Економіка і бізнес
Електронні чеки замінять паперові
Державна фіскальна служба України запустила пілотний проект із впровадження електронного чеку (e-Receipt). Про це повідомляє Європейська бізнес-асоціація.
“Електронний чек” впроваджують у рамках проекту Міністерства Фінансів України “Податки це просто”. Завдяки йому підприємці зможуть обійтися без традиційних паперових чеків, а натомість зможуть використовувати мобільні телефони чи планшети. Сам фіскальний чек можна буде перевірити у відкритій частині електронного кабінету ДФС. У бізнес-асоціації бачать “електронний чек” як крок до вирішення проблеми детінізації економіки.
Нова система E-Receipt передбачає інтернет-реєстрацію електронних девайсів (наприклад, смартфона, планшета або комп’ютера), без подання документів до контролюючих органів та безкоштовне використання їхніх замість касових апаратів. У європейських країнах уже давно для цих цілей використовують новітні технології.
Скільки можна зекономити?
За підрахунками Союзу підприємців України це нововведення дозволить зберегти малому бізнесу 56,6 мільйонів гривень.
В уряді прийшли до висновку, що традиційні касові апарати є невиправдано дорогими. Їхня вартість – від 4 до 20 тисяч гривень. Крім того, щомісяця потрібно витрачати близько 200 гривень на обслуговування. Анонсована система E-Receipt вимагає тільки наявності електронного пристрою, а також стабільного інтернет-з’єднання.
Електронний чек буде оброблятися і зберігатися в системі ДФС, також йому буде присвоюватися QR-код. Після цього інформація буде передаватися на персональний пристрій. У спеціальному розділі на сайті ДФС покупець і продавець зможуть побачити звіт. Електронний чек буде діяти так само, як і звичайний.
Кому зашкодить “електронний чек”?
Перш за все – тіньовій економіці. У ДФС сподіваються, що нова система допоможе зменшити контрабанду і нелегальну торгівлю. Так, наприклад, коли електронну систему впровадять в онлайн-магазини, вдасться зафіксувати факти заниження митної вартості товару. А отже з’являться підстави накладати санкції за порушення.
Коли система запрацює?
Масовий перехід на E-Receipt запланували тільки після закінчення тестового проекту – орієнтовно кінець 2019 року. E-Receipt зможуть користуватися навіть вуличні продавцям сувенірів. У фіскальній службі вважають, що реалізація проекту дозволить знизити кількість тіньових фінансових операцій. Також це буде стимулювати бізнесменів користуватися реєстраторами розрахункових операцій.
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
Отримання нового статусу
Проєкт RIVCircular
- перероблювання відходів будівництва та знесення;
- перероблювання акумуляторів електромобілів;
- використання відходів як ресурсу відновлення та енергії;
- цифровізація малих і середніх підприємств тощо.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що є в системі
- реєстру заявок;
- державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
- державного реєстру патентів на сорти рослин;
- реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва;
- реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів);
- реєстру сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал;
- реєстру органів з оцінки відповідності.
Коментарі