Суспільство
В Україні збудують м’ясопереробний завод на грантові кошти
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає кредит у 12,5 млн дол. групі компаній “Нива Переяславщини” на розширення потужностей свинарства та будівництво м’ясопереробного заводу. Про це повідомляє Укрінформ.
“Кредит Банку в розмірі $12,5 млн дозволить групі компаній “Нива Переяславщини” розширити свинарські потужності та побудувати м’ясопереробний завод. МФК (Міжнародна фінансова корпорація – ред.) паралельно надає компанії кредит такого ж розміру”, – йдеться в повідомленні.
Проект передбачає отримання стимулюючого гранту в розмірі 455 тис. дол. на покриття частини вартості нових котлів на соломі та установки з переробки відходів м’ясного виробництва. Ці кошти будуть надані в рамках програми ЄБРР – FINTECC (Центр трансферу технологій та фінансів в області змін клімату), метою якої є передача технологій у сфері пом’якшення впливів кліматичних змін та адаптації до них.
Читайте також: Американська корпорація збудує завод електроніки під Ужгородом
Зазначається, що реалізація програми FINTECC почалася в Україні у лютому 2016 року. Програма FINTECC розрахована на 3 роки і підтримується грантовим фінансуванням Глобального екологічного фонду в розмірі 7 млн дол. та Інвестиційного фонду сусідства (ІФС) ЄС в розмірі 4 млн євро. Проект також передбачає грантове фінансування зі Спільного фонду технічного співробітництва Японії та ЄБРР.
Як відомо, ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні у 1993 році Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання майже 13,1 млрд євро у рамках 418 проектів.
Що варто знати про “Ниву Переяславщини”?
Група компаній “Нива Переяславщини” обробляє близько 23 тис. га. Її потужності зі зберігання зерна становлять близько 150 тис. тонн, щорічний експорт зернових – 100 тис. тонн.
У структурі групи – дев’ять свинокомплексів. Їй також належать комбікормовий завод, забійний цех і м’ясокомбінат, який випускає продукцію під ТМ “П’ятачок”.
Власником 99% акцій групи компаній є український бізнесмен Олександр Мостіпан.
Читайте також: Данія збудує в Україні м’ясопереробний завод
Група компаній “Нива Переяславщини” являє собою вертикально-інтегровану бізнес-модель бізнесу, націлену на максимізацію доданої вартості на всіх етапах: вирощування та зберігання зернових – виробництво комбікормів – відгодівля свиней – забій та м’ясопереробка – реалізація продукції ТМ “П’ятачок” у власній торговельній мережі та через дистриб’юторів.
Група компаній протягом 20 років працює на території 23 сільських рад, що входять до п’яти районів лівобережжя Київської області. Нині загальна площа в обробітку становить майже 23 тис. га. “Нива Переяславщини” володіє власним забійним цехом і цехом із виробництва м’ясної продукції.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі