Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

В Україні збережуть допомогу для ВПО: що про це відомо

Опубліковано

Уряд збереже всі видатки для внутрішньо-переміщених осіб. За соціальними видатками забезпечено виконання планових показників стовідсотково, вже профінансовано 243,2 млрд  грн.

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час конференції «Грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб».

Так, у 2024 році у держбюджеті для здійснення соціальних виплат майже 5 млн отримувачам буде спрямовано 136,5 млрд гривень.

З цього обсягу на допомогу для проживання внутрішньо переміщеним особам буде виділено 57,6 млрд грн, що більше майже у 20 разів порівняно з видатками до повномасштабного вторгнення рф.

Читайте також: Понад 70% українців виступають за рівні права для ЛГБТК+: дослідження

Ці кошти буде спрямовано на підтримку ВПО, кількість яких порівняно з 2021 роком зросла в 11 разів.

«Мінфін спільно з Урядом щодня працюють над підтримкою наших громадян та їх соціальним захистом. Це підтверджують обсяги видатків, які є другими за обсягом після видатків на оборону. Порівняно із довоєнним періодом соціальні видатки зросли в 1,5 раза і становлять понад 470 млрд гривень. Так, кількість отримувачів соціальних виплат порівняно із довоєнним періодом зросла на 40% з 3,6 млн осіб до майже 5 млн осіб», ‒ наголосив Роман Єрмоличев під час виступу.

Нагадаємо, Укрзалізниця збільшує кількість рейсів.

Фото: Слово і діло

Економіка і бізнес

На Житомирщині будують новий завод із переробки технічних конопель (ФОТО)

Опубліковано

Завод створюють в індустріальному парку «МаʼРижани» в селі Рижани на Житомирщині. У першу лінію проєкту інвестували близько 25 мільйонів доларів. У березні-квітні на заводі планують почати виробництво натуральних волокон та костриці.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Обладнання нового заводу

Техніку для заводу закупили із застосуванням нульової ставки ПДВ та ввізного мита. Як вказує Кисилевський, з урахуванням масштабу проєкту це суттєва форма державної підтримки. Цією пільгою зможуть скористатися й інвестори наступних етапів переробки коноплі.

Індустріальний парк «МаʼРижани» охоплює 28 гектарів — територію колишнього заводу з переробки льону. До парку вже провели енергетичні потужності та водопостачання.

Читайте також: Україна транспортуватиме водень до ЄС через новий «Водневий коридор»

Перший етап проєкту

Компанія «Ма’Рижани Хемп Компані», яка керує індустріальним парком, самостійно організувала вирощування та збирання першого врожаю технічних конопель на площі 700 гектарів. Уже з наступного року компанія планує збільшити ці площі до 1200 гектарів, а також залучити до проєкту 500–600 гектарів земель фермерів Житомирщини.

Хоча вирощування технічної коноплі вимагає ліцензування та перебуває під ретельним контролем правоохоронних органів, цей бізнес залишається прибутковим.

Прогнозують, що за перший рік роботи новий завод у Рижанах забезпечить роботою 200 жителів Житомирщини та переробить 4,5 тисячі тонн сировини. У наступні роки кількість робочих місць зросте до 700, а обсяги переробки досягнуть 12 тисяч тонн.

Читайте також: Американська оборонна компанія відкрила офіс у Києві і тренуватиме українських військових

Що можна виготовляти з технічних конопель

Майже все волокно з першого врожаю вже законтрактовано. Представники покупців із Франції та Бельгії відвідали Рижани та особисто оцінили якість сировини. Українську конопляну тканину використовуватимуть для створення преміального одягу від провідних європейських дизайнерів. Окрім цього, технічні коноплі можна застосовувати у виробництві:

  • постільної білизни;
  • канатів;
  • парусини;
  • брезентів;
  • спеціального паперу для друку грошей тощо.

«Виробництво волокна — масштабний, але лише перший етап переробки. Наступний етап — виробництво пряжі. Він також потребуватиме інвестицій обсягом близько 25 мільйонів доларів. Якщо ж говорити про вихід на виробництво тканини з коноплі, то це виведе загальну вартість проєкту на рівень 100-120 мільйонів доларів. Власники індустріального парку відкриті для діалогу з потенційними інвесторами в ці наступні переділи»‚ — написав Дмитро Кисилевський.

Нагадаємо, що німецька компанія Knauf придбала нове родовище на Тернопільщині.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Кисилевського

Читати далі

Економіка і бізнес

«Нова пошта» долучилася до програми «Плюси»: які переваги для військових

Опубліковано

До програми підтримки військових у застосунку «Армія+» долучилася компанія «Нова пошта». Вона стала третім бізнес-партнером проєкту.

Про це повідомили в Міністерстві оборони.

Що пропонують військовим

Військовослужбовці зможуть відправляти та отримувати посилки у прифронтових відділеннях до 30 кілограмів за одну гривню.

Для цього необхідно згенерувати штрихкод у застосунку «Армія+» і показати його операторові відділення. Загалом за місяць можна створити до трьох штрихкодів. Пропозиція діє у п’яти областях: Сумській, Харківській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській.

«”Нова пошта”, так само як і військові, розуміє — кожна секунда зараз на вагу золота. Особливо у доставці цінних, необхідних і символічно важливих речей для захисників й захисниць. Генератор, “мавік” або навіть милий серцю дитячий малюнок. Головний принцип “Плюсів” — бути теплим, людяним сервісом для військових. І цей принцип стовідсотково збігається із принципами “Нової пошти”. Тому ми раді, що вони доєдналися до нашої програми», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Читайте також: Київська команда виграла на масштабному хакатоні від NASA

Програма підтримки «Плюси»

Програму в «Армія+» запустили в грудні 2024 року для того, аби надавати військовим спеціальні пропозиції на товари та послуги. Першими партнерами програми стали «Укрзалізниця» із квитками зі спецрезерву та «Укрнафта» зі знижками на пальне і меню.

Нагадаємо, що за 2024 рік Міноборони кодифікувало близько 40 зразків стрілецької зброї та гранатометів.

Фото обкладинки: пресслужба НП

Читати далі

Економіка і бізнес

На Центральному вокзалі Києва відкрили інклюзивне відділення Ощадбанку

Опубліковано

У переході між Центральним і Південним вокзалами, поруч з ескалатором, відкрили нове інклюзивне відділення Ощадбанку. Завдяки ліфту на першому пероні до нього легко дістатися людям на кріслах колісних та іншим маломобільним групам населення.

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Як це стало можливим

Ощадбанк виграв площу для відділення на аукціоні Prozorro.Продажі, запропонувавши ціну, що перевищила стартову вдвічі. Відділення реалізоване в рамках програми «Моя безбар’єрність» та відповідає державним стандартам інклюзивності.

У новому просторі передбачили:

  • занижену зону для обслуговування клієнтів;
  • банкомат із голосовим модулем;
  • тримачі для милиць;
  • інформаційний стенд зі шрифтом Брайля.

Читати також: На кордоні з Польщею «Укрзалізниця» облаштувала оновлений пункт пропуску

Графік роботи відділення

  • Щодня: 7:00–21:30;
  • зона самообслуговування: працює цілодобово.

Навіть за відсутності електропостачання клієнти зможуть отримувати фінансові послуги.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали.

Фото: «Укрзалізниця».

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес4 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...