Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20181124192350 2566 e1562248512767 20181124192350 2566 e1562248512767

Суспільство

В Україні запустили флешмоб #Я_Знаю_Героя: як долучитися

Опубліковано

#Я знаю героя – флешмоб, започаткований Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), який покликаний показати, що в Україні є багато людей, які попри обставини – війну та окупацію – знаходять у собі сили не лише жити далі, досягати успіху, але й безкорисливо допомагати іншим, займатися громадською та волонтерською діяльністю.

Понад 100 захопливих історій розповіли українці у рамках соціально-інформаційної кампанії #ГероїНашихСердець. Прочитати   всі ці історії   можна в спеціальному   розділі сайту проекту.

Організатори флешмобу закликають українців брати приклад із   людей, котрі залишають свої розповіді на сайті. Зробити   це може кожен, скориставшись формою.

Що це за історії?

Більшість   історій присвячено   долі переселенців з   тимчасово окупованої частини Донбасу   чи з Криму, які активно та продуктивно   інтегруються в нові громади – створюють громадські об’єднання, які допомагають іншим, засновують нову справу або ж відкривають простори для  взаємодії неподалік від лінії розмежування.

Також є чимало й історій про українських воїнів та волонтерів, про письменників, які змушені були покинути свій дім, однак залишаються творчо активними, і навіть про дітей, які допомагають іншим. 

Про кого вже написали?

Людмила   Чаплигіна –   переселенка з   Крима, яка мусила   покинути півострів у поважному віці – їй вже понад 70 років. Вона покинула у Криму не лише бізнес – фітнес-клуб, але й доньку. На новому місці, у Кам’янці-Подільському,  вона не лише веде   фітнес-уроки   для людей старшого   покоління, але й допомагає   іншим переселенцям   із оформленням   грантів. Крім цього,   вона займається мистецтвом.

Катерина   Нечаєва мало   не з перших   днів Майдану, а   потім і з початку   війни, займається волонтерською діяльністю. Вона створила БФ «ВІЛЬНІі-ЮА», організувала навколо   себе величезну кількість людей у потужний волонтерський рух, якому довіряють і ті, хто допомагає, і ті, до кого надходить допомога.

Дар’я Касьянова з перших днів війни на повну включилася у справу порятунку мирних жителів:   передусім,   допомагала евакуювати   дітей з інтернатних закладів,   сиріт, позбавлених батьківської опіки. Загалом, завдяки їй евакуйовано 40 тисяч людей, з них – 12 тисяч дітей, у тому числі з інтернатів Донецької області.

Наталя Сосницька відкрила креативний простір у Костянтинівці – невеликому містечку на Донеччині, надихнувшись досвідом Краматорська. Тепер туди приходять молоді люди та підлітки, спілкуються між собою, разом реалізують різноманітні культурні, мистецькі та соціальні проекти. Це перший подібний заклад у місті.

З   рештою   історій від   користувачів можна   ознайомитись тут.

Проект  ГЕРОЇ НАШИХ   СЕРДЕЦЬ реалізується   за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Суспільство

У застосунку “Київ Цифровий” стартувало опитування щодо ментального здоров’я містян: що варто знати

Опубліковано

У застосунку “Київ Цифровий” запустили нове опитування про психологічний стан жителів столиці. Результати торішнього дослідження показали, що по допомогу до психологів зверталося менш як 3% киян.

Про це повідомила заступниця голови Київської міської державної адміністрації Марина Хонда.

Інше дослідження, яке проводив Центр стресостійкості Києва, показало, що для 11% послуги фахівця з ментального здоров’я занадто дорогі, а понад 7% просто не знають де їх можна отримати.  

Найчастіше опитані йшли до рідних та друзів — понад 70% та понад 50% відповідно.

Читайте також: Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Дані опитування допомогли створити нові програми та сервіси психологічної підтримки — цьогорічне дослідження допоможе визначити, чи змінився ментальний стан людей та якими способами вони зміцнюють свою стресостійкість.

Пройти опитування можна за посиланням.

Опитування триватиме до 2 травня 2024 року. 

Також киянам нагадали, що отримати безоплатну психологічну допомогу можна у:

  • КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству — 15-00 (зі стаціонарного), 044-272-15-00 (із мобільного);
  • Київ Мілітарі Хаб — 0800-300-633.

Нагадаємо, українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу.

Фото: Марина Хонда

Читати далі

Суспільство

87-річний незрячий волонтер в’яже маскувальні сітки (ВІДЕО)

Опубліковано

Незрячий волонтер пан Микола з Кривого Рогу у свої 87 вже 2 роки невтомно плете захисні сітки для воїнів. Це вже друга війна за його життя — першу він застав дитиною, коли ще міг бачити, тож запам’ятав той жах… Друга застала його в літах. І хоч втратив зір, пан Микола вдень і вночі бореться, як може, аби почути та відчути Перемогу! Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Вночі не спиться. Тихенько, робота безшумна. Діти сплять, а я тихенько на кухні в’яжу”, – розповідає волонтер Микола.

Читайте також: Для відновлення інфраструктури: Україна отримала від США модульні мости

Миколі з Кривого Рогу – 87 років. І він бореться проти росіян, попри те, що ще в молодості втратив зір… Удень та вночі плете основи для маскувальних сіток, які захищають на фронті наших воїнів. Для пана Миколи це вже друга війна у житті. Перша сталася тоді, коли він був ще дитиною та ще мав зір.

“Я все пам’ятаю і розбиті хати, й горілі машини й танки – все. І на старість теж доводиться так”, – згадує волонтер.

У 20 років пан Микола отримав хімічний опік, під час військової служби,та втратив зір. У товаристві незрячих його навчили відчувати на дотик і це вміння допомагає плести. Тож коли почалася повномасштабна війна Микола долучився до боротьби. З нитками допоміг місцевий волонтерський штаб, тому він почав наполегливо працювати. За два роки зробив понад 70 5-метрових сіток.

Після дов’язування волонтерами тканини, сітки їдуть у найгарячіші точки та маскують захисників. А в цей час у руках чоловіка вже чергові нитки, які вночі сплітаються у нову сітку.

Нагадаємо, в Україні відкрили новий завод, який виробляє безпілотники.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Києві відкриють музей ретро-автомобілів: що про це відомо

Опубліковано

Завтра, 20 квітня, у Києві відкриється музей ретро-автомобілів та техніки “Колеса Історії”. Музей знаходиться у Святошинському районі, за адресою: вулиця Малинська, 1.

Про це повідомили на сторінці фестивалю Old Car Land.  

В експозиції можна побачити понад 100 машин та мотоциклів. 

Особливість музею полягає в тому, що всі експонати “живі” та перебувають у стані “на ходу”. 

Одна частина експонатів ідеально збережена — так звані “капсули часу”, друга знаходиться у повністю оригінальному стані з помітними слідами експлуатації, а третя — ретельно відреставрована.

Читайте також: Як висловити подяку незнайомим воїнам на вулиці?

Окрім техніки, музей також пропонує відкрити для себе різноманітні артефакти, які допоможуть поглибитись в атмосферу минулих епох — це радіоприймачі та магнітофони, старовинні патефони та телевізори, більш того, деякі із них перебувають у робочому стані. 

  • Музей “Колеса Історії” буде відкритий для відвідувачів щотижня — з п’ятниці по неділю, з 10:00 до 17:00. 
  • Придбати квитки можна на сайті або безпосередньо на місці. 
  • Передбачені пільгові ціни для дітей та певних категорій громадян.

Нагадаємо, стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках.

Фото: Old Car Land

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: