Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили телеканал для окупованих територій: що показують?

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні презентували державний телеканал «ДІМ» для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, на якому транслюватимуть переважно розважальний контент.

Про це пише ІА «Вчасно».

Зазначається, що під час презентації стало відомо, що телеканал вже мовить на окуповані території у тестовому режимі.

Виконувачка обов’язків генерального директора нового телеканалу Юлія Островська наголосила, що головна мета – це донести основний меседж: Україна – наш спільний дім, де б ми не жили, в якій частині нашої єдиної країни – на сході чи на заході – ми єдині.

Відомо, що контент для телеканалу надали українські медіагрупи. Автори нового каналу для окупованих територій сподіваються, що через два роки канал зможе виробляти свій медіа-продукт.

Які цілі

Формат каналу — розважально-інформаційний.

Серед основних цілей телеканалу:

  • створення джерела об’єктивної інформації про Україну;
  • розвінчання міфів пропаганди про Україну;
  • пробудження відчуття єдності.

Про контент

Водночас заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко розповів, що новий телеканал транслюватиме найкращі продукти, вироблені на вітчизняному телевізійному ринку.

За його словами, достукатися до аудиторії просто новинним контентом неможливо. Тому переговорили з усіма великими гравцями телевізійного ринку в Україні і домовилися, що вони разом працюватимуть, щоб доносити сигнали до тимчасово окупованих територій.

Читайте також: Героїчні історії українців стали відомі мільйонам людей

Ідеться про серіали, розважальні ток-шоу, наприклад, футбольні матчі чи спортивні трансляції. У планах – запуск інших форматів, зокрема ранкового шоу.

Раніше повідомлялося, що на першому етапі канал об’єднає українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кіна виробництва провідних українських медіагруп, а також інформаційне мовлення власного виробництва.

Про намір створити в Україні світовий російськомовний канал, який має посилити позиції держави в інформаційній боротьбі, заявляли влітку.

Читайте також: П’ятеро ветеранів АТО стали героями нової інформаційної кампанії в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Литві замість російських телепередач показуватимуть українські.

Як ми писали раніше, запустили проєкт-антизраду про Закарпаття.

Підтримай ШоТам

Суспільство

Українські науковці виявили речовини, що допоможуть запобігти запаленню легень під час Covid-19

Опубліковано

Підтримай ШоТам

Українські науковці з Інституту молекулярної біології і генетики та Інституту фізіології імені О.О. Богомольця виявили речовини, що можуть впливати на розвиток гострого запалення легень під час коронавірусу.

Про це повідомили в Інституті молекулярної біології і генетики Національної академії наук України у фейсбуці.

За словами науковців, підібрані сполуки є перспективними для створення медичних препаратів, які рятуватимуть від найнебезпечнішого наслідку Covid-19 – гострого респіраторного дистрес-синдрому (запального ураження легень).

Вони впливають на фермент клітин крові — нейтрофільних гранулоцитів та блокують розвиток запального процесу.

Фермент гранулоцитів називається протеїнкіназа С бета. Він є ключовим для роботи нейтрофільних позаклітинних пасток, які здатні вловлювати та затримувати мікроби.

“Коли в наш організм потрапляє інфекція, гранулоцити вибухають, викидаючи в позаклітинний простір своє ядро, тобто ДНК. Нейтрофільні пастки — це сіті, сплетені з ДНК загиблих клітин крові”, – пояснили спеціалісти.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Проте під дією коронавірусу гранулоцити схильні до “масового самовбивства”. Тобто нейтрофільних позаклітинних пасток, які мали б захистити організм, утворюється так багато, що вони призводять до його саморуйнування.

Упродовж майже півтора року науковці підібрали кілька сполук, які здатні пригнічувати здатність гранулоцитів до неконтрольованого утворення нейтрофільних позаклітинних пасток. Вони провели комп’ютерне моделювання для пошуку сполук із потрібною біологічною активністю та синтезували спрогнозовані сполуки.

Зрештою від тестування на ізольованих лейкоцитах вчені перейшли до серії експериментів на живих організмах.

Нагадаємо, документальний фільм про роботу рівненських медиків виклали онлайн.

Головне фото: szru.gov.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

Пенсіонер відкрив музей іграшок на Чернігівщині (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

“Ляльки не для хлопців. Цяцьки для дітей”, — казали вони.

Цей пенсіонер із Чернігівщини мав на увазі такі стеотипи. У своєму смт на кордоні з Білоруссю він заснував цілісінький музей ляльок. Та інших іграшок, яких тут уже понад 5000!

Після 20 років роботи кухарем Сергій Олексійович пішов на пенсію не з власної волі. Підпав під скорочення, але рук не опустив. Разом із сином він розробив проєкт розвитку туризму в їхньому районі.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Захистив його і дістав 40 000 грн на відкриття нового музею. Сюди засновник переніс свою рекодну для України колекцію порцелянових ляльок: 2500. А ще тут є ретроіграшки — деяким понад 150 років!

“Я впав у дитинство, але мене це не засмучує. Навпаки, мені подобається! Друзі й рідні привозять іграшки з усіх куточків світу. ” – Сергій Коноваленко.

З усіх куточків світу до музею приїздять і відвідувачі, а Сергій Олексійович дарує їм на згадку ляльки-мотанки, зроблені власноруч.

“Мій музей — це моє життя. Обожнюю приносити людям хвилини щастя, коли вони поринають у своє дитинство” – Сергій Коноваленко.

Нагадаємо, на честь української диригентки створили ляльку Барбі.

Підтримай ШоТам

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили електронну систему для соціальних виплат і адмінпослуг

Опубліковано

Підтримай ШоТам

В Україні презентували Єдину інформаційну систему соціальної сфери, яка покликана спростити процес отримання адміністративних послуг соціальної сфери.

Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.

Зазначається, що не треба буде збирати десятки папірців та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії. А державі вона дозволить формувати ефективну соціальну політику.

Запуск системи назвали революцією у сфері соціального захисту.

В основі лежить Єдиний соціальний реєстр, створений замість десятка не пов’язаних між собою реєстрів та інформаційних систем. В ньому міститься інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.

Поступово до Єдиного реєстру увійдуть всі види соціальних виплат – від пенсій та субсидій до виплат по малозабезпеченості і допомоги по безробіттю. До неї також будуть включені всі 125 адміністративних послуг соціального характеру, які сьогодні передбачені.

Читайте такожМакіяж без рук і марафон на протезі. П’ять історій українців, які надихають боротися та перемагати

Електронна система працюватиме у зв’язці з фронт-офісами територіальних громад, ЦНАПами та “Дією”. Невдовзі в “Дії” мають з’явитися найпопулярніші соціальні послуги, такі як отримання субсидій, призначення пенсі та послуги для переселенців.

Пілотна версія вже працює в чотирьох територіальних управліннях соціального захисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. Запуск системи на всій території України відбудеться наступного року.

Нагадаємо, Мінцифра запустила платформу, що спрощує доступ до ЦНАПів.

Головне фото: life.pravda.com.ua.

Підтримай ШоТам

Читати далі