Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні запустили сайт із вимірювання швидкості інтернету

Опубліковано

Міністерство цифрової трансформації запустило сайт, що дозволяє виміряти швидкість інтернету та залишити відгук про його якість. на основі цього згодом створять мапу покриття країни інтернетом. Про це повідомляє пресслужба Міністерства у Facebook.

Яка реальна картина

Міністерство у найближчі 5 років прагне забезпечити 100-відсоткове покриття населених пунктів та їхніх соціальних об’єктів високошвидкісним інтернетом.

“Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні. Наше завдання – виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де взагалі немає покриття, наскільки соціальні об’єкти у регіонах мають доступ до інтернету. Для цього ми використовуємо усі наявні джерела – дані офіційної статистики, інформацію регулятора, профільних асоціацій, технічні дані”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: 4G у метро Києва: коли з’явиться і на яких станціях

Сайт дозволить мешканцям України доєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої мапи інтернету України. 

“Це – наш перший крок, надалі буде постійно розвиватись та наповнюватись новою інформацією”, – заявили у відомстві.

Як долучитися?

На сайті кожен може розповісти, чи є у нього інтернет та з якою швидкістю він працює.

Швидкість з‘єднання визначається автоматично, достатньо лише зайти на сайт та пройти спідтест зі свого комп’ютера чи смартфону. Це можна зробити як анонімно, так і залишивши свої дані.

Крім цього, Мінцифри зібрала офіційну статистику щодо підключення до інтернету українських шкіл та прагне за допомогою сайту, цю інформацію перевірити.

“Вчителі, учні, батьки, а також оператори інтернету, можуть залишити на сайті свій відгук про реальну ситуацію з інтернетом у школах. Наше завдання – провести інтернет у заклади, де взагалі немає доступу, та забезпечити високу швидкість з’єднання в школах, які вже підключені до мережі”, – зазначає пресслужба Мінцифри.

Міністерство і надалі збиратиме офіційну статистику щодо підключення соціальних об’єктів до інтернету.

“На черзі – лікарні, відділки поліції, бібліотеки тощо. І цю інформацію ми також плануємо перевірити, як і дані щодо підключення у школах”, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

Технології

За місяць роботи у застосунку «Армія+» подали 4000 рапортів — інфографіка

Опубліковано

200 тисяч військових успішно пройшли авторизацію у застосунку «Армія+» з моменту запуску, а за місяць роботи у війську через застосунок користувачі подали 4000 рапортів.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

За інформацією Міноборони, щодня в «Армія+» реєструється в середньому до 10 тис. захисників і захисниць. Крім того, обробляється дві тисячі запитів на оновлення даних від військовослужбовців, у яких виникли труднощі з авторизацією.

Інфографіка: Міноборони

Наразі  функції «Армія+» доступні для військовослужбовців Збройних сил України та Державної спеціальної служби транспорту України. Згодом застосунок буде масштабований на всі Сили оборони.

Читайте також: Які функції матиме новий додаток для військових Армія +

«Місяць тому я разом із сотнями гостей, зокрема із інших країн, вперше із захопленням побачила, як двоє військовослужбовців за дві хвилини створили та погодили перший в історії України електронний рапорт. Сьогодні вже двісті тисяч військових можуть використовувати можливості Армія+. Далі — більше. Оновлення та новий функціонал із врахуванням відгуків та коментарів від військовослужбовців. Армія+ стає інструментом змін у війську, щоб далі ці зміни зокрема болюче відчув на собі ворог», — зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

«Армія+» дозволяє військовослужбовцям генерувати унікальний номер військовослужбовця під назвою Армія ID, створювати, подавати і погоджувати  електронні рапорти та проходити опитування.

Інфографіка: Міноборони

Нагадаємо, 8 серпня в Україні запрацював електронний застосунок «Армія+».

Фото: «Армія+»

Коментарі

Читати далі

Технології

У лікарні на Волині встановлюють сонячну електростанцію: як це працюватиме

Опубліковано

На даху пологового відділення почали монтувати сонячну електростанцію (СЕС). Це зробить заклад більш енергонезалежним та забезпечить електрикою під час ймовірних відключень узимку.  

Про це повідомили у громадській організації «Екодія». 

Електростанція матиме потужність 20 кВт й вироблятиме до 24000 кВт-год електроенергії на рік. СЕС буде оснащена акумуляторами на 10,6 кВт-год, які зберігатимуть енергію вночі або під час перебоїв у центральній мережі.  

«Цей проєкт не лише забезпечить лікарню стабільним джерелом енергії, але й сприятиме екологічному розвитку регіону, а також надасть приклад іншим громадам щодо можливостей впровадження відновлюваних джерел енергії», — зазначила Дарина Ярошовець, фахівчиня з енергетичної політики «Екодії». 

Фото: «Екодія»

Читайте також: В Україні з’явиться перше енергонезалежне місто

Як говорить фахівчиня, обрана СЕС у майбутньому дозволить налаштувати роботу станції за механізмом «net billing». Це означає, що генеровану енергію можна буде використовувати для власних потреб, а надлишок відправляти у зовнішню мережу. Якщо лікарня буде споживати менше енергії, аніж виробляє, то надлишок можна передати в мережу ПрАТ «Волиньобленерго» й отримати фінансову компенсації за тарифом.

Лікарня Нововолинська є однією з найбільших медичних установ у регіоні. За даними медиків, у 2023 році тут надали допомогу близько 165 тисячам пацієнтів, а за перші 6 місяців 2024 року — понад 88 тисячам. За 2023 рік у цій лікарні народилися 442 дитини, а за шість місяців цього року — 182 дитини.

Проєкт із забезпечення лікарень СЕС реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами «Energy Act for Ukraine» і «RePower Ukraine». Він проходить у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України». Ініціативу виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Місто Нововолинськ обрали серед понад 600 заявок. У планах громадських організацій — встановити подібні електростанції ще в 14 громадах. 

«Екодія» працює над питанням трансформації вугільних регіонів уже шість років та встановлює СЕС саме у шахтарських громадах.  Наступним містом, де встановлять сонячну електростанцію, стане Червоноград Львівської області.

Нагадаємо, у серпні заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук повідомила, що до кінця наступного року на всіх громадських будівлях будуть встановлені сонячні панелі із системами зберігання енергії.

Коментарі

Читати далі

Технології

Стало відомо, скільки пар подали онлайн-заяву на реєстрацію шлюбу через «Дію»

Опубліковано

Через застосунок «Дія» з моменту запуску послуги шлюб онлайн, зареєстровано понад 1200 пар. Окрім цього, понад 416 000 освідчилися в коханні одне одному та 49 000+ отримали омріяне «Так».

Такі дані оприлюднили у «Дії».

Головною перевагою послуги є те, що військовослужбовці мають змогу одружитися просто на позиціях або зробити інноваційну пропозицію руки та серця.

Читайте також: У «Дії» зʼявилося три нових документи: які саме

«Соцмережі наповнені цифровим коханням та найщирішими сповідями про любов. Бо українці зробили трендом сервіс у Дії — шлюб онлайн. Дія запустила справжню цифрову революцію, яка долає відстань та кордони. Тож українці, не зупиняйтеся! Дякуємо за вашу любов, кожну сториз, пост та твіт. А ми полетіли цифровізувати далі», — повідомили у «Дії».

Скриншот: телеграм-канал Михайла Федорова

Нагадаємо, раніше ми писали, як подати заяву про шлюб у «Дії».

Фото: «Дія»

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: