Технології
В Україні запустили запис до школи на блокчейні
Дрогобицька міська рада почала тестувати запис в середні навчальні заклади міста на основі технології блокчейн. Про це повідомив керівник проєкту Станіслав Гайдер, пише Економічна правда.
Всі заявки батьків, які хочуть записати своїх дітей до навчальних закладів міста, вносяться в базу даних, захищену від фальсифікацій.
“Всі заяви до перших класів, які подані станом на березень вже внесені, а наступні заяви батьки можуть вносити і перевіряти самостійно. У квітні плануємо впровадити таку ж базу по дитячих садках, саме зараз відбувається тестування системи”, – розповів Гайдер.
Навіщо це потрібно?
Така система надійно захищає персональні дані батьків і дітей.
“Ми відновлюємо довіру до місцевого самоврядування, оскільки з цією системою ми усуваємо корупційні ризики: директор школи надає освітні послуги, а не приймає рішення, хто потрапить в клас, а хто – ні”, – додав Гайдер.
Читайте також: В Україні запустять першу в світі блокчейн-біржу для аграріїв
Відділ інформаційних технологій та аналізу виконкому Дрогобицької міської ради розробляє дорожню карту використання технології блокчейн і в інших сферах міста, які знаходяться у віданні місцевого самоврядування. Зокрема, планується перевести на технологію блокчейн реєстрацію заяв на отримання земельних ділянок, реєстр комунального майна, договорів і інше.
Що таке блокчейн?
Блокчейн походить від англ. blockchain (block chain), що дослівно означає “ланцюжок блоків”. Іншими словами – це база даних, яка зберігається одночасно на безлічі комп’ютерів. Нові блоки в цій базі-ланцюжку створюються постійно.
Кожен новостворений блок містить групу впорядкованих записів (транзакцій), що накопичилися за останній час, а також заголовок. Коли блок сформований, він перевіряється іншими учасниками мережі і потім, якщо всі згодні, під’єднується до кінця ланцюжка. Як тільки це сталося, внести в нього зміни вже неможливо.
Читайте також: Нацбанк завершив розробку українського аналогу біткоїна
Крім нової інформації блок також зберігає в зашифрованому вигляді дані про попередні блоки. А база автоматично оновлюється на всіх підключених до системи комп’ютерах.
Нагадаємо, Дрогобич – звичайне місто на Львівщині, де проживає близько 100 тисяч людей. Але воно повністю “прозоре” для громадськості. Тут вже два роки успішно реалізовується проєкт «Дрогобич – Smart City». Чиновниками у місті можна керувати онлайн, не відкладаючи домашніх справ.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі