

Економіка і бізнес
В Україні з’явиться кооператив із реалізації найдорожчих у світі прянощів
Засновник фермерського господарства «Шафран Любимівський» Віталій Шакало планує створити кооператив з виробництва і експорту найдорожчої у світі спеції – шафрану. Про це повідомляє agroreview.com.
Як зазначається, український шафран має високі якісні характеристики для експорту, проте потенційних імпортерів цікавлять партії щонайменше 100 кг прянощі на місяць. Тоді як фермери всієї України збирають близько 100 кг на рік.
Фермерське господарство поки що не займається експортом шафрану, проте Шакало знає, що «Шафран Любимівський» часто купують з метою подальшого продажу за кордон.
«В Англії задоволені якістю українського шафрану», — додав він.
Читайте також: Як на Херсонщині вирощують найдорожчу в світі спецію
Аналізи, проведені в Харківському фармацевтичному університеті, підтверджують високу якість вітчизняного шафрану, проте заклад не може надати офіційний сертифікат якості. Вартість одного дослідження 50-100 доларів.
«Кооперацію зробити легко. 100 кг на місяць — це партія, яка цікавить потенційних імпортерів. Проте зараз лише 100 кг на рік з усієї України можна зібрати», — розказав Шакало.
Створити кооператив фермер планує через 2-3 роки, зараз шукає однодумців.
Що варто знати про шафран і його вартість?
Шафран – найдорожча у світі спеція, яку отримують із приймочок квітки крокуса. Для виготовлення 1 кілограму готової спеції потрібно зібрати від 200 тисяч квітів. Одна квітка дає всього три приймочки червоного кольору. У них і зосереджена головна цінність шафрану. Дорожчою спеція вважається, якщо приймочки витягнуті обережно і не сплутані разом із жовтими тичинками. Щоб їх витягнути – використовується ручна праця. Тому ця спеція неймовірно дорога. Фермери продають шафранову спецію вроздріб. Вартість коливається між 150 та 190 гривнями за грам, або близько 5-7 доларів.
Фото: infoindustria.com.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay