Суспільство
В Умані хасиди пропонують житло постраждалим від ворожого ракетного удару
Уманські хасиди запропонували свої готелі для постраждалих внаслідок ракетної атаки Росії по місту 28 квітня.
Про це під час брифінгу повідомив начальник Черкаської ОДА Ігор Табурець.
«Хасидські громадські організації запропонували свої готелі для тимчасового розміщення людей, які втратили своє житло під час російської ракетної атаки. Люди можуть тут перебувати аж до вересня, коли почнеться приїзд хасидів», – сказав Ігор Табурець.
Читайте також: Комбуча в умовах воєнного стану. Чому бізнесу не варто спекулювати на темі війни
Він також додав, що хасиди із США вже запропонували свою допомогу постраждалим. Після експертизи стану будинку вирішать, якою саме буде ця допомога – чи реконструкція житла, чи будівництво нового, зазначив він.
Довідка
Над ранок 28 квітня Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні. В результаті атаки є жертви і руйнування в Умані на Черкащині, Дніпрі та Українці на Київщині.
В Умані одна з ракет потрапила у житловий дев’ятиповерховий будинок. У цьому будинку практично знищено перший під’їзд. Внаслідок ворожого обстрілу у цьому будинку загинуло 23 людини.
На брифінгу 2 травня Ігор Табурець повідомив, що у цій багатоповерхівці знищено 14 квартир, ще 14 – у аварійному стані.
Нагадаємо, у Василькові, що на Київщині за допомогою польського холдингу Polimex побудують житло для військових льотчиків.
Крім того, у Хотині на Буковині стартував проєкт реконструкції будівлі під житлову забудову для переселенців.
Фото: facebook.com/IhorTaburets
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі