Суспільство
В Україні випустили поштову марку на честь мецената Євгена Чикаленка
Укрпошта на 160 річницю від дня народження українського мецената, одного із ініціаторів скликання Центральної Ради Євгена Чикаленка вводить в обіг поштову марку із зображенням його портрету.
Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Як меценат Євген Чикаленко заснував Фонд допомоги українським письменникам ім. Д. Мордовця, підтримував діяльність Наукового товариства ім. Шевченка у Львові. Видавав твори І. Франка, М. Коцюбинського, В. Винниченка та інших літераторів. Також за власні кошти видавав україномовну газету «Рада» та словники сільськогосподарської, природничої, математичної лексики. Його наукова праця «Розмови про сільське господарство» стала на той час головною літературою для українських селян.
Погашення марки «Євген Чикаленко. 1861-1929» спеціальним поштовим штемпелем «Перший день» відбудеться у Києві.
Марка випущена тиражем 130 тисяч примірників. Номінальна вартість марки – V (еквівалент 10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України.
Читайте також: Почни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Укрпошта неодноразово вшановувала на поштових випусках відомих українських меценатів: у 2014 році був випущений поштовий блок «Славетні роди України. Рід Терещенків», а у 2019 році – «Славетні роди України. Ґалаґани».
Довідка
Євген Чикаленко – визначний громадський діяч, меценат української культури, видавець, публіцист, агроном. Народився 21 грудня 1861 р. на Херсонщині. Навчався у Харківському Імператорському університеті. За зв’язки з національно налаштованою українською інтелігенцією був арештований (заслання відбував у рідному с. Перешори). Серед найвідоміших українських меценатів – родини Ханенків, Ґалаґанів, Симиренків, Алчевських, а також Микола Терещенко, Євген Чикаленко, Іван Скоропадський, Василь Тарновський, Андрей Шептицький.
Нагадаємо, Укрпошта починає будівництво першого автоматизованого логістично-сортувального центру.
Фото: ukrposhta.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі