

Суспільство
В Україні випустили поштову марку на честь мецената Євгена Чикаленка
Укрпошта на 160 річницю від дня народження українського мецената, одного із ініціаторів скликання Центральної Ради Євгена Чикаленка вводить в обіг поштову марку із зображенням його портрету.
Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.
Як меценат Євген Чикаленко заснував Фонд допомоги українським письменникам ім. Д. Мордовця, підтримував діяльність Наукового товариства ім. Шевченка у Львові. Видавав твори І. Франка, М. Коцюбинського, В. Винниченка та інших літераторів. Також за власні кошти видавав україномовну газету «Рада» та словники сільськогосподарської, природничої, математичної лексики. Його наукова праця «Розмови про сільське господарство» стала на той час головною літературою для українських селян.
Погашення марки «Євген Чикаленко. 1861-1929» спеціальним поштовим штемпелем «Перший день» відбудеться у Києві.

Марка випущена тиражем 130 тисяч примірників. Номінальна вартість марки – V (еквівалент 10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України.
Читайте також: Почни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Укрпошта неодноразово вшановувала на поштових випусках відомих українських меценатів: у 2014 році був випущений поштовий блок «Славетні роди України. Рід Терещенків», а у 2019 році – «Славетні роди України. Ґалаґани».

Довідка
Євген Чикаленко – визначний громадський діяч, меценат української культури, видавець, публіцист, агроном. Народився 21 грудня 1861 р. на Херсонщині. Навчався у Харківському Імператорському університеті. За зв’язки з національно налаштованою українською інтелігенцією був арештований (заслання відбував у рідному с. Перешори). Серед найвідоміших українських меценатів – родини Ханенків, Ґалаґанів, Симиренків, Алчевських, а також Микола Терещенко, Євген Чикаленко, Іван Скоропадський, Василь Тарновський, Андрей Шептицький.
Нагадаємо, Укрпошта починає будівництво першого автоматизованого логістично-сортувального центру.
Фото: ukrposhta.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ