Економіка і бізнес
В українських містах обмежили щільність забудови
В Україні набули чинності нові державні будівельні норми (ДБН) з містобудування, які запроваджують граничні показники густоти населення мікрорайону на рівні 150-450 осіб/га. Про це повідомили у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передає Уніан.
Як наголошується, при плануванні нового мікрорайону показники густоти населення у великих і найбільших містах допускається підвищувати не більш як на 20%, тобто до 540 осіб/га. Це можливо лише з дотриманням певних умов. Це зокрема обов’язкове розміщення підземних автостоянок або багатоповерхових гаражів, наявність вбудовано-прибудованих дитсадків і створення озеленених відкритих терас у житлових і громадських будівлях.
Як було раніше?
У Міністерстві кажуть, що раніше максимальна густота населення визначалася на рівні 450 осіб/га, але за наявності певного обґрунтування вона могла перевищуватися в кілька разів.
“Хто як хотів, так і обґрунтував необхідність. У результаті в деяких районах наших міст густота населення сягала 2000 осіб/га. “Ми не можемо допустити такого підвищення густоти доти, доки на місцях не буде розроблено актуальної комплексної містобудівної документації: це генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій і зонування”, – наголосили в Міністерстві.
Читайте також: У багатоповерхівках заборонили використовувати сміттєпроводи. Що натомість?
Що таке ДБН?
Державні будівельні норми (ДБН) – це документи, які регламентують проектування та будівництво різноманітних будівель, кварталів, вулиць, об’єктів транспортної інфраструктури тощо. Саме на них посилаються проектанти, створюючи проекти нових будівельних чи інфраструктурних об’єктів, і саме недосконалістю старих ДБН, які діяли з 1992 року, часто пояснювали ті чи інші недоліки в українських новобудов, вулиць і доріг.
У квітні 2018 року уряд затвердив три нові ДБН “Планування і забудова територій”, “Вулиці та дороги”, “Будинки і споруди. Заклади освіти”.
З 1 вересня всі три ДБН таки вступили в дію. Тепер ці норми будуть застосовуватися під час будівництва нових об’єктів та реконструкції наявних. Утім, якщо, до прикладу, ширина чинних смуг руху на вулиці не відповідає новим ДБН, то змінять її не одразу після вступу в дію норм, а лише під час планової реконструкції. Тобто зміни можуть відбутися на такій вулиці і через рік, і через десять.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі