутів поступово витісняються маломісні маршрутки та замінюються автобусами більшої пасажиромісткості, тому тепер для перевезень пасажирів в Ужгороді використовується менше 150 автобусів.
Читайте також: Запоріжжя купило 12 трамваїв із ЄС
Разом з тим, незважаючи на певний прогрес у розвитку міського транспорту у порівнянні з попередніми роками, якість пасажирських перевезень все одно бажає бути кращою. Тому міська влада вирішила поставити собі за пріоритет розвиток комунального транспорту і придбання комфортабельних автобусів великої пасажиромісткості. Що, врешті, й було зроблено. У грудні 2016 року створено КП “Ужгородський муніципальний транспорт”, наступним кроком стало виділення коштів для придбання нових автобусів.
Варто зазначити, що створення комунального підприємства розпочато з “нуля”. Незважаючи на те, що у підприємства відсутні власна територія, матеріально-технічна база, адмінприміщення, вдалося сформувати основу колективу, зокрема інженерно-технічний персонал, водіїв, і розпочати роботу на першому маршруті.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»