Refresh

This website shotam.info/v-ukraini-zapustyly-fleshmob-ya_znaiu_heroia-iak-doluchytysia/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
20181124192350 2566 e1562248512767 20181124192350 2566 e1562248512767

Суспільство

В Україні запустили флешмоб #Я_Знаю_Героя: як долучитися

Опубліковано

#Я знаю героя – флешмоб, започаткований Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ), який покликаний показати, що в Україні є багато людей, які попри обставини – війну та окупацію – знаходять у собі сили не лише жити далі, досягати успіху, але й безкорисливо допомагати іншим, займатися громадською та волонтерською діяльністю.

Понад 100 захопливих історій розповіли українці у рамках соціально-інформаційної кампанії #ГероїНашихСердець. Прочитати   всі ці історії   можна в спеціальному   розділі сайту проекту.

Організатори флешмобу закликають українців брати приклад із   людей, котрі залишають свої розповіді на сайті. Зробити   це може кожен, скориставшись формою.

Що це за історії?

Більшість   історій присвячено   долі переселенців з   тимчасово окупованої частини Донбасу   чи з Криму, які активно та продуктивно   інтегруються в нові громади – створюють громадські об’єднання, які допомагають іншим, засновують нову справу або ж відкривають простори для  взаємодії неподалік від лінії розмежування.

Також є чимало й історій про українських воїнів та волонтерів, про письменників, які змушені були покинути свій дім, однак залишаються творчо активними, і навіть про дітей, які допомагають іншим. 

Про кого вже написали?

Людмила   Чаплигіна –   переселенка з   Крима, яка мусила   покинути півострів у поважному віці – їй вже понад 70 років. Вона покинула у Криму не лише бізнес – фітнес-клуб, але й доньку. На новому місці, у Кам’янці-Подільському,  вона не лише веде   фітнес-уроки   для людей старшого   покоління, але й допомагає   іншим переселенцям   із оформленням   грантів. Крім цього,   вона займається мистецтвом.

Катерина   Нечаєва мало   не з перших   днів Майдану, а   потім і з початку   війни, займається волонтерською діяльністю. Вона створила БФ «ВІЛЬНІі-ЮА», організувала навколо   себе величезну кількість людей у потужний волонтерський рух, якому довіряють і ті, хто допомагає, і ті, до кого надходить допомога.

Дар’я Касьянова з перших днів війни на повну включилася у справу порятунку мирних жителів:   передусім,   допомагала евакуювати   дітей з інтернатних закладів,   сиріт, позбавлених батьківської опіки. Загалом, завдяки їй евакуйовано 40 тисяч людей, з них – 12 тисяч дітей, у тому числі з інтернатів Донецької області.

Наталя Сосницька відкрила креативний простір у Костянтинівці – невеликому містечку на Донеччині, надихнувшись досвідом Краматорська. Тепер туди приходять молоді люди та підлітки, спілкуються між собою, разом реалізують різноманітні культурні, мистецькі та соціальні проекти. Це перший подібний заклад у місті.

З   рештою   історій від   користувачів можна   ознайомитись тут.

Проект  ГЕРОЇ НАШИХ   СЕРДЕЦЬ реалізується   за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Коментарі

Суспільство

На Київшині з’явиться новий ландшафтний парк «Приірпіння»

Опубліковано

На Київщині планується створення нового ландшафтного парку під назвою «Приірпіння».

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації оголосив тендер на розробку проєкту парку.

Переможець тендеру відповідатиме за створення проєкту, а також визначення території для створення регіонального ландшафтного парку. Основні завдання включають охорону, відтворення та рекреаційне використання природних комплексів і об’єктів парку.

Читати також: Український розробник створив інструмент для пасивного пошуку роботи

Оголошена вартість проєкту становить 350 тисяч гривень. Тендерні пропозиції приймаються до 7 жовтня.

Розробник має представити готовий проєкт парку «Приірпіння» до 15 грудня 2024 року.

Нагадаємо, що Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Аудіогід українською мовою запрацював у Музеї мистецтва Метрополітен

Опубліковано

У Музеї мистецтва Метрополітен у США почав діяти аудіогід українською мовою.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська у фейсбуці.

Це вже 89-й аудіогід у 47 країнах і важливий етап у проєкті з українізації світових пам’яток. Зеленська підкреслила, що це має значення не лише для України, а й для світової культури, адже «чем більше в неї мов, тим вона багатша».

Читати також: «Галичина» запустила рекламу для українців за кордоном: три причини повернутися додому

Українська культурна боротьба

Перша леді згадала про українських художників, таких як Архип Куїнджі, Іван Айвазовський та Ілля Рєпін, і зазначила, що відомі роботи, які раніше вважалися російськими, тепер мають правильну історичну ідентифікацію.

Працівники музею висловили задоволення від можливості ділитися своєю колекцією з українцями, включаючи як відомі твори мистецтва, так і менш відомі.

Нагадаємо, що киян запрошують відновити унікальну каплицю Вітте на Байковому цвинтарі: як допомогти.

Фото: TripAdvisor.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині встановили рекорд України за найдовший ланцюг з українських хустин (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині встановили новий рекорд України — «Найдовший ланцюг з українських хустин». Це сталося 5 жовтня 2024 року в селі Підгірці.

Керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова повідомила, що в ланцюзі налічується 377 хустин, об’єднаних у ланцюг завдовжки 421 метр.

«Українська хустина — це наша культурна спадщина, наш оберіг. Цим рекордом ми хочемо показати всьому світу, що, незважаючи на труднощі, ми продовжуємо жити, творити та вірити у майбутнє нашої країни», — зазначила організаторка рекорду, заступниця директора Підгірцівського ліцею Надія Бевз.

Про встановлений рекорд

Кожна хустина має бірку з інформацією про її походження. Цей символічний ланцюг об’єднав усю Україну, включаючи хустини з різних регіонів — від червоних з заходу до чорних з темними візерунками, що носили жінки у важкі часи.

Читати також: Українка перемогла на Турнірі найсильніших юніорів Європи з настільного тенісу

Лана Вєтрова також поділилася враженнями:

«Під час підрахунку я не могла відвести погляд від краси візерунків на цих хустинах».

Нагадаємо, що у Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України (ФОТО).

Фото: Лана Вєтрова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Спорт12 години тому

Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»

«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...

Суспільство4 дні тому

Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків

У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...

Суспільство4 дні тому

Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ

За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...

Можливості1 тиждень тому

Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення

Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...