Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні випустять комікси для дітей про Конституцію

Опубліковано

Видавництво “Зелений Пес” видаватиме електронну книгу для дітей про Конституцію, повідомляє Укрінформ.

Книга буде зроблена у форматі коміксу і в доступній формі розповідатиме про Основний закон та застосування його в реальному житті.

Чому цей проєкт важливий?

“Задум полягає в тому, щоб зачепити увагу молодого читача картинками, і текст буде також легкого характеру. Ми вирішили створити такий соціальний проект, який роз’яснював би те що, зазвичай не можуть роз’яснити вчителі, як діє Конституція в кожній конкретній ситуації. Тому саме питання приземлення абстрактних положень Конституції, роз’яснень їх на повсякденних прикладах, стало головним в нашому проєкті”, – сказав співзасновник видавництва “Зелений пес” Віталій Капранов.

Читайте також: Наші супергерої: у Дніпрі презентували комікс про воїнів АТО

За його словами, така форма подачі у вигляді коміксів та в форматі електронної книги була обрана з огляду на те, що сучасні діти легше сприймають інформацію у вигляді зображення і в повсякденному житті віддають перевагу гаджетам перед друкованими книгами. Також за його словами, паперова книжка має обмежений наклад, і не може бути розповсюджена так широко, як електронна.

Детальніше про зміст коміксу

Книга розрахована на дітей молодшого та середнього шкільного віку. Головними героями книги будуть двоє дітей — брат та сестра, їх батьки – тато-програміст та мама-юрист та бабуся і дідусь — вчителька та професор.

Створюватиме комікс художник Олександр Костенко, юридичним консультантом проєкту став міністр юстиції Україні в 1992 році, суддя Конституційного суду у 2005 році Володимир Кампо.

В книзі буде біля 30 оповідань, в кожному з яких будуть поєднані кілька прикладів з життя і пояснення, як в конкретних випадках можна застосовувати Конституцію. Наприклад, розглядатимуться такі речі як право на життя, недоторканість житла, захист права на особисте життя, приватної кореспонденції, свобода пересування, заборона на обмеження свободи та катувань тощо. Частина оповідань буде проілюстрована історичними прикладами. Також буде частина, присвячена різним гілкам влади, їхнім повноваженням та взаємодії між собою.

Читайте також: Комікс про Майдан виходить у Франції

Грант на реалізацію від Українського культурного фонду

Коміес виходить за підтримки Українського культурного фонду, він виділив грант на реалізацію проєкту.

Як повідомив Капранов, грант становить 270 тис. грн, комікс вийде у жовтні 2019 року і буде у вільному доступі на сайті видавництва “Зелений пес”.

Також автори проєкту планують у поширенні книги співпрацювати з освітніми ресурсами та Міністерством освіти та науки, і вважають, що книга може використовуватися в навчальному процесі.

Суспільство

Збірка віршів Галини Крук потрапила в шортлист міжнародної поетичної премії

Опубліковано

Поетеса Галина Крук стала однією з фіналістів міжнародної поетичної премії Griffin Poetry Prize зі своєю збіркою поезії “A Crash Course in Molotov Cocktails”.

Про це повідомили на сайті премії.

Про збірку віршів

Ці вірші-свідчення перехоплюють подих, вони філософські та фантазійні.

У похмурій рекапітуляції самої еволюції Крук пише: “ніщо не передбачало прибуття людства…/ ніщо не передбачало прибуття танка…”. Її повчальні, худі рядки можуть стати епіграматичними: “те, що вб’є вас, спокусить ти спочатку”, або можуть вдарити вас, як блискавичні удари Ломаченка: “фліртуй, чекіст, сука”.

Ведучи читачів у найтемніші простори світу, Крук натякає на те, що світло мови все ж може забезпечити певний захист. Називання служить щитом, нехай і дерев’яним. Парадокс полягає в тому, що після вистрілу куль і падіння ракет дерев’яний щит, друкована книжка, відновлюється.

Більшість текстів у збірці написані після 24 лютого і присутні як українською, так і англійською мовами.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Про премію

Griffin Poetry Prize – одна з провідних у світі нагород за поетичні збірки. Вона складається з двох літературних премій у розмірі 65 000 доларів США кожна. Канадська нагорода вручається живому поету або перекладачу, а міжнародна – живому представнику поетичного світу будь-якої країни, включаючи Канаду. Інші поети, які потрапляють до короткого списку, отримують по 10 000 доларів США.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Також ми повідомляли, що Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників.

Читати далі

Суспільство

“World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Опубліковано

Фотожурналістка з України, Юлія Кочетова, стала однією з переможниць глобального етапу престижної міжнародної фотопремії World Press Photo. Її мультимедійний проєкт “Війна – особиста” визнаний найкращим у категорії “Відкритий формат”.

 Про це повідомляють на сайті WPP.

фото: Юлія Кочетова

“Війна – особиста”

Проєкт поєднує фотографічні зображення з поезією, аудіокліпами та музикою. Мультидисциплінарна презентація фотографки ґрунтується на її суб’єктивному досвіді й водночас дозволяє їй вкласти більше емоцій та символізму, ніж фотографії можуть передати самі по собі. В цілому проєкт пропонує особливий, особистий погляд на надто знайомі, на жаль, образи війни.

фото: Юлія Кочетова

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Сама Юлія каже, що ми живемо з колективною травмою вже багато поколінь. Тому їй захотілося зробити історію, де війна була би не точкою на мапі, не числами траншів західної підтримки та не битвою. Тому що весь світ вивчив назву битви за Бахмут, але не знає імен тих, хто там загинув. 

фото: Юлія Кочетова

“Мені захотілося дати цій війні імена, обличчя. Я не зможу показати всіх, але можу принаймні тих, кого зустрічаю”, – говорить фотожурналістка.

Ознайомитися з фотографіями проєкту можна тут.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Також ми повіомляли, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Юлія Кочетова

Читати далі

Суспільство

“Я і Фелікс”: фільм зібрав понад 1 млн грн за перший тиждень прокату

Опубліковано

Фільм “Я і Фелікс”, знятий режисеркою Іриною Цілик, вийшов у прокат 11 квітня. За перший тиждень показів у кінотеатрі він заробив 1 296 295 гривень, привернувши увагу 8 419 глядачів.

Про це повідомили на Facebook-сторінці фільму.

“Дякуємо усім глядачам та глядачкам, які прийшли подивитися фільм. Прокат триває, до зустрічі в кінотеатрах”, – відзначає команда фільму.

Читати також: У Венеції пройшов перфоманс, присвячений “Ізоляції” в Донецьку

Про фільм

Фільм “Я і Фелікс” – це підліткова драма за мотивами книги “Хто ти такий?” Артема Чеха, яка розповідає про дорослішання хлопця Тимофія в 1990-х, його сім’ю та друзів, перше кохання та стосунки з колишнім контррозвідником Феліксом. Головні ролі виконують поет Юрій Іздрик та Анастасія Карпенко (“Як там Катя?”).

Нагадаємо, що “Чорнобиль 22”: український документальний фільм зʼявився на Takflix.

Також ми повідомляли, що в Україні вийде фільм про 3ОШБ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: