Суспільство
В Україні за підтримки Ради Європи стартувала безпекова кампанія для підлітків
Український фонд «Благополуччя дітей» та бюро комунікацій «До речі» за підтримки Ради Європи почали безпекову кампанію для підлітків.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.
«Відпускати дитину страшно. Вперше без дорослих дійти до школи. На подорож із класом. На вечірку. У самостійне життя онлайн. Відпускаючи, ми хочемо певності, що дитина прийматиме відповідальні рішення, зможе себе захистити, а якщо потрапить у небезпеку, то знатиме, до кого звернутися по допомогу», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Сортування та ресайклінг. Історії успішних екоспільнот, які рятують Україну від сміття
Навчити дітей захищатися покликана кампанія, яку впроваджує Український фонд «Благополуччя дітей». У сфері протидії сексуальному насильству щодо дітей та підлітків фонд уже багато років працює з учителями й батьками. Цьогоріч у партнерстві з бюро комунікацій «До речі» розробили й матеріали для підлітків.
Першими друкованими матеріалами кампанії стали постери про безпеку онлайн та офлайн, які завдяки підтримці вчителів, залучених до програми, уже з’явилися в тисячах українських шкіл.
«Ми розповідаємо підліткам, як приймати зважені рішення, захищати власні кордони, протистояти маніпуляціям — одним словом, діяти усвідомлено й самостійно. Цікавий момент: чим самостійніші діти, тим менше потрібно контролю з боку дорослих. Отже, тямущість замість контролю, довіра замість повчань. З підлітками повчання не працюють, хіба що вони «запаковані» в мемчики з котами, як у наших матеріалах для соцмереж», — пояснює координаторка напряму профілактики насильства над дітьми Українського фонду «Благополуччя дітей» Юлія Малієнко.
«Безпека — нудне слово для підлітків. Нудніші тільки уроки й правила. Тому для школи безпеки ми вигадали дзвінку безтурботну назву: ТЯМ! На фокусгрупах школярі розповіли, що ТЯМ звучить як друг, ніби персонаж коміксу чи аніме. А вчителі оцінили, що слово питомо українське: для тих, хто боїться «чужинських» західних впливів, така назва підкреслює, що програма спирається на місцеві реалії», — розповідає експертка «До речі» Ганна Почтаренко.
Логотип з базових геометричних форм, яскраві, проте не агресивні кольори — загалом айдентика відображає тональність, у якій тільки й варто будувати конструктивну розмову з підлітками: спокійно, довірливо, без заборон і дидактизму, на рівних, але не намагаючись здаватися «крутими» чи здобути дешевий авторитет.
Більше інформації про проблему сексуального насильства щодо підлітків, а також матеріали, розроблені для дітей, батьків і вчителів, є на сторінці проєкту.
Нагадаємо, створили уроки для школярів і онлайн-курс для батьків про приватність дітей в Інтернеті.
Як ми повідомляли раніше, в Україні запустили чат-бот для психологічної підтримки підлітків.
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі