Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
ec2d162bafc3c653dcb7 e1559727117696 ec2d162bafc3c653dcb7 e1559727117696

Економіка

В Україні запустили інтерактивну мапу автобусних маршрутів

Опубліковано

В Україні почала працювати інтерактивна карта автобусних маршрутів. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури.

“У сфері автобусних перевезень працює близько 20 тис. Пасажирських перевізників, які обслуговують за рік понад 100 тис. пасажирів. Більш 30-40% з них працюють в тіні. Ми думаємо, що завдяки цьому сервісу вдасться знизити цей відсоток”, – зазначили у міністерстві.

Реалізація сервісу не коштувала платникам податків ні копійки, тобто державні кошти на це витрачені не були. Карта була реалізована Агенцією журналістики даних в рамках проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послуги/TAPAS”.

Чим корисна ця мапа?

Мережа автобусних маршрутів — це інструмент, який показує автобусні маршрути між містами в Україні та за кордоном, розклад руху автобусів і проміжні зупинки на їхньому шляху. Карта дозволяє подивитися на автобусні перевезення цілісно, що буде корисно як пасажирам, так і перевізникам і державі. На ній поєднано інформацію з різних джерел відкритих даних. Усього на мапі реалізовано майже 4 тис. маршрутів.

Влада може візуалізувати мережу автобусного сполучення, побачити, де воно недостатнє, а де існує конкуренція.

Читайте також: В Україні до 2030 року зібрались “викорінити” маршрутки

Це допоможе відповідальним за організацію перевезень органам планувати нові маршрути та керувати мережею, що склалася. Робота службовців із перевізниками генерує дуже багато даних. Наприклад, уже зараз перевізники можуть отримати ліцензії за допомогою електронного сервісу — Кабінету перевізника. В майбутньому отримання дозволу на певний маршрут теж має стати електронною послугою. Завдяки візуалізації та зручному пошуку ці дані можуть принести користь державі.

Бізнесу проект дозволить отримати швидку та детальну інформацію про ринок перевезень. Ця інформація потрібна для того, щоб планувати підприємницьку діяльність, розширюватися й шукати нові можливості для росту. Адже за допомогою мапи можна визначити потенційні нові маршрути, конкуренцію на вже існуючих та прогнозувати орієнтовний час проведення нового тендера, що є особливо актуальним для міжнародних перевезень. Після спрощення візового режиму з Європейським Союзом велика кількість українців почала подорожувати за кордон. Автобуси — найдешевший транспорт із найбільш розгалуженою мережею для таких поїздок, і кількість пасажирів тільки зростатиме. Бізнесу потрібно реагувати на попит пасажирів, що зростає.

Читайте також: Ліцензію маршрутки тепер можна перевірити за фотографією

Для пасажирів цей інструмент може бути корисним з кількох причин. По-перше, він пропонує офіційну інформацію про автобусні маршрути, проміжні зупинки та розклади. Це дозволить пасажирам планувати поїздки, що особливо актуально для подорожей на великі відстані та за кордон, а також в незнайомі куточки України.

Окрім того, користувачі зможуть побачити, хто саме обслуговує їхній маршрут, і яким автопарком володіє перевізник. Також можна дізнатися про власників дозволів на перевезення та термін їх дії. Керуючись міркуваннями безпеки та законності, громадяни можуть у співпраці з владою наполягати на здійсненні перевезень добросовісними компаніями, які отримали усі необхідні документи та мають якісні транспортні засоби.

Економіка

10% за товар: “Український кешбек” від держави може зʼявитися вже влітку

Опубліковано

Програма “Український Кешбек”, ініційована Президентом України, може розпочати свою роботу вже цього літа. Завдяки співпраці з партнерами, уряд та Офіс Президента активно працюють над реалізацією цього проєкту.

Про це повідомляє Forbes.

Про програму

Програма “українського кешбеку”, що передбачає повернення покупцеві частини коштів, сплачених за вироблені в Україні товари, ймовірно запрацює влітку. Вже понад місяць над ідеєю, озвученою президентом Володимиром Зеленським наприкінці лютого, працюють Офіс президента (ОП) та уряд. До програми залучений й український бізнес, як, наприклад Monobank.

Читати також: Українскький стартап отримав $5 млн інвестицій та оголосив про партнерство з американською компанією

Рівень реалізації

За словами заступника голови Офісу президента Ростислава Шурми, програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас остаточно ухвалити програму Кабмін може до кінця березня. Перші особи держави обіцяють, що державний кешбек запрацює цього року. 

Як це буде працювати

“Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку”, – пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.

Нагадаємо, що в Києві пройде виставка мистецьких робіт автора барельєфів у метро.

Фото: Зроблено в Україні

Читати далі

Економіка

Україна може отримати вдвічі більше боєприпасів з «чеської ініціативи»

Опубліковано

У Чехії заявили, що можуть знайти та надати Україні 1,5 мільйона боєприпасів. Це майже вдвічі більше, ніж країна обіцяла раніше.

Про це сказав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в інтерв’ю Bloomberg.

Він повідомив, що Чехія може надати значно більше, ніж спочатку анонсували. Міністр зазначив, що кількість снарядів може досягти 1,5 мільйона.

Читайте також: На Київщині та Харківщині продовжують відновлювати зруйновану інфраструктуру

За його словами, чеська ініціатива, яка передбачала закупівлю близько 800 тисяч снарядів для України, вже приносить плоди, навіть перед тим, як постачання розпочнуться, що станеться за кілька тижнів.

“Це вже допомагає Україні вести бій краще, оскільки вони знають, що буде мати запаси свіжих боєприпасів, що змінило їхнє ставлення до використання поточних запасів”, – сказав Ліпавський.

Нагадаємо, документальний оскароносний фільм 20 днів у Маріуполі встановив рекорд з переглядів на українських стримінгових платформах у перший вікенд.

Фото: X / Jan Lipavský

Читати далі

Економіка

Уряд пояснив, як виробникам невійськових дронів отримати грант

Опубліковано

Кабінет міністрів України схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів або їх частини.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Куди ці кошти можна використовувати?

Грантові кошти можна буде спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Читати також: Vidnova Fellowship Ukraine: стипендія для активістів, що повернулися додому з-за кордону

Яка умова отримання?

Отримувач, залежно від суми гранту, повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць). Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко наголосила, що Україна надзвичайно зацікавлена в розвитку високотехнологічних виробництв і Уряд максимально налаштований допомагати таким підприємствам.

Нагадаємо, що МВФ схвалив транш фінансової підтримки обсягом 880 млн доларів для України.

Фото: Vodafone

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: