Економіка і бізнес
В українському порту збудують новий причал і завод
Адміністрація морських портів України (АМПУ) і компанія “Дельта Вілмар СНД” підписали зміни до меморандуму та визначили пріоритетні заходи щодо реалізації чергового проєкту державно-приватного партнерства в порту “Южний”. Про це повідомляє пресслужба АМПУ.
Планується, що приватні інвестори побудують новий причал №37, завод з переробки сої, складські та перевантажувальні потужності для перевалки наливних та насипних аграрних вантажів. Держпідприємство, в свою чергу, проведе днопоглиблювальні роботи для створення операційної акваторії та підхідного каналу до нового причалу.
Нові потужності і 200 робочих місць
Наступним кроком реалізації проекту стане укладення угоди між АМПУ і “Дельта Вілмар СНД”, в якому будуть зафіксовані зобов’язання кожної сторони, а також терміни завершення робіт на кожному з етапів. Планується, що загальний обсяг перевалки з урахуванням всіх причалів морського порту “Южний”, де буде працювати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”, повинен становити не менше 1,2 млн тонн/рік.
Читайте також: У порту “Южний” з’явиться олійний хаб
АМПУ має намір розглянути можливість реалізації проекту створення нової операційної акваторії з глибиною 15 метрів в межах акваторії Аджалицького лиману морського порту “Южний” , необхідної для повноцінної експлуатації майбутнього причалу № 37, який планує побудувати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”.
Генеральний директор компанії-інвестора Євген Садовий зазначив, що важливою особливістю проектів “Дельта Вілмар СНД” в порту Південний є розвиток потужностей з переробки аграрної сировини в Україні та виробництва продукції з більшою доданою вартістю в межах країни. Новий завод по переробці сої буде мати потужність до 2 тис. тонн на добу, термінал для накопичення і одночасного зберігання зернових і шроту – 40 тис. тонн.
Читайте також: В українському порту зареєстрували новий зерновий термінал
“Це вже четвертий проект державно-приватного партнерства в порту Південний. Ми вже маємо хороший досвід співпраці з приватними інвесторами в такому форматі. У минулому році АМПУ закінчило днопоглиблювальні роботи біля нового причалу компанії MV Cargo в порту “Южний”. В цьому році інвестори планують ввести в експлуатацію і сам термінал. Новий проект з “Дельта Вілмар СНД” дозволить створити в порту 200 нових робочих місць і збільшити потужності по переробці сільськогосподарської продукції на 600 тис. т на рік”, – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.
“Створення потужностей по переробці сільгоспсировини в Україні матиме позитивний вплив на ВВП країни. Очікуваний економічний ефект становить понад 500 млн гривень на рік”, – додав Євген Садовий.
Що відомо про компанію?
Група компаній “Дельта Вілмар СНД” – поєднання ринку соняшникової й тропічних олій. До структури компанії входять два заводи – один з переробки тропічних олій, інший – з переробки олійних культур, а також комплекс з перевалки рослинних олій в порту “Южний”. Усі підприємства розташовані в с. Нові Біляри, розташовані в екологічно чистій території в 30 км від Одеси.
Читайте також: Унікальний “зерновий” інвестпроєкт реалізовують на Вінниччині
Компанія здійснює свою діяльність на ринку харчової промисловості з 2004 року і виробляє олійножирову продукцію та інгредієнти для виробників хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів.
Що це за порт?
Морський порт “Южний” — торговельний морський порт в місті Южне, на чорноморському узбережжі, в акваторії Малого Аджалицького лиману. Найбільший і найприбутковіший порт України.
Читайте також: Бердянський порт прийме 63 вітрогенератори для Українських ВЕС
Натепер він виконує завантажувальні, розвантажувальні, допоміжні, переробні і транспортні функції. Крім того, порт надає послуги з відпочинку в санаторії-профілакторії “Портовик” та літній база відпочинку “Лагуна”.
Основні напрямки вантажопотоків: Чорноморський і Середземноморський басейн, США, Латинська Америка, Близький Схід, Південно-східна Азія.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі