Суспільство
В Україні з’явилося перше електронне табло, що живиться від енергії сонця
Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії, запрацювало на Черкащині.
Про це повідомили у пресслужбі Укравтодору.
При в’їзді в Черкаську область з боку Київщини на дорозі Н-08 «Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь» запрацювало інформаційне табло, на якому цілодобово висвітлюється корисна інформація для водіїв.
Нове автономне електронне інформаційне табло – пілотний проєкт в Україні. Його живлення здійснюється від сонячної електростанції. Окрім того, це перше в Черкаській області електронне табло на автодорогах.
Встановлене дорожнє табло за якістю зображення не поступається аналогічним, але споживає у 7 разів менше електроенергії, ресурс його роботи розрахований не менше як на 15 років. Застосування енергоощадних технологій дозволяє використовувати сонячну енергію замість звичайної.
Читайте також: Сонячний кооператив: як звичайні українці у Славутичі заробляють на електроенергії
Виведення інформації на дорожнє табло здійснюється Службою автомобільних доріг у Черкаській області. Для цього розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє диспетчеру оперативно інформувати учасників дорожнього руху про:
- дорожні умови та обмеження,
- небезпечні погодні явища (ожеледицю чи опади),
- дозволену швидкість,
- дорожні затори чи ДТП,
- температуру повітря та стан дорожнього покриття.
Інтерактивний дорожній знак дозволяє виводити будь-яку графічну чи текстову інформацію. Наразі електронне інформаційне табло працює у тестовому режимі.
Вироблене табло австрійською фірмою «Swarco», яка є світовим лідером у цій галузі. Встановлено воно на сталевій опорі на висоті 7,5 метрів. Його розміри 5 метрів на 2,5 метри, що дозволяє водіям легко сприймати виведену на табло інформацію.
Нагадаємо, у Харкові підприємець встановив СЕС на даху дитячого будинку.
Як ми повідомляли раніше, на українській трасі встановили першу сонячну електростанцію для освітлення дороги.
Фото: facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі