Суспільство
В Україні заснували кінофестиваль фільмів, знятих під час російсько-української війни
В Україні заснували новий кінофестиваль — Cinema for Victory, де показуватимуть фільми, зняті під час російсько-української війни.
Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.
Мета кінофестивалю Cinema for Victory полягає у популяризації документального кіно, створеного під час російсько-української війни.
Зазначається, що воєнна кінодокументалістика – свідоцтво активного спротиву українців, героїзму захисників і захисниць та безпрецедентного об’єднання українського суспільства заради протистояння ворогу.
Читайте також: «Я піду в далекі гори». 13 українських фільмів про наші Карпати – радять ШоТам і Такфлікс
Цьогоріч кінофестиваль пройшов 23-25 лютого та був зосереджений на стрічках, які документують воєнні злочини росіян, фіксують свідчення про війну через реальні історії українців. Поширення документальних фільмів, створених під час війни, протидіє пропаганді російських загарбників на території України та в світі, виступає потужним аргументом для світової аудиторії в адвокації України.
Основні завдання кінофестивалю – підтримка уваги до війни в Україні, документування злочинів росії проти українців, відзначення документалістів, які засобами кіно доводять необхідність потужної і тривалої підтримки України міжнародними партнерами.
Кінофестиваль Cinema for Victory – платформа для інформаційного спротиву російській агресії, майданчик для розвитку контенту воєнного часу, об’єднання зусиль і обміну досвідом для кіноспільноти, посилення взаємодії між цивільними та військовими, що сприятиме мотивації, підтримці бойового духу на шляху до української перемоги.
Cinema for Victory прагне популяризувати для широкого загалу й підтримати обдарованих кіномитців, розкрити їхню творчу індивідуальність і потенціал, створити умови для обміну досвідом та здобутками.
Нагадаємо, український документальний фільм «Правило двох стін» отримав нагороду на кінофестивалі у Нью-Йорку.
Фото: Cinema for Victory/Facebook.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі