

Економіка
В Україні запустили інтерактивну мапу автобусних маршрутів
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні почала працювати інтерактивна карта автобусних маршрутів. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури.
“У сфері автобусних перевезень працює близько 20 тис. Пасажирських перевізників, які обслуговують за рік понад 100 тис. пасажирів. Більш 30-40% з них працюють в тіні. Ми думаємо, що завдяки цьому сервісу вдасться знизити цей відсоток”, – зазначили у міністерстві.

Реалізація сервісу не коштувала платникам податків ні копійки, тобто державні кошти на це витрачені не були. Карта була реалізована Агенцією журналістики даних в рамках проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги/TAPAS”.
Чим корисна ця мапа?
Мережа автобусних маршрутів — це інструмент, який показує автобусні маршрути між містами в Україні та за кордоном, розклад руху автобусів і проміжні зупинки на їхньому шляху. Карта дозволяє подивитися на автобусні перевезення цілісно, що буде корисно як пасажирам, так і перевізникам і державі. На ній поєднано інформацію з різних джерел відкритих даних. Усього на мапі реалізовано майже 4 тис. маршрутів.
Влада може візуалізувати мережу автобусного сполучення, побачити, де воно недостатнє, а де існує конкуренція.
Читайте також: В Україні до 2030 року зібрались “викорінити” маршрутки
Це допоможе відповідальним за організацію перевезень органам планувати нові маршрути та керувати мережею, що склалася. Робота службовців із перевізниками генерує дуже багато даних. Наприклад, уже зараз перевізники можуть отримати ліцензії за допомогою електронного сервісу — Кабінету перевізника. В майбутньому отримання дозволу на певний маршрут теж має стати електронною послугою. Завдяки візуалізації та зручному пошуку ці дані можуть принести користь державі.
Бізнесу проект дозволить отримати швидку та детальну інформацію про ринок перевезень. Ця інформація потрібна для того, щоб планувати підприємницьку діяльність, розширюватися й шукати нові можливості для росту. Адже за допомогою мапи можна визначити потенційні нові маршрути, конкуренцію на вже існуючих та прогнозувати орієнтовний час проведення нового тендера, що є особливо актуальним для міжнародних перевезень. Після спрощення візового режиму з Європейським Союзом велика кількість українців почала подорожувати за кордон. Автобуси — найдешевший транспорт із найбільш розгалуженою мережею для таких поїздок, і кількість пасажирів тільки зростатиме. Бізнесу потрібно реагувати на попит пасажирів, що зростає.
Читайте також: Ліцензію маршрутки тепер можна перевірити за фотографією
Для пасажирів цей інструмент може бути корисним з кількох причин. По-перше, він пропонує офіційну інформацію про автобусні маршрути, проміжні зупинки та розклади. Це дозволить пасажирам планувати поїздки, що особливо актуально для подорожей на великі відстані та за кордон, а також в незнайомі куточки України.
Окрім того, користувачі зможуть побачити, хто саме обслуговує їхній маршрут, і яким автопарком володіє перевізник. Також можна дізнатися про власників дозволів на перевезення та термін їх дії. Керуючись міркуваннями безпеки та законності, громадяни можуть у співпраці з владою наполягати на здійсненні перевезень добросовісними компаніями, які отримали усі необхідні документи та мають якісні транспортні засоби.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українське креативне агентство Idealers оголосило грант на 15 000 доларів для українських стартапів та малого і середнього бізнесу.
Про це компанія повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
Команда обере 10 стартапів і представників інноваційного малого і середнього бізнесу та запросить на пітчинг до UNIT.City. Розглядається також участь онлайн.
Читайте також: «Я не можу опускати руки». Дружина захисника «Азовсталі» відкрила у Львові квіткову крамницю
У фіналі журі обере трьох переможців. Залежно від результату аналізу бізнесу, креативне агентство розробить для переможців одну з послуг безкоштовно:
- бренд-стратегію;
- брендинг;
- комунікаційну стратегію;
- рекламну кампанію.
Хто і як може взяти участь у відборі?
- ⁃ український стартап, який пройшов етап MVP та має готову продукцію;
Як подати заявку?
- заповнити заявку на сайті до 21 серпня.
Нагадаємо, український стартап YouScan отримав $2 млн інвестицій.
Також українська IT-компанія Grammarly відкриває хаб у Берліні та запрошує на роботу українців.
Фото: facebook.com/idealers.agency.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На українську ТЕС прибули перші 39 вагонів вугілля з Австралії.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики України.
Усього в Україну має бути доставлено 79 тис. тонн вугілля, наданого в рамках гуманітарної допомоги від австралійського уряду.
У міністерстві подякували уряду Австралії за підтримку та внесок у надійне енергопостачання України цього опалювального сезону, який буде найважчим за останні десятиліття.
Читайте також: Окупанти знищили наш бізнес у Маріуполі, а ми відродили його у Львові. Історія засновників ресторану суші Bluefin

Нагадаємо, Австралія на рік скасувала мита на товари з України.
Фото: facebook.com/minenergoUkraine.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Харківське підприємство Staleks, яке власники перевезли до Вінниці, забезпечило роботою понад 180 людей.
Про це повідомив у фейсбуці заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.
Він відзначив, що на підприємстві виробляють та пропонують чималий асортимент продукції: манікюрні ножиці, пушери, лопатки, пінцети для вій, педикюрні тертки. Зовсім скоро тут запустять в роботу ще й виробництво стоматологічних інструментів, відповідне обладнання вже перевезли. Поки шукають спеціалістів, які будуть працювати за станками.
Підприємство стало одним з перших, що релокувалося до Вінницької громади через повномасштабну війну. Тепер, через п’ять місяців, це одне з підприємств, яке створило найбільше робочих місць.
Разом із підприємством до Вінниці переїхали 100 фахівців. Також завод забезпечило роботою 83-х вінничан.
Читайте також: «У нас працюють переселенці, а своїх годуємо безкоштовно». Маріупольці відкрили в Києві «Шаурму на вугіллі»
Довідка
Завод Staleks спеціалізується на виробництві інструментів та аксесуарів для сфери краси. Асортимент компанії нараховує понад 50 номенклатурних видів: від професійного манікюрного інструменту до шкіряних аксесуарів.
Через ракетні удари та постійні обстріли Харкова, керівництво підприємства вирішило евакуювати свій бізнес і переїхати у безпечніший регіон. У березні обрали Вінницю для перевезення своїх потужностей. На місці підприємству допомогли з підбором приміщення, житлом для співробітників. Упродовж квітня підприємство власними силами перемістило обладнання з Харкова до Вінниці та розпочало налагодження виробничого процесу.
Нагадаємо, переселенці запустили на Полтавщині виробництво крафтових сирів.
Також ми повідомляли раніше, учитель з Херсона переїхав до Дніпра і заснував онлайн-школу з фізики.
Фото: presspoint.in.ua.