Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запускають глобальну освітню платформу

Опубліковано

ЮНІСЕФ разом Microsoft та University of Cambridge запускають глобальну освітню платформу — Learning Passport. І Україна – одна з перших трьох країн, де платформа запрацює. Про це повідомляється на сайті unicef.org.

Learning Passport стане ресурсом, за допомогою якого діти продовжать навчання дистанційно під час пандемії COVID-19.

А ще є дуже добрий бонус для потенційних учасників й учасниць UPSHIFT Україна. Адже на базі платформи буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT. Це зробить можливості для молоді ще більш доступними та сучасними.

Крім того, для українських дітей та молоді на платформі розмістять книги, відео, а також додаткову підтримку для вчителів і батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби. Контент Learning Passport буде доступний найближчими тижнями.

Чому це важливо?

Платформа Learning Passport виникла в результаті партнерства між ЮНІСЕФ, Майкрософт і Кембриджським університетом і від початку була розроблена для дистанційної онлайн освіти дітей-біженців та переселенців. Функціонал ресурсу значно розширили, щоб забезпечити виконання навчального плану на національному рівні для дітей та молоді після закриття шкіл через спалах COVID-19. Платформа також надає ключові ресурси для вчителів та освітян.

«Школи закриваються, діти стають ізольованими, відчувають страх і тривожність – наслідки цієї пандемії впливають на дітей у всьому світі. Ми повинні об’єднатися та взяти до уваги всі можливі способи, щоб допомогти нашим дітям пройти через ці важкі часи. З нашими давніми партнерами, такими як Майкрософт, ми можемо швидко надати дітям та молоді інноваційні та придатні до адаптації рішення, – сказала Гентрієта Фор, Виконавча директорка ЮНІСЕФ. – Адаптація платформи Learning Passport – це нагадування про те, як багато ми можемо досягти для дітей разом з нашими партнерами у часи, коли криза поглиблюється на глобальному рівні».

За останніми даними ЮНЕСКО, 1,57 мільярда учнів та студентів у 190 країнах відчувають на собі наслідки закриття шкіл.

Читайте також: Для школярів розробили спеціальні уроки про COVID-19

Запуск платформи Learning Passport, яку розробляли протягом останніх 18 місяців, у пілотному режимі було заплановано у 2020 році. Однак, після початку глобальної пандемії та масового закриття шкіл, функціонал платформи було значно розширено, щоб нею могла користуватися більша аудиторія. Зараз всі країни, де навчальну програму можна викладати дистанційно, зможуть організувати навчання онлайн для дітей та молоді, в яких є необхідне обладнання вдома.

Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний у травні та включатиме онлайн книжки, відео а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби.

Як працюватиме в Україні?

В Україні, платформа Learning Passport буде використана для створення онлайн ресурсу для самоосвіти та неформальної освіти, а саме для поширення програм розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. В рамках проекту буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. З допомогою підходу «human centered design» (дизайн, орієнтований на людину), програма UPSHIFT надасть підліткам та молоді можливість засвоювати навички 21 століття через експериментальне навчання. Платформа також пропонуватиме доступ до навчальних та дидактичних ресурсів, створених для всіх учасників освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.

«Вплив COVID-19 на життя не має кордонів, тому наше реагування також не повинно мати кордонів – воно вимагає співпраці між державним та приватним сектором для того, щоб кожен учень та учениця змогли продовжувати навчання, – сказав Бред Сміт, Президент Майкрософт. – Створена спільно з ЮНІСЕФ платформа Learning Passport має унікальний функціонал. Вона пропонує можливість гнучких рішень для навчання, які можна масштабувати за допомогою цифрових технологій, і таким чином допомогти мільйонам учнів трансформувати їх оселі у навчальні класи під час пандемії».

Платформа для кожної країни надає онлайн ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали буде відібрано експертами, щоб найкращим чином забезпечити потреби учнів та викладачів. На платформі Learning Passport є можливість створити профайл для кожного учня з обліком результатів по навчальним предметам, а також можливість отримувати необхідну додаткову підтримку.

Фото: unicef.org

Суспільство

У Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів

Опубліковано

20 квітня у Національному заповіднику відбудеться офіційне відкриття соціального проєкту “Великодні вихідні” за участі генеральної директорки Національного заповідника “Софія Київська” Нелі Куковальської.  

Про це повідомляє МКІП.

Про виставка

Учасники події матимуть нагоду насолодитись відкриттям Великодньої інсталяції, створеної запрошеними флористами на майстер-класі під керівництвом Олени Дрючан.

Унікальну лекцію прочитає протоієрей Георгій Коваленко.

Майстри працюватимуть над створенням конструкції 18-19 квітня, а 20 квітня відвідувачі зможуть спостерігати цей витвір справжнього мистецтва.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Про Софію Київську

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису другого десятиріччя 11 ст. (1011-1018), одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

Нагадаємо, що Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам.

Також ми повідомляли, що стартує відбір до української збірної на Ігри Нескорених 2025.

Фото: Софія Київська

Читати далі

Суспільство

Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

Опубліковано

18 квітня перших 13 українських захисників із ампутаційними пораненнями вирушили до військового шпиталю Берліна на встановлення сучасних інноваційних протезів.

Про це повідомив мер Києва.

фото: Віталій Клічко

Разом з військовими поїхали 6 київських спеціалістів-протезистів, які будуть навчатися в Німеччині сучасним методам протезування. Після повернення вони працюватимуть у новому Центрі протезування військових, який створюється на базі міської лікарні №12 разом з німецькими експертами.

Читати також: Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Відзначимо, що в березні, під час візиту до Києва, німецькі фахівці підтвердили готовність забезпечити протезуванням у Берліні 60 українських військових.

Нагадаємо, що в окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Фото: Віталій Клічко

Читати далі

Суспільство

Євген Клопотенко випустив книгу зі шкільними рецептам

Опубліковано

У межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування було підготовлено збірник рецептур страв для харчування дітей у закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, а також у закладах соціального захисту.

Про це повідомляють на платформі Знаїмо.

Про збірку

У збірнику рецептур страв, який було підготовлено в рамках ініціативи першої леді України Олени Зеленської з реформування системи шкільного харчування, представлені як традиційні українські страви, так і популярні страви міжнародної кухні, включаючи зразки шкільного меню європейських країн.

Читати також: В Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини

Зокрема, у збірнику пропонується понад 80 альтернативних страв без лактози та глютену, а в кожній технологічній карті вказано наявні алергени. Всього страв в книзі – 621.

“Вкотре наголошую: ця чудова, зрозуміла й докладна книжка – допомога і натхнення для тих, хто готує шкільні обіди й годує дітей щодня. Вона є дуже корисною базою та підказкою, але ніхто нікого не примушує готувати виключно за цими рецептами”, – наголошують в анонсі.

Нагадаємо, що на Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю.

Також ми повідомляли, що український павільйон представив на Венеційській Бієнале мапу бомбосховищ у Венеції.

Фото: Знаїмо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: