Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запустили сервіс, що перераховує гроші за правильне водіння

Опубліковано

В Україні запустили мобільний додаток, що перераховує водієві гроші за безпечний рух, зокрема програма аналізує поведінку на дорозі водія і за добре водіння повертає гроші на страхування до 18%.

Про це пише Delo.ua з посиланням на розробника мобільного додатка «Штрафи UA».

Як працює

За інформацією, новий сервіс працює на базі додатку, що давно функціонує – «Штрафи UA». Він дозволяє оцінити манеру водіння конкретного водія і мотивувати його. За відповідальну поведінку водій отримує грошову винагороду – до 18% кешбек від суми страхування.

Нині послуга працює лише на IOS-платформі, але в майбутньому розробники обіцяють запуск і для гаджетів на основі Android.

Алгоритм роботи

Під час першого запуску програма пропонує зробити користувачеві 10 поїздок – на основі їхнього аналізу буде сформований перший рейтинг. Надалі він буде постійно змінюватися залежно від поведінки водія на дорозі. Від рейтингу залежатиме сума повернутих грошей на страхування.

Користуватися новою послугою просто:

  • достатньо запустити додаток,
  • натиснути кнопку «Безпечне водіння»,
  • активувати функцію аналізу,
  • натиснувши кнопку «Почати використання і авторизуватися».

Після початку поїздки система запустить у фоновому режимі моніторинг, а після завершення подорожі автоматично вирахує рейтинг.

Хто розробник

Відомо, що програму розробив стартап «Штрафи UA» за підтримки Міністерства інфраструктури України.

Розробники перемогли в конкурсі Open Data Challenge і отримали фінансову допомогу від проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у держуправлінні і послуги/TAPAS».

Засновник сервісу Денис Дмитров розповідає, що додаток «Штрафи UA» працює з 2016 року. Він відмічає, що штрафування не зменшує кількості аварій. На його думку, проблему можна вирішити, якщо надати ефективний спосіб привчити себе свідомо бути відповідальнішими. Матеріальна винагорода в цьому випадку працює краще, ніж штрафи.

Статистика

За джерелами, сервісом уже почали користуватися понад 10,5 тисяч осіб. Також вже з’явилася і перша статистика – за даними розробників, більшість водіїв (83%) перевищують безпечну швидкість, багато ж користуються телефоном під час водіння, що в половині випадків призводить до аварій.

Окрім того, розробники запустили послугу, яка показує, у яких містах та регіонах найбільш відповідальні водії. Зокрема:

  • найбільш відповідально їздять на Миколаївщині,
  • у той же час найбільше порушують на Волині.

Нагадаємо, у Кам’янці-Подільському запрацювало таксі на електрокарах.

Окрім того, у Києві запустили незвичну службу таксі на рожевих авто.

Суспільство

МОН пояснило, як відбуватиметься вступ до аспірантури в 2024 році

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України повідомляє вступникам про ключові аспекти вступної кампанії до аспірантури. Вона відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Таке рішення діє відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024.

Про це повідомляється на сайті Міністерства.

Особливості вступу в 2024 році

Абітурієнт має:

  • надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), складеного у 2023 або 2024 році, де оцінка за тест з іноземної мови має становити не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів;
  • дані про результати ЄВІ будуть внесені до картки фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Читати також: “Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Календарний план, програми та ЄВІ – єдині вступні форми як для вступників магістратури, так і аспірантури. Ознайомитися з деталями можна за покликанням.

Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF, DALF), що підтверджують знання мови на рівні не нижче ніж B2, звільняються від іспиту з іноземної мови.

Зазначені сертифікати розглядаються як еквівалент вступного іспиту з іноземної мови на найвищий бал, інформація про міжнародний сертифікат також буде внесена до ЄДЕБО. Такі вступники можуть проходити інші вступні випробування до аспірантури і не складають ЄВІ.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: МНТУ

Читати далі

Суспільство

“Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Опубліковано

Поповненням бібліотеки наших воїнів займається київська книгарня “Сяйво книги” спільно з проєктом МКІП “Книга на фронт”.

Як получитися?

  1. Виберіть у книгарні книги, які хочете відправити захисникам. Ви можете також принести свою книжку, головне, щоб вона була сучасна, українською мовою та у гарному стані.
  2. Напишіть у книжці слова подяки українським героям!
  3. Залишіть подарунок для захисника чи захисниці у книгарні “Сяйво книги”, що знаходиться за адресою: Велика Васильківська, 6.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Також ми повідомляли, що в Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових.

Читати далі

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: