Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
port port

Економіка і бізнес

В українському порту збудують новий причал і завод

Опубліковано

Адміністрація морських портів України (АМПУ) і компанія “Дельта Вілмар СНД” підписали зміни до меморандуму та визначили пріоритетні заходи щодо реалізації чергового проєкту державно-приватного партнерства в порту “Южний”. Про це повідомляє пресслужба АМПУ.

Планується, що приватні інвестори побудують новий причал №37, завод з переробки сої, складські та перевантажувальні потужності для перевалки наливних та насипних аграрних вантажів. Держпідприємство, в свою чергу, проведе днопоглиблювальні роботи для створення операційної акваторії та підхідного каналу до нового причалу.

Нові потужності і 200 робочих місць

Наступним кроком реалізації проекту стане укладення угоди між АМПУ і “Дельта Вілмар СНД”, в якому будуть зафіксовані зобов’язання кожної сторони, а також терміни завершення робіт на кожному з етапів. Планується, що загальний обсяг перевалки з урахуванням всіх причалів морського порту “Южний”, де буде працювати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”, повинен становити не менше 1,2 млн тонн/рік.

Читайте також: У порту “Южний” з’явиться олійний хаб

АМПУ має намір розглянути можливість реалізації проекту створення нової операційної акваторії з глибиною 15 метрів в межах акваторії Аджалицького лиману морського порту “Южний” , необхідної для повноцінної експлуатації майбутнього причалу № 37, який планує побудувати ТОВ “Дельта Вілмар СНД”.

Генеральний директор компанії-інвестора Євген Садовий зазначив, що важливою особливістю проектів “Дельта Вілмар СНД” в порту Південний є розвиток потужностей з переробки аграрної сировини в Україні та виробництва продукції з більшою доданою вартістю в межах країни. Новий завод по переробці сої буде мати потужність до 2 тис. тонн на добу, термінал для накопичення і одночасного зберігання зернових і шроту – 40 тис. тонн.

Читайте також: В українському порту зареєстрували новий зерновий термінал

“Це вже четвертий проект державно-приватного партнерства в порту Південний. Ми вже маємо хороший досвід співпраці з приватними інвесторами в такому форматі. У минулому році АМПУ закінчило днопоглиблювальні роботи біля нового причалу компанії MV Cargo в порту “Южний”. В цьому році інвестори планують ввести в експлуатацію і сам термінал. Новий проект з “Дельта Вілмар СНД” дозволить створити в порту 200 нових робочих місць і збільшити потужності по переробці сільськогосподарської продукції на 600 тис. т на рік”, – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

“Створення потужностей по переробці сільгоспсировини в Україні матиме позитивний вплив на ВВП країни. Очікуваний економічний ефект становить понад 500 млн гривень на рік”, – додав Євген Садовий.

Що відомо про компанію?

Група компаній “Дельта Вілмар СНД” – поєднання ринку соняшникової й тропічних олій. До структури компанії входять два заводи – один з переробки тропічних олій, інший – з переробки олійних культур, а також комплекс з перевалки рослинних олій в порту “Южний”. Усі підприємства розташовані в с. Нові Біляри, розташовані в екологічно чистій території в 30 км від Одеси.
Читайте також: Унікальний “зерновий” інвестпроєкт реалізовують на Вінниччині

Компанія здійснює свою діяльність на ринку харчової промисловості з 2004 року і виробляє олійножирову продукцію та інгредієнти для виробників хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів.

Що це за порт?

Морський порт “Южний” — торговельний морський порт в місті Южне, на чорноморському узбережжі, в акваторії Малого Аджалицького лиману. Найбільший і найприбутковіший порт України.

Читайте також: Бердянський порт прийме 63 вітрогенератори для Українських ВЕС

Натепер він виконує завантажувальні, розвантажувальні, допоміжні, переробні і транспортні функції. Крім того, порт надає послуги з відпочинку в санаторії-профілакторії “Портовик” та літній база відпочинку “Лагуна”.

Основні напрямки вантажопотоків: Чорноморський і Середземноморський басейн, США, Латинська Америка, Близький Схід, Південно-східна Азія.


Економіка і бізнес

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

Опубліковано

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи. Через це з дитинства вона, за медичними показаннями, мала б користуватися тростиною. Однак цього не робила, адже, проходячи співбесіди в різних компаніях, змушена була приховувати інвалідність.

Попри зневіру інших, Марина Солонець не побоялася ризикнути та під час війни вкласти всі сімейні заощадження в бізнес. Так вона отримала п’ять грантів і стала соціальною підприємицею, яка допомагає жінкам з інвалідністю отримати роботу.

Марина Солонець

засновниця бренду Marichka cosmetics

Стала рушійною силою в родині

Найкращий бізнес — це той, у який ти вкладаєш не лише ресурси, а й власний досвід, сенси та розв’язання особистих проблем. Саме так розпочався мій бренд Marichka cosmetics — з необхідності знайти безпечну косметику для себе та сина, адже в нас були алергічні реакції на засоби з масмаркету. 

На той момент я була в декреті й вирішила спробувати власноруч зварити мило. Спочатку робила його лише для сім’ї, потім почала дарувати друзям. Згодом записалася на курси з миловаріння та підприємництва, бо вже тоді в мене закрадалася думка, що з цього може вийти справжній бізнес.

Я планувала відкривати свою справу, але у 2022-му почалась повномасштабна війна. Ми на три місяці виїхали на Захід України. Певний час були в розпачі, адже чоловік залишився без роботи, і ми не знали, що робити далі.

Я зрозуміла, що боятися вже нічого —  найстрашніше відбувалося тут і зараз. Тож вирішила: час перетворювати моє хобі на бізнес. 

Марина Солонець зі своїми виробами. Фото надала Марина

У бізнес вклали всі заощадження

Ми порадилися з чоловіком і вклали в мій бізнес всі наші заощадження — 10 тисяч доларів. Так, це був ризик: про нас ніхто не знав, та й продукція наша крафтова, а не масова. Перші гроші пішли на закупівлю сировини, розробку брендингу, логотипу, реєстрацію патенту. Ми замовили перші упаковки, декілька різних форм для мила, запустили рекламу, зробили професійну фотозйомку.

Але не всі наші кроки були вдалими — наприклад, ми запустили рекламу в соцмережах без підготовленої сторінки для продажу і просто «зливали» бюджет. Та факапи стали досвідом. Ми почали працювати над впізнаваністю: просували себе в інстаграмі, отримували рекомендації від друзів і дарували продукцію блогерам. 

У 2023 році подруга розповіла мені про державні гранти. Спершу я вагалась, адже одна з умов — обов’язкове влаштування працівників, а це відповідальність.

Багато знайомих відмовляли мене, бо боялися працювати з державними програмами. Але я вирішила ризикнути та подала заявку — і мене швидко обрали.

Я була однією з небагатьох з мого оточення, кому вдалося отримати грант так швидко. Але були відмови — спершу я не пройшла на проєкт для жінок «Відважна» від «Дія.Бізнес», утім, потрапила на «Відважна 2». 

Марина та Віталій Солонець під час навчання. Фото надала Марина

Отримала 5 державних та іноземних грантів 

  • Перший грант у розмірі 150 тисяч гривень я отримала за програмою «Власна справа» від Міністерства економіки. На ці кошти ми орендувати наше перше приміщення площею 27 м², де працювали понад рік. За цей час вдалося суттєво збільшити обсяги виробництва, оформити на роботу працівницю з інвалідністю, придбати холодильник, піч і частково спрямувати кошти на таргетовану рекламу.

Коли ми відкрили нашу першу майстерню, ми хотіли створити не просто місце виробництва, а простір для взаємодії з людьми. Тож почали проводити майстер-класи для дорослих і дітей, знайомити їх з процесом створення мила.

  • Другий грант — 105 тисяч гривень від німецької організації Help для вразливих верств населення. Завдяки цим коштам придбали блендер, змішувач, пристрій для фасування та диспергатор. А ще частково нам вистачило на сировину, адже натуральні рослинні олії, які ми використовуємо, досить дорогі та імпортуються з-за кордону.
  • Третій грант у розмірі 100 тисяч гривень отримали від ГО «Право на захист» у межах програми навчання підприємців «Право на бізнес». Ці кошти допомогли придбати великий промисловий холодильник, брендоване пакування, магнітний змішувач, необхідний інвентар і стелажі.
  • Четвертий грант «1835» від USAID для соціальних підприємців склав 10 тисяч доларів. Завдяки цим коштам ми запустили сайт, оновили паковання, придбали сухожар, великий диспергатор, стерилізатор, потужний магнітний змішувач, pH-метр, електроплиту, холодильник, велику піч, стелажі, а також я пройшла курс із кремоваріння. Крім того, зі мною працювала менторка, яка має власний косметичний бізнес, і допомагала налагоджувати контакти з постачальниками.
  • П’ятий грант «Відважна 2» у розмірі 100 тисяч гривень дозволив нам придбати професійні столи, мийку та додаткові стелажі.  А згодом ми орендували більше приміщення та поділили його на виробничу зону й шоурум, де тепер приймаємо клієнтів. 

Чоловік Марини отримує грант від проєкту «Відважна 2», поки вона проходила навчання за кордоном. Фото надала Марина

Принципово купуємо обладнання українського виробництва

Сировина для нашої продукції на 70% закордонна, оскільки в Україні, на жаль, не можна купити всі необхідні компоненти. А от саме обладнання принципово купуємо в українських виробництв — це стелажі, столи, змішувачі, повітряний стерилізатор. Так хочемо підтримати вітчизняного виробника. 

Ми почали активніше рекламуватися, а також брати участь у ярмарках, де представляємо нашу продукцію. Я побувала на двох міжнародних навчальних програмах у Німеччині та Польщі — там переймала досвід підприємців, дізнавалася, як працює бізнес у Європі. Зараз ми маємо амбітну мрію вийти на європейський ринок, тож проходимо етапи сертифікації як на виробництво, так і на продукцію.

Марина Солонець брала участь в проєкті «Зроблено в Україні». Фото надала Марина

Наша сильна сторона — кастомізація 

Усі рецепти, які ми використовуємо, я розробляю сама. Це авторські формули, які я ретельно тестую, підлаштовую під запити клієнтів. До нас звертаються не лише окремі покупці, а й B2B-бізнеси, які хочуть отримати продукцію, створену спеціально для них. Тож ми пишемо унікальні рецептури, висилаємо проби, коригуємо склад за побажаннями, і в результаті клієнти отримують продукт, що ідеально відповідає їхнім потребам.

Наша перша продукція — мило. Ми розробили його для тіла, рук і навіть для дому — для прання та миття посуду. Господарське мило стало справжнім хітом із самого початку, і попит на нього тільки зростає. 

Ми стартували з трьох видів мила для тіла, а зараз у нас понад 20 рецептів. У минулому році запустили чоловічу лінійку, бо мали запит від клієнтів на подарункові набори для чоловіків.

Потім почали експериментувати з органічними інгредієнтами: виготовляли мило з малиною, полуницею, гарбузом, алое, навіть з бананом! Це дуже сподобалося нашим клієнтам, і тепер вони знають, що сезонні варіанти доступні лише в певний період, тому замовляють наперед.

Також ми розробили твердий шампунь на основі кокосової олії, який викликав справжній фурор. Згодом з’явилися тверді бальзами для волосся, бальзами для губ, бомбочки для ванни — усе за запитами наших покупців. У своїй продукції використовуємо рослинні олії какао, ши, оливи, авокадо, абрикосу та виноградних кісточок. Також додаємо вітаміни та гідролати: розмарину, чистотілу, календули, кропиви.

Марсельське мило для рук і тіла. Фото надала Марина Солонець

Я наймаю людей з інвалідністю

Ми не просто виробляємо косметику, а з першого дня існування бренду інтегруємо в роботу людей з інвалідністю. Мій бренд — це особиста історія, адже я маю інвалідність з дитинства. Тож моя місія — підтримувати жінок з інвалідністю, допомагати їм знайти роботу. Особливо важливо це для мам у декреті, адже їм складно поєднувати догляд за дитиною та кар’єру. У нашій команді вже працює одна співробітниця, а також проходять стажування дві дівчини з порушенням слуху. 

Вони самі визначають свій робочий графік — це допомагає їм легше адаптуватися до нових умов.

Працівників я знаходжу через спеціалізовані групи та об’єднання людей з інвалідністю. Особливо складно знайти роботу тим, хто отримав інвалідність через війну, — саме тому я пройшла курси інтеграції ветеранів у бізнес, щоб допомагати їм повертатися до звичного життя.

Мій чоловік займається логістикою, адже це фізично складна робота, а саме виробництво ми облаштовуємо так, щоб людям з інвалідністю було комфортно працювати. Наприклад, я не можу довго стояти або переносити важкі ємності з сировиною, тому процес організований так, щоб мінімізувати фізичне навантаження.

Марина Солонець з дипломами та сертифікатами. Фото надала Марина

Де шукати гранти

Обов’язково шукайте для себе безкоштовні програми, які допоможуть вам зрушити ваш бізнес. Я шукала можливості в центрі зайнятості, який надсилав корисні пропозиції для грантоотримувачів. Хоч перший раз не виграла, залишилася в базі й отримувала розсилку, і завдяки цьому знайшла багато інших грантів. Окрім них я також отримала можливість безкоштовного навчання для підприємців за кордоном. 

Перша поїздка до Німеччини та Польщі дала мені знайомства з підприємцями, можливості для колаборацій і нових спільних проєктів. Після кожної такої поїздки я поверталася з новими навичками, а згодом — з результатами: запуском нових продуктів, партнерствами та розширенням аудиторії. Навчання, проживання, харчування та транспорт оплачують грантодавці.

Тепер я навчаюся на хіміка-технолога, щоб бути дипломованою спеціалісткою і робити унікальні рецептури. Також я стала наставницею для підприємців, які тільки починають свій шлях — хочу підтримати жінок, які мають інвалідність і прагнуть почати свій бізнес. 

Коли у вас не вірять — йдіть вперед

Через свій соціальний бізнес я хочу показати, що жінка може все, — навіть якщо вам, як і мені, казали: «Ти нічого не зможеш!». Я пройшла всі можливі стадії випробувань у своєму житті: нерозуміння та зневіру з боку рідних, аб’юзивні стосунки, зраду. Доводилось переживати складні фінансові часи, коли не було ані квартири, ані стабільності. Але що я зрозуміла за цей час? Перше — повірте в себе! Друге — ніколи не зупиняйтеся! Третє — шукайте для себе нові можливості! 

Mariсhka Cosmetics у найближчі три роки точно буде представлена у великих торгових центрах Києва. Ми вже готуємося до експорту в Європу та США, працюємо з закордонними маркетплейсами. Наступний крок — створення франшизи, щоб наші фірмові магазини з’явилися не лише в Україні, а й за кордоном. Як бачите, я почала, попри страхи та зневіру, — тепер і ви спробуйте.

Читати далі

Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес2 дні тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство4 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство5 днів тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології1 тиждень тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...