

Економіка і бізнес
В Україні запустили «Кіберакселератор» для малих і середніх ІТ-компаній
Почав працювати «Кібераселератор», завдяки якому малий та середній технологічний бізнес отримає допомогу в розробці продуктів і послуг з кібербезпеки та їх просуванні на українському та глобальному ринках.
Про це пише Аin.ua.
Набір у програму відкрито до 23 травня.
Зазначається, що експерти проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» (USAID Cybersecurity Activity) близько півроку працюють над дослідженням ринку кібербезпеки в Україні, і вже поділились деякими висновками.
Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули
Так, обсяг внутрішнього ринку кібербезпеки за 2019 рік становить близько 100 млн доларів. Половина цієї суми – це закупівлі держсектору і державних підприємств, основну частку яких складають закупівлі hardware-продукції.
Завдяки глибинним інтерв’ю з представниками сектору команда визначила ключові напрями розвитку галузі кібербезпеки. Це державно-приватні проєкти розбудови інфраструктури кібербезпеки, аутсорс і аутстаф послуги з кіберзахисту, а також кібербезпекові продукти/сервіси на експорт.

«Очікується, що глобальний ринок продуктів та послуг з кібербезпеки виросте до 250 млрд доларів через 2-3 роки. Ми допомагаємо українським компаніям в галузі кібербезпеки отримати частину цього ринку і сподіваємось, що їм це вдасться», — розповів на відкритті «Кіберакселератора» очільник проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» Тімоті Дубел.
Що таке «Кіберакселератор»
Протягом тримісячної програми «Кіберакселератора» продуктові та сервісні ІТ-компанії, які пройдуть відбір, отримуватимуть менторську підтримку та допомогу фахівців з кібербезпеки та розвитку бізнесу. Очікується, що в ході акселератора учасники розроблять чітку стратегію та бізнес-план для просування своїх рішень в галузі кібербезпеки на українському та глобальному ринках.
Подати заявку можуть і продуктові компанії (early stage & pre-seed), і компанії-аутсорсери, які вже надають чи планують надавати клієнтам послуги з кіберзахисту.
Читайте також: Панорамні вікна й сонячні батареї. Як архітектор Алекс Валентіров створив дитсадок, якому дивується світ
Серед вимог — реєстрація компанії/філії в Україні, досвід роботи на локальному ринку впродовж мінімум одного року, принаймні один фахівець з кібербезпеки та готовність команди працювати над новим продуктом/сервісом.
Команда «Кіберакселератора» планує за три роки провести через акселерацію 50 компаній в галузі кібербезпеки, групами по 10-15 команд.
Дізнатися більше про акселерацію та подати заявку на участь можна онлайн до 23 травня за посиланням.
Додаткові запитання організаторам можна поставити на Q&A івенті 20 травня (онлайн).
Довідка
«Кіберакселератор» реалізується командою SocialBoost у межах проєкту USAID Cybersecurity Activity. Партнери програми — компанії Catalisto, DAI, ISSP, VFI. Уряд
США надає всебічну підтримку Україні в галузі кібербезпеки, зокрема, через 4-річний проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», спрямований на зміцнення кіберстійкості України шляхом системних реформ, формування кадрового потенціалу України у сфері кібербезпеки, партнерства з приватним сектором.
Нагадаємо, в Україні запрацював Кіберцентр UA30 для захисту держструктур і бізнесу від кібератак.
Головне фото: niss.gov.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay