Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

В Україні запрацювала перша виставка з віртуальними картинами Марії Примаченко (ФОТО)

Опубліковано

Виставку «Марія Примаченко. Невідоме» відкрили 6 грудня в Національному музеї декоративного мистецтва України у Києві.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

Невідомі твори та віртуальна галерея

У музеї представили 60 робіт з раннього періоду творчості Примаченко, які раніше не презентували. Ці картини художниця створювала протягом 1935-1938 років під час навчання у Школі народних майстрів та роботи в майстернях при Київському музеї українського мистецтва.

Інші 72 картини з двох альбомів художниці, які вона створювала у 1940-х, можна розглянути через окуляри доповненої реальності. Також відвідувачі музею можуть віртуально торкатися та переміщувати керамічні твори мисткині.

Читайте також: Українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали всесвітньою спадщиною (ВІДЕО)

Втілення цифрового проєкту

Твори мисткині зацифровували протягом шести місяців на спеціальному обладнанні від Французького інституту в Україні. Проєкт втілили фахівці музею, ГО «Є Музей» та компанії «Emerson».

Читайте також: До списку претендентів на «Оскар» увійшли три українські фільми

Під час відкриття подію відвідала правнучка художниці Анастасія Примаченко. Вона подякувала за збереження творчої спадщини мисткині та додала, що виставка й віртуальна галерея відкриватимуть більшій кількості людей «невідому Марію».

Виставка триватиме до 28 лютого 2025 року.

Нагадаємо, що у Києві відкрили виставку з роботами Катерини Білокур і Тараса Шевченка.

Фото: фейсбук-сторінка Національного музею декоративного мистецтва України

Культура

Українська піаністка отримала культурну премію у Швеції з рук королеви Сільвії (ФОТО)

Опубліковано

Українська піаністка та директорка Українського інституту у Швеції Наталія Пасічник стала лавреаткою престижної культурної премії Асоціації друзів митців. Нагороду їй особисто вручила королева Сільвія під час урочистої церемонії за участі представників шведської королівської родини.

Про це повідомили в Українському інституту у Швеції, передає «Укрінформ».

Голова правління Асоціації Ганс Ділен наголосив, що Наталія Пасічник поширює українську культуру через свою мистецьку діяльність. Він зазначив, що сьогодні це є надважливою місією — будувати культурні зв’язки між Швецією та Україною.

«Я вдячна за це визнання й увагу до промоції української культури – і, зокрема, української музики – у Швеції. Сьогодні – не час святкувань, але на часі ще раз нагадати про потребу України бути почутою, мати підтримку світу, говорити про існування окремої, глибокої, багатої та інтегрованої у європейський контекст української культури»‚ — сказала Наталія Пасічник.

Читайте також: Семикласниця з Тернополя здобула «золото» на міжнародному конкурсі пісні в Польщі

Премію щорічно вручають діячам, які зробили внесок у культурне життя Швеції. Асоціація друзів митців створили у 1937 році, вона має на меті підтримку гуманітарних наук і мистецтва. Її багаторічним головою був принц Євген — відомий меценат і художник із династії Бернадоттів.

Про Наталію Пасічник

Наталія Пасічник — видатна українська піаністка, яка вже 30 років проживає у Швеції. У 2014 та 2022 роках шведський журнал класичної музики OPUS magazine вносив її до списку найвпливовіших культурних діячів країни. Її талант та внесок у культуру отримали широке визнання як у Швеції, так і на міжнародному рівні.

Читайте також: Американський музикант Brother Hill виступив перед бійцями 3-ї ОШБр на передовій

Фото: Lars Edelholm, Fredrik Jönsson.

Нагадаємо, що у 2024 році Наталя Пасічник отримала премію Global Music Awards.

Фото обкладинки: сайт «Українське радіо»

Читати далі

Культура

Переможниця PinchukArtCentre 2025 передасть 400 тисяч грн премії на армію

Опубліковано

Леся Васильченко здобула головну премію PinchukArtCentre 2025. Грошовий приз розміром 400 тисяч гривень мисткиня пообіцяла передати на благодійні внески та допомогу армії.

Про це повідомили на сторінці музею та в NV.

Художниця Васильченко також автоматично стала номінанткою на міжнародну нагороду Future Generation Art Prize. Першу спеціальну премію від артцентру здобула Катерина Алійник, а другу — Євген Коршунов.

Читайте також: «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі»

На нагородженні також вручили спеціальну позаконкурсну відзнаку Вероніці Кожушко. Харківська художниця подала заявку на участь у конкурсі, проте загинула 30 серпня 2024 року внаслідок російського бомбового удару по Харкову.

Нагадуємо, що український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка PinchukArtCentre

Читати далі

Культура

Український фонд «Бібліотечна країна» нагородили британською премією

Опубліковано

Благодійний фонд «Бібліотечна країна» отримав премію Public Library Champion Award 2025. Цю нагороду щороку вручає британська організація Libraries Connected. Переможцями стають ті, хто активно підтримує публічні бібліотеки на національному й міжнародному рівні.

Про це повідомили на сторінках благодійного фонду.

Церемонію нагородження провели 10 червня у Кенілворті (графство Ворвікшир, Велика Британія). На заході виконавча директорка «Бібліотечної країни» Люсьєна Шум виголосила:

«Ця нагорода — визнання стійкості та здатності діяти в найважчі часи всієї бібліотечної спільноти України, символ спільної боротьби за свободу, людяність і знання. Щиро дякуємо британському народові за підтримку, солідарність і віру в силу культури».

На сторінці благодійного фонду підкреслили, що ця премія стосується всієї бібліотечної спільноти України, яка щодня працює попри виклики, зберігаючи силу культури, знання й людяності.

Читайте також: Бойовий медик передасть увесь прибуток від продажу власної книги на «Русоріз» (ФОТО)

Про фонд та організаторів

Фонд «Бібліотечна країна» — ініціатор міжнародної програми «Бібліотеки-посестри», у межах якої вже 45 пар бібліотек з України та Великої Британії співпрацюють у галузі культури, освіти, сталого розвитку та підтримки громад. У 2025 році Libraries Connected також подарували Україні бібліобус для обслуговування постраждалих і деокупованих територій.

Libraries Connected — національна мережа публічних бібліотек Англії, Вельсу, Північної Ірландії та територій під британським суверенітетом. Організація працює з 1996 року і підтримує розвиток бібліотек як відкритих культурних, освітніх і громадських просторів.

Нагадуємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка «Бібліотечної країни»

Читати далі

Шопочитати